Justino Marcinkevičiaus įamžinimui Širvintose – dar vienas svarbus žingsnis

Rugsėjo 5 d. Vilniuje Vaidilos teatre įvyko poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos vakaras „Ašara Dievo aky…“.

Poeto kūrybą – ir plačiai žinomą, ir mažiau populiarią – savaip perteikti panoro gausiai susibūrę garsūs Lietuvos aktoriai bei atlikėjai Ilona Balsytė, Virginija Kochanskytė, Vytautas Rumšas (vyresnysis).

Justino Marcinkevičiaus kūrybos vakaras tapo ir dar vienu svarbiu žingsneliu į priekį ir Širvintoms – renginyje dalyvavusios Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė bei merės patarėja Laura Jakutytė džiaugėsi, kad prieš atsiskleidžiant scenos uždangai, renginio organizatoriai paskelbė apie idėjas, vienijančias, bet ne skaldančias kultūros bendruomenę. Taigi simboliškai duotas startas Justino Marcinkevičiaus paminklo projektui Širvintose – dalyviams išdalintos skrajutės su kvietimu prisidėti prie šios idėjos įgyvendinimo.

Širvintų r. savivaldybėje darbai šia kryptimi taip pat sparčiai vyksta – sulaukę daugiau nei 20 pirminių Justino Marcinkevičiaus ir jo kūrybos įprasminimo idėjų iš įvairių sričių menininkų, šios savaitės pabaigoje svečiuose laukiama poeto anūkės Salomėjos ir ketinama skelbti idėjos atrankos konkursą. Į procesą bus pasitelkiami vaizduojamojo meno, architektūros, kitų sričių profesionalai, savo nuomonę išreikšti bus kviečiami ir gyventojai.

Tačiau dabar vienu svarbiausių klausimų yra idėjos finansavimas.

Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė kviečia visus širvintiškius, visus neabejingus poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybiniam palikimui lietuvius pagal galimybes prisidėti prie šios idėjos įgyvendinimo ir tapti svarbia dalele būsimo meno kūrinio, kuris taps vienybės ir susitelkimo akcentu (kas buvo labai svarbu ir pačiam poetui).

Prašoma ir kviečiama kiekvieną prisidėti prie šios iniciatyvos įgyvendinimo:

Gavėjas: Širvintų r. savivaldybės administracija
Sąsk. Nr. LT95 4010 0420 0025 2938
Paskirtis: J. Marcinkevičiaus paminklui Širvintose.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

2 Atsakymai į “Justino Marcinkevičiaus įamžinimui Širvintose – dar vienas svarbus žingsnis”

  1. Anonimas parašė:

    ….Valio merei…….

  2. *** parašė:

    šis poetas ir ši merė išliks kiekvieno mūsų širdyje.

Comments are closed.

scroll to top