Gegužės 30-oji – Diena be vejos pjovimo

2017 metais patvirtintos Triukšmo prevencijos Širvintų rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklės leidžia gyvenamųjų namų kvartaluose triukšmingus mechanizmus naudoti darbo dienomis nuo 7 iki 19 val., o poilsio ir švenčių dienomis nuo 10 iki 19 val. triukšmo šaltiniai neturi viršyti nustatytų ribinių dydžių.

Lietuvos higienos norma HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ numato, kad gyvenamųjų pastatų (namų) ir visuomeninės paskirties pastatų (išskyrus maitinimo ir kultūros paskirties pastatus) aplinkoje nuo 6 iki 18 val. galimas maksimalus 60 dBA, nuo 18 iki 22 val. – 55 dBA, o nuo 22 iki 6 val. – 50 dBA triukšmo lygis. Mechanizmų keliamas triukšmas dažnai nurodomas ant paties mechanizmo, jo techninių charakteristikų apraše. Pavyzdžiui, daugelio trimerių, benzininių žoliapjovių keliamas triukšmas sudaro apie 90 decibelų ir daugiau. Taigi, peršasi prielaida, kad tokiais mechanizmais savaitgaliais ir švenčių dienomis apskritai negalima naudotis gyvenamuosiuose kvartaluose.

Siekiant, kad žmonės galėtų pailsėti ir pabendrauti, paskutinį gegužės sekmadienį jie kviečiami minėti Dieną be vejos pjovimo ir bent dienai oficialiai išsivaduoti nuo bet kokių vejos priežiūros darbų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 28 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Gegužės 30-oji – Diena be vejos pjovimo"

  1. Žolė parašė:

    Nu va koks teigiamas požiūris į žmonių ramybę:)

Comments are closed.

scroll to top
+