Gegužės 20-oji – Pasaulinė bičių diena

Nuotr. iš archyvo

2017 metais Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja slovėnų pasiūlymu gegužės 20-ąją paskelbė Pasauline bičių diena, mat 18 a. gyvenęs slovėnas Antonas Janša laikomas šiuolaikinės bitininkystės pradininku, o gegužės 20-oji yra jo gimimo diena.

Galima apytiksliai pasakyti, kiek rajone žmonių laiko bites, kadangi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kasmet skiria paramą už papildomą bičių maitinimą.

ŽŪM skaičiavimu, neekologiniuose bitynuose parama buvo skirta 126 Širvintų rajono paramos gavėjams, o tai – dvigubai daugiau nei jų buvo Skuodo (60), Joniškio (58) rajonuose, pusantro karto – nei Akmenės rajone (80).

Šie gavėjai deklaravo 3269 bičių šeimas, jiems skirta beveik 18 tūkst. Eur paramos.

Pasaulinės bičių dienos proga galima pastebėti, kad mūsų rajone, Drublionių kaime, yra Bitininkų gatvė. Be to, mūsų rajone, Černiškių kaime, yra Bičiulių gatvė (bičiulis – kas su kitais turi bendrai bites), o Kaimynų ir Medžiukų kaimuose – po Bičių gatvę. Diržioniškių kaime galima rasti Medaus gatvę. Toje pat Jauniūnų seniūnijoje, Griciūnų kaime, yra ir Austėjos gatvė. Austėja lietuvių mitologijoje – spėjama bičių deivė, šeimos gausintoja, ištekančių ir nėščių moterų globėja.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top