Dar prieš rinkimus Širvintų opozicija drebėjo kaip epušės lapai

Daugelis informacinių portalų ir politikos apžvalgininkų televizijos laidose tuojau pat, pradėjus plaukti duomenims, kaip balsavo Lietuva, pastebėjo, jog didžiausias šių rinkimų netikėtumas yra tas, kad nemažai merų paaiškėjo jau pirmajame ture. Ir tikrai – iš karto buvo išrinkti net 26 merai iš 60. Ankstesnis rekordas buvo užfiksuotas 2015 metais, kai pirmame ture buvo išrinkta 20. Tarp jų ir mere tapusi Živilė Pinskuvienė, su kuria susidoroti nepavyko net surengus naujus rinkimus.

Pagal moralės įstatymą: Vaiva ar Alytė?

Sugluminti tokio fenomeno, didžiausi aštrialiežuviai, ne kartą suokę giesmeles apie „kunigaikštystes“, tarp kurių buvo minėtas ir Širvintų rajonas, prikando dvišakius liežuvius. Juk tarp išrinktųjų – ne tik „neaiškių“ komitetų ar milžinišką dominavimą toje savivaldybėje turinčių politinių jėgų atstovai. Neperjungus aukštesnės pavaros mąstyme, dabar jau „kunigaikštyste“ reikėtų pavadinti ir mums kaimyninius Molėtus, kur nuolat laimi konservatorių atstovas. Maža to, šįmet išrinktas iš pirmo karto!

Konservatorių „kunigaikštyste“ gresia tapti (ar tapo) Palanga, socialdemokratų – Jonava, Birštonas, Rokiškis, Vilkaviškis…

Lietuvos regionų partijos gauti 72,97 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų pranoksta bet kokią iškalbą. Daugiau surinko tik „lenkai“ Šalčininkuose, kur balsuojama ne pagal darbus, o tautybę.

72,97 proc. reiškia, kad 7 iš 10 balsavusių pasirinko Živilės Pinskuvienės vedamą sąrašą. Tai nulėmė ir lyderės charizma, ir jos nuveikti darbai, pasiekti rezultatai, tų darbų ir politinės veiklos kokybė. Labai svarbus ir pats sąrašas: žmonės jame rado jau užsirekomendavusius, aktyvius, darbščius, veiklius, pavyzdžiu galinčius būti viso rajono gyventojus. Žinomus žmones, kurie gerbiami bendruomenėse, yra patikimi pagalbininkai. Todėl nekeista, kad ir pirmumo balsų tiems kandidatams nepagailėta. Pavyzdžiui, į Tarybą vienintelis patekęs konservatorių lyderis Virginijus Sarpauskas surinko tik 167 pirmumo balsus – vos 7 balsais daugiau nei už jo likusi eilinė partietė. 167 balsai konservatoriui leido dar 4 metus padirbėti Taryboje, o štai Lietuvos regionų partijoje kiek daugiau pirmumo balsų, 170, surinkusi Vaiva Redeckienė liko 28-ta – toli nuo šio sąrašo 16-tuko, pelniusio mandatus. Jei tai būtų lakmuso popierėlis, pagal kurį būtų skirstomi mandatai, Vaiva aplenktų ir „šešėlinę skvernelininkų administracijos direktorę“ Alytę Skeberienė, gavusią 169 pirmumo balsus.

Tad kas turėtų moralinę teisę atstovauti rinkėjams – Vaiva ar Alytė?

Apie „pagrindine Pinskuvienės konkurente“ laikytą Ireną Sližauskienę net netuščiažodžiaukime – 152 pirmumo balsai pasako viską. Balsu daugiau, 153 pirmumo balsus, surinkęs Zigmas Kašėta Lietuvos regionų partijos sąraše yra 31-as, užtat populiarumu tikrai lenkia skvernelinių demokratų kandidatę į mero postą.

Širvintų futbolininkus – į Ukmergės merus

Kaip jau minėta, rinkėjas pirmumą suteikia jam žinomam, pažįstamam, vienaip ar kitaip pasižymėjusiam kandidatui. Tai, kad pirmumo balsai vangiai dalyti skvernelininkams ar konservatoriams rodo prastą tų sąrašų įvairovę, kokybiškos alternatyvos galimybę. Pažvelgę į juos, rinkėjai nematė, ką galėtų išskirti. Kažkuria prasme pasitvirtino įžvalgos, kad uždaviniu su daug nežinomųjų tapo „rajono“ konservatorių dvyliktukas. Dar tik paskelbus sąrašą, kai kurie rajono gyventojai gūžčiojo pečiais dėl negirdėtų pavardžių, neregėtų veidų, keistai įvardytų gyvenamųjų vietovių, net atvirų prisipažinimų, kad kandidatų deklaruotos gyvenamosios vietos yra Vilniuje. Kaip tuo galėtum stebėtis, jei net Kaune konservatoriai nerado vietinio kandidato ir „importavo“ Seimo narį Vytautą Juozapaitį. Partietės bute priregistruotas konservatorius su Kaunu susijęs nebent tuo, kad buvo iškeltas ir išrinktas Aleksoto-Vilijampolės rinkimų apygardoje. Bet kaip tai primena gūdų sovietmetį, kai Širvintų darbo žmonės į TSRS Aukščiausiąją Tarybą keldavo Staliną, Molotovą, kokį SSSR didvyrį Vodkapjanovą, net nenutuokiantį, kad kažkur yra tokios Širvintos. Radviliškyje gimęs, bet ten dėl mero posto pakovoti nenorėjęs (savam krašte pranašu juk nebūsi!) Seimo narys juokino pasiteisinimais, kad Kauno meru galėtų būti, nes yra dainavęs Kauno muzikiniame teatre. Lygiai tokius pat pasiteisinimus galėtų dėstyti, sakykime, į Ukmergės mero postą pretenduojantis kuris Širvintų futbolininkas, tenykščiams rinkėjams aiškinantis, kad yra žaidęs futbolą Ukmergės stadione.

