Kol nebus stoties, prekybos centras durų neatvers

Širvintų autobusų stoties vizualizacija. PROJESTA GROUP

Rugpjūčio 25 d. „Širvintų krašto“ numeryje rašėme apie Širvintų rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdį, kuriame buvo pristatytas pritarimo jungtinės veiklos sutarčiai tarp UAB „Širvintų autobusų parkas“ ir UAB „Širvintų turtas“ projektas.

Tuo metu, kai laikraštis jau buvo perduotas spausdinti, įvyko Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame tarybos nariai vienbalsiai pritarė jungtinės veiklos sutarčiai.

Posėdžio metu buvo paliesti keli aktualūs klausimai, kilsiantys statybų metu. Pavyzdžiui, vienas aktualiausių klausimų: kur sustos autobusai, kai senoji stotis bus nugriauta, o naujoji dar nepastatyta?

Pasakyta, kad investuotojas įsipareigoja savo lėšomis įrengti laikiną sustojimo vietą (laikiną stotį) greta dabar esančios MAXIMA prekybos centro automobilių aikštelės.

Bet ar nenutiks taip, kad tas laikinumas užtruks per ilgai? Atsakymas: neturėtų, nes yra sąlyga, kuri numato, jog pastatytas prekybos centras tol nebus priimtas eksploatuoti, kol nebus pastatyta ir priduota naujoji Autobusų stotis. Pagal Jungtinės veiklos sutarties 5.3.5.3. punktą Vystytojas įsipareigoja „Centro statybos darbus užbaigti teisės aktų nustatyta tvarka, tik jeigu tokia pačia tvarka yra užbaigta Naujosios autobusų stoties statyba“. Kad dėl vieno objekto statybos trikdžių nekiltų grėsmės kito objekto statybai, sutartis numato, kad komplekso statybos darbai organizuojami ir vykdomi atskirai rengiant Centro ir Naujosios autobusų stoties statybos techninius ir darbo, ar techninius darbo projektus ir atskirai gaunant jų statybą leidžiančius dokumentus. Prioriteto tvarka, t. y. pirmiausia statybos darbai būsią atlikti pastatant bei įrengiant Naują autobusų stotį.

Sulaukėme vieno skaitytojo pastabos, kad, jo manymu, naujoji stotis bus per maža. „Čia tik piešinukas, – sakė jis apie vizualizaciją. – O ar nenutiks, kad pastatys vienos ar kelių įlaipinimo vietų „kišenę“, kur keli autobusai trukdys vienas kitam apsisukti?“

Gyvenimas jau parodė, kad vizualizacijos nuo įgyvendinto rezultato iš tiesų kažkiek skiriasi. Galbūt pokyčių bus ir čia. Tačiau užmojai, tiksliau – koncepcija neturėtų keistis. O ji numato, kad naujoji Širvintų autobusų stotis turėtų būti apie 140 kv. m ploto, iš jo 50 kv. m – laukimo salė. Numatytos patalpos kasai, vairuotojų poilsiui, tualetai, dispečerinė, vadovo kabinetas.

Prie stoties yra numatytos maždaug 5 vietos autobusams. Aikštelės plotas nedetalizuojamas, bet sustojimo vietos dydis apibrėžtas: 3,6 m pločio, 18,6 m ilgio.

Ar dar yra pamenančių, kaip atrodė prieš dabartinę stovėjusi Širvintų autobusų stotis? Nuotr. iš ŠK archyvo

Neturėtų nukentėti ir atvažiuojantys į stotį žmonės, kadangi jiems ir greta esančio prekybos centro lankytojams bus įrengtos kelios automobilių parkavimo aikštelės. Prie pat stoties numatoma įrengti maždaug 27 vietų parkavimo aikštelę, o kitapus įvažiavimo juostos, prie prekybos centro (kaip rašėme, investuotojai preliminariai yra sutarę su IKI), – 46 vietų aikštelė. Maža to, tarp dabar veikiančios turgavietės ir išdygsiančio prekybos centro infrastruktūros sutarties pagrindu bus įrengta bendro naudojimo maždaug 45 vietų aikštelė. Vadinasi, šioje zonoje vienu metu galėtų būti parkuojama beveik 120 automobilių.

Savivaldybės tarybos posėdyje buvo užsiminta ir apie tai, kur bus prekiaujama pradėjus stoties statybas. Juk naujos turgavietės dar teks palaukti. Merė sakė, kad vietos bus parinktos, žmonės galės prekiauti.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Kol nebus stoties, prekybos centras durų neatvers"

  1. Anonimas parašė:

    ir kam du prekybos centrai vienas prie kito….

Comments are closed.

scroll to top