Kuriamą grožį galima rodyti kaip pavyzdį

Lionė Petrokienė prie sodyboje esančios klėtelės.

Rajono gyventojai savo gyvenamąją aplinką gražiai tvarkosi ne tam, kad kažkas pagirtų, įvertintų, o patys dėl savęs, dėl to, kad patiems gražu ir miela. Dar liepos mėnesį, keliaujant po seniūnijas, teko aplankyti Pakalniškių kaime (Kernavės seniūnija) ant aukšto ir stataus kalno esančią labai dailią Raimundo ir Lionės Petrokų sodybą.

Šeimininkė Lionė Petrokienė tuomet parodė senojo namo, dar skiedromis dengto, nuotrauką ir sakė, kad įdėta daug darbo renovuojant pastatus ir tvarkant teritoriją. Dabar namų aplinka sutvarkyta nepriekaištingai, viskas atnaujinta, tviska ryškiu geltoniu. Šeimininkė vedžiojo po teritoriją ir sakė, kad visi renovuoti statiniai yra vyro rankų darbas, o gėlynus pati prižiūrinti, todėl šiais metais nusprendusi dar labiau „pageltoninti“ aplinką, todėl didžiulį lauką apsėjusi saulėgrąžomis. O liepos pabaigoje buvo pats saulėgrąžų žydėjimo metas. „Grožis turi jėgos ir talentą raminti širdis“, – yra pasakęs ispanų rašytojas M. de Servantesas. Petrokų sodyboje sukurtas grožis tikrai ramina širdį. Apie šią gražią sodybą ir jos darbščius šeimininkus Raimundą ir Lionę Petrokus žadėjau parašyti atskirą straipsnį. Tai ir darau.

Abu Petrokai – tiek Lionė, tiek Raimundas – sakosi esą kaimo vaikai, kelis dešimtmečius gyvenę ir dirbę didmiestyje. Tiesiog pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, Raimundui Petrokui teko grįžti į tėviškę ir įsidarbinti fizinio ugdymo mokytoju Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje. Kadangi Raimundas darbštus ir nagingas vyras, po darbų mokykloje ėmėsi tvarkyti sodybą. Savaitgaliais po darbų mieste į Pakalniškius sugrįždavo Lionė ir abu sutuoktiniai kibdavo į darbus kartu. Prie sodybos puoselėjimo daug prisidėjo ir kiti šeimos nariai.

Per patį gėlių žydėjimą svečiuojantis Petrokų sodyboje buvo malonu pasižvalgyti po įvairiomis spalvomis alsuojančias kiemo kerteles. Pasidomėjus, kiek rūšių augalų auga Lionės prižiūrimose klombose, induose, vazonuose, darželiuose ir kitose vietose, šeimininkė buvo atvira:

-Mūsų sodyboje žemė labai nederlinga, vien smėlis, todėl augalus renkame tokius, kurie vešėtų mūsų žemėje. Augalus nuolat tręšiame, perkame žemę bei patys darome kompostą. Augalų maždaug yra apie 30 skirtingų rūšių. Mūsų mėgstamos gėlės yra jurginai, pelargonijos, įvairių rūšių begonijos, rododendrai, serenčiai, tulpės ir mūsų sodybos šiųmetė puošmena – saulėgrąžos.

Originalus gėlynas – žydinčių saulėgrąžų laukas.
Lionė Petrokienė sako, jog sodyboje norėjosi kuo daugiau geltonos spalvos.

Lionė Petrokienė paatviravo, jog su vyru Raimundu yra kilę iš daugiavaikių šeimų, todėl Pakalniškių kaime esančioje sodyboje nuolat pilna artimų žmonių. Raimundas net specialų namelį svečiams surentė. Jis iš tolo geltoniu tviska. O viduje vaizdas kaip gražiausiame Europos viešbutyje. Kai svečių sodyboje daug, tai ir nuomonių sulaukiama įvairių. Pasak Lionės, daugelis grožisi pasodintais augaliukais, domisi jų priežiūra, šeimos nariai pyksta, kad tėvai netausoja savęs ir savo sveikatos.

Būtina priminti, jog rugpjūčio pradžioje daug žalos padarė per rajoną perėjusi ypatinga kruša, kuri sunaikino Kernavės, Musninkų, Gelvonų seniūnijų gyventojų kuriamą grožį. Pasiteiravus, ar stichija aplenkė Petrokų sodybą, šeimininkė patikino, jog nuostoliai buvo didžiuliai ir darbo po audros šėlsmo buvo labai daug.

-Praėjus kelioms minutėms po siaubingos krušos, pirmiausia bėgau žiūrėti savo augintų gėlių, o ne nudraskytų stogų ir suvarpytų šiltnamių, – prisiminimais apie audrą dalijosi pašnekovė. – Pamačiusi išvartytus gėlių vazonus, sulaužytas ir sukapotas gėles, pravirkau, bet jos, atsidėkodamos man už priežiūrą, po kurio laiko atsigavo, pražydo dar didesniais žiedais.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top