Kas ims Lietuvą, jei bijo net Pinskuvienės?

Balsuodami už jam patinkančią politinę jėgą tokie balsuotojai vis dėlto norėjo, kad rajonui vadovautų kitos partijos kandidatas, kaip rodo skaičiai – kad ir regionininkų kandidatė, „nugvelbusi“ net 404 balsus iš politinių priešininkų. Tiek nesurinko nei konservatorių atstovas Virginijus Sarpauskas, nei skvernelininkė Irena Sližauskienė, taip ir nepasirodę rajono rinkėjams priešrinkiminiuose debatuose Širvintų kultūros centre. Trečioji, bijanti debatų, Algirdo Syso padėjėja Anna Kuznecovienė. Abi moteriškės atsisakė, nes „nematė prasmės diskutuoti su kandidatu į merus, t. y. dabartine rajono mere, kuriai nesuprantamas žodis „demokratija“, laisvas pasirinkimas, skaidrūs ir sąžiningi rinkimai“. Tai eilutės iš jų „kreipimosi“ prieš debatus.

Virginijus Sarpauskas su jomis „visiškai sutiko ir palaikė“. Ir parašė, kad Širvintose bus ne debatai, o „cirkas, parodija, iškamša ir tragedija“. O parašęs irgi neatėjo. Žmonės turėjo paruošę klausimų, tik į juos atsakyti nebuvo kam. Kaip ir dėl galimai „mirusių sielų“ rinkimų sąraše.

Teisinosi tarptautiniais žodžiais, vyniojo argumentus į vatą, rinkėjai šaipėsi, o paskui nubaudė. Jie mano, kad neatėjo, nes pabijojo jiems pažvelgti į akis, neišdrįso atsakyti į tiesius klausimus, gal net neturėjo ką pasakyti. Paskui debatų organizatoriai iš „Žinau ką renku“ pasidalijo keliais absurdiškiausiais pasiteisinimais, kodėl politikai vengia tokių debatų. Atspėkite, kieno ranka ir kokioje savivaldybėje buvo parašytas pasiteisinimas: „Ši merė mums neleidžia kvėpuoti, drebam kaip epušės lapai. Negalime būti su ja vienoje patalpoje“.

Ironiją kelia, kad skvernelininkai signalizuoja, jog yra pasirengę „imti“ Lietuvą. O štai čia, Širvintose, galimai jų karingi atstovai dreba kaip epušės lapai.

Apsaugok, Viešpatie, nuo tokių užkariautojų, kurie drąsūs tik jausdami artimųjų ir giminaičių pečius, pasirengę pilstyti pieną, kurio neturi…

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.17 (6 įvert.)

11 Atsakymų į “Dar prieš rinkimus Širvintų opozicija drebėjo kaip epušės lapai”

 1. Laukų Gėlė parašė:

  Gerą merę išrinkome!

 2. Paskilutinė nepraustaburnė parašė:

  Pavydėti kam? Šitai proto nabagų šeimynai? 🫢🤣🤣🤣
  Net išvogę visus pasaulio pinigus jie laimingi negalėtų būti nes patys žino kad sąžinės proto ir pagarbos nepavogsi. O tas aplink zujančių klapčiukų pataikavimas už šiltesnę vietą baigsis tą pačią minutę kai kažkas kažką geriau pasiūlys ar koks pavojus iškils. Koks nors slaptas įrašas nutekės kur nors iš visų machinacijų ir bam param karavanas pajudės link Pravieniškių.. tada ir pasimatys, kad nė vieno draugo ir lojalaus žmogaus neturi. Tokiems gali pavydėti nebent koks pijokas šlapiom kelnėm po rinkiminio bambalio prabudęs 🤣 oi prajuokinai su savo eiliniu „pavydi“ 🤣🤣🤣 vargšeliai…

 3. paskutinei parašė:

  Pavydnikė esi ir besarmate, isikask sau i minksta vieta iš pavydo.Net to nesugebi, negabyla.

 4. Kalnalaukio bitė parašė:

  Tai ką žmonems pakazūchų už jų pinigus pridarė, susistatė aplink klapčiukus kurie nei cypt ir viskas. Negali neigti, kad miestelis pagražėjo. Klausimas tik kokiom kainom ir kiek realiai žmonėms gyvenimas pagerėjo nuo tų nekokybiškai sumestų šaligatvių. Į baseiną nieks neina nes neįperka, o pastatytas už keturgubą kainą iš žmonių pinigų. Bet gi žvelgia nufotošopinta bobelė iš reklaminio leidinio ir sako “ čia aš padariau“. Labai gaila kad nei didelių alternatyvų nei sveiko proto pas rajono rinkėjus nepakanka. Mini Baltarusija tapo širvintos.. net oficiali svetainė padaryta kad vietinė narcizė pirmiausia matytųsi. Bent jau nenusifotošopintų kaip tinderiui.. gi oficialūs reikalai vis tik. Matyt tikisi kokį patiklų jaunuolį įsivilioti nes ką jau ten tas nusišnekantis senis ir begali 🤣

 5. ? parašė:

  Aldona, neramu?????

 6. parašė:

  Pairuoškite vandens brangimui, nes jau Živilė darbo gavo. Dabar galima lupti devynis kailius nuo žmonių,juos skurdinti, įvaryti į skolas, o savivaldybės įmonės į bankus. Mes skurstame ne todėl, kad rajono biudžete pinