Griaustinis iš giedro dangaus

Taip galima būtų apibūdinti naujieną, kurią savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Ji pranešė sužinojusi apie valdančiųjų ketinimą naikinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Širvintų skyrių.

Štai ką apie tai samprotauja merė, kurios žinutę būtų galima pavadinti „Dar viena konservatorių bomba, sprogdinanti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą“:

„Naujausia žinia, kuri pasiekė Savivaldybę, tokia – nuo kitų metų visoje Lietuvoje naikinama daugiau nei 20 Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skyrių! Tarp jų – ir Širvintų!
Trypti. Griauti. Naikinti. Smaugti regionuose gyvenančius žmones…“

-Ar po konservatorių vadovavimo dar beliks Lietuvoje kažkas?, – kelia klausimą Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir toliau vardija:

„Bankai, migracijos padaliniai uždaromi. Mokyklų reformos baigia buldozeriu visas kaimiškas vietoves pereiti. Tas pats ir su mažosiomis ligoninėmis…
O ši naujiena – dar viena konservatorių bomba, sprogdinanti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.
Žmonėms, daugiausia – ūkininkams, konsultacijų, pažymų ir kitų dokumentų teks važiuoti į Ukmergę. Arba Vilnių.
Pagrindinis reformos tikslas – sutaupyti. Sako, tam, kad didesnėse tarnybose dirbantiesiems galėtų didesnes algas mokėti. Galbūt.
Tačiau esmė – o kur mūsų regionų žmonės?
Kodėl ir vėl niekas nepagalvoja, pvz., apie smulkius ūkininkus, melžiančius karves tolimose seniūnijose ir už pieną gaunančius centus? Apie tai, kad ir į rajono centrą nuvykti reikia ir laiko, ir vis brangstančio kuro, o čia teks vykti dar toliau į kitą miestą?
Ar tokiomis priemonėmis galės valdantieji stoti į kovą su augančia infliacija? Ar tik galvodami apie keliasdešimt specialistų, kuriems tikrai atsirastų resursų iš ko padidinti algas, smukdys kaimo žmogų kuo giliau, nes taip yra paprasčiausia,“
– savo įrašą baigia Živilė Pinskuvienė ir dalijasi pasiekusio dokumento nuotrauka.

„Širvintų kraštas“ pasiteiravo Savivaldybės merės, kokių ji ėmėsi veiksmų, juk iš įrašo akivaizdu, kad toks konservatorių valdžiažmogių planas kenkia rajono interesams.

Živilė Pinskuvienė buvo lakoniška, kadangi didžiąją dalį argumentų jau buvo išdėsčiusi įraše:

„Po tokios žinios kreipiausi raštu į Žemės ūkio ministrą Kazimierą Starkevičių, taip pat į Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komitetą, kuriam vadovauja Viktoras Pranckietis. Nusiųsta aiški žinia, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skyrius Širvintų rajone yra reikalingas ir turi išlikti, o numatomi ketinimai yra žalingi regionams, juose gyvenantiems kaimo žmonėms. Apie tolesnius veiksmus ir rezultatus informuosime.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top