Klausimas dėl įpaminklinimo

Gal į daug kalusimų atsakytų privalomas balsavimas?

Internetiniame portale www.sirvinta.net atvėrėmė galimybę užduoti Jums rūpimus klausimus Širvintų rajono valdžiai. Pagrindiniame portalo puslapyje yra pateikiama kontaktų forma. Džiaugiamės, kad aktyviai mums rašote, jūsų klausimai jau perduoti rajono vadovams. Skelbiame dar vieną atsakymą.

Skaitytojo N. klausimas: „Džiugu, kad atidengėme bareljefą Širvintų gyventojai Libai Mednikienei. Bet ar ji yra vienintelis to vertas žmogus? Ar nevertėtų įpaminklinti Vasilijaus Dorofejevo atminimo? Turim su Širvintomis niekaip nesusijusių J. Janonio, L. Giros, P. Cvirkos gatves. Gal pervadinkim kurią nors V. Dorofejevo gatve. Ar pakabinkim atminimo lentą mieste. O gal pastatykime atminties stulpą kur nors su atminties žibintu. Pavyzdžiui, paupyje ar tarp J. Janonio ir Upelio gatvių padaryti Atminties saulės žibintų alėją. O gal šimtmečio širvintiškių parkelyje? Juk Dorofejevas pastatė pusę Širvintų. Rastume ir daugiau nusipelniusių žmonių, kurie gynė, garsino ir statė mūsų Širvintas: karininkas Teodoras Balnas, žirginio sporto meistras Pranas Navalinskas ir t. t. Pagerbkim ir prisiminkim.“

Atsako Širvintų rajono savivaldybės administracija:

„Dėkojame už pasiūlymus. Džiaugiamės, kad žmonės yra aktyvūs ir kelia naujas idėjas. Taip buvo ir su Libos Mednikienės bareljefu: žydų bendruomenė susivienijo, iškėlė idėją, surado finansavimą ir įgyvendino savo iniciatyvą. Taip buvo ir su Igno Šeiniaus paminklu, kai ne vienerius metus gyventojų grupė dirbo, rinko lėšas, išgrynino idėją, o Savivaldybė prisidėjo prie šios idėjos, parengė projektą, gavo jam ir Vyriausybės finansavimą.

Visgi gyventojai turėtų žinoti, kad gatvių pavadinimų suteikimas priklauso ir nuo jų pačių iniciatyvos. Galima kreiptis į Savivaldybės administraciją, teikti savo siūlymus, susitarti tarpusavyje. Nes nereikėtų pamiršti svarbaus aspekto – pakeitus gatvės pavadinimą, visi gatvės gyventojai turės perregistruoti savo nekilnojamąjį turtą, susitvarkyti registrų dokumentus, o tai kainuoja.

O kalbant apie šviesios atminties V. Dorofejevo atminimą, būtent Savivaldybės merės Ž. Pinskuvienės siūlymu šis žmogus buvo įtrauktas į šimtmečio širvintiškių sąrašą, o širvintiškiai balsuodami šiam siūlymui pritarė. Apdovanojimas buvo įteiktas V. Dorofejevo artimiesiems.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Klausimas dėl įpaminklinimo"

  1. nu jau parašė:

    Tik jau nepradėkime cirkintis su gatvių pavadinimų kaitaliojimu. Yra naujų gatvių, tegul jos ir gauna žymių žmonių vardus.

Comments are closed.

scroll to top