Gegužės 5 dieną netoli Jauniūnų iškilmingai paskelbta Lietuvos-Lenkijos dujotiekio veiklos pradžia

Vakar netoli Jauniūnų veikiančioje dujų kompresorių stotyje iškilmingai paskelbta dujotiekio jungties tarp Lenkijos ir Lietuvos GIPL veikimo pradžia.

Iš tiesų, vienas svarbiausių strateginių energetikos infrastruktūros objektų dujotiekis GIPL pradėjo veikti dar sekmadienį, gegužės 1 dieną. Gegužės 5 dieną Dujų kompresorių stotyje įvyko oficiali GIPL dujotiekio atidarymo ceremonija.

Iškilmingame renginyje dalyvavo Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda, Lenkijos Prezidentas Andrzej Duda, Latvijos Prezidentas Egils Levits, Energetikos komisarė Kadri Simson, šio tarptautinio projekto vykdytojai. Garbingi svečiai savo pasisakymuose pažymėjo dujotiekio GIPL reikšmę ne tik Lietuvai ir Latvijai, bet ir visai Europai.

Kaip pažymėjo operatorius AB „Ambergrid“, 508 km ilgio GIPL dujotiekiu sujungus Lietuvą ir Lenkiją, faktiškai išplečiama Europos dujų rinka, integruojant Baltijos šalis ir Suomiją. Šis žingsnis dar labiau sustiprina regiono energetinę nepriklausomybę bei padidina Klaipėdos SGD terminalo panaudojimo galimybes.

Jauniūnų dujų kompresorių stotis įsikūrusi Lipuvkos miške, netoli Liukonių viensėdžio.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 6 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top