Ir Jauniūnuose, ir Šiauliuose, ir Barskūnuose – visur akis glosto gėlynų spalvos

Prie Jauniūnuose esančio aštuonbučio sustojo (iš kairės į dešinę) Jauniūnų seniūnijos specialistė (raštvedė) Diana Jacyno-Sperskė, namo gyventojos Stasė Gudanienė, Asta Aleksandravičienė, Andželika Račinskaja ir Tarybos narė Marija Gudonienė.

Jau įvyko geriausiai tvarkomų Jauniūnų seniūnijos sodybų apžiūra. Aplankiusi visas pasiūlytas sodybas, vertinimo komisija, kurią sudarė l. e. Jauniūnų seniūno pareigas Sigitas Bankauskas, Jauniūnų seniūnijos specialistė (raštvedė) Diana Jacyno-Sperskė, Tarybos nariai Marija Gudonienė ir Romas Zibalas, padarė išvadą, kad jos pasižymi gėlių, dekoratyvinių augalų, mažosios architektūros statinių gausa, tvarkomos nuoširdžiai ir išradingai, kuriamas mielas akims jaukumas. Džiugu, kad ir Jauniūnuose, ir Šiauliuose, ir Barskūnuose, ir kituose Jauniūnų seniūnijos kaimuose esančių sodybų šeimininkai labai stengiasi gražinti savo namų aplinką.

Jauniūnų seniūnijos specialistė Diana Jacyno-Sperskė (centre) džiaugėsi gražiai tvarkoma Pospešinskių sodyba.
Inokaičių namų kiemą puošia daili pavėsinė.

Pirmiausia komisija aplankė ir apžiūrėjo Jauniūnuose esančio aštuonbučio aplinką. Būtina priminti, jog šis gėlėse skęstantis daugiabutis 2021 metais jau buvo nominuotas. Ir šią vasarą jis stebina vešančiais dailiais gėlynais. Kieme pasitikusios Andželika Račinskaja, Asta Aleksandravičienė, Stasė Gudanienė, Irena Voidachovič su anūke Milana Ivanauskaite sakė, jog tokia gėlių jūra reikalauja daug jėgų, susitelkimo ir nemažos priežiūros.

Apžiūrėta Šiauliuose esanti Boženos ir Kazimiero Pospešinskių sodyba. Vertinimo komisijos nariai, dairydamiesi po jaukiai apželdintą teritoriją, žavėjosi šeimininkų išradingumu ir mokėjimu skoningai tvarkytis. Idealiai sutvarkyta aplinka ne tik prieš gyvenamąjį namą, bet ir prie ūkinių pastatų.

Jolantos ir Albino Inokaičių, gyvenančių Barskūnų kaime, sodybą puošia daug žalumynų, įvairiaspalvių gėlių, įvairių dydžių, formų ir spalvų gėlynai atrodo puošniai, apsieita be brangių medelių ir krūmų, tiesiog sukurtas mielas šeimyninis jaukumas. Verta pažymėti, jog sutuoktiniai Inokaičiai gyvena daugiabutyje ir tvarko palei buto langus esantį maždaug 6 arų sklypą.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 7 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)
scroll to top