Lapkričio 17-oji – Tarptautinė studentų diena

Būsimieji Vilniaus universiteto pirmakursiai. Tarp stojančiųjų – iš Taučiulių kaimo kilęs ir Musninkų vid. mokyklą baigęs būsimasis rašytojas Viktoras Brazauskas (viduryje), ką tik grįžęs po karinės tarnybos. „Tarybinis studentas“, 1965-09-01. Nuotr. iš archyvo

Dar 1941 metais Londone vykusiame tarptautiniame studentų susitikime prieš fašizmą buvo nuspręsta lapkričio 17-ąją laikyti Tarptautine studentų diena.

Švietimo valdymo informacinės sistemos duomenimis, 2023-2024 mokslo metais į aukštųjų mokyklų I pakopą ir vientisas studijas įstojo 67 abiturientai, baigę mūsų rajono mokyklas. Tai daugiau nei buvo įstojusių pernai (54) ir apskritai daugiausia per pastaruosius 5 metus.

Šįmet po 1 rajono jaunuolį įstojo į Lietuvoje pirmąjį privatų ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, Kauno kolegiją, Lietuvos sporto universitetą ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, po 2 – į Utenos kolegiją ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, 3 – į Kauno technologijos universitetą, po 6 – į Mykolo Romerio universitetą ir privačios SMK Aukštosios mokyklos Vilniaus filialą, 9 – į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, 10 – į Vilniaus kolegiją, 25 – į Vilniaus universitetą.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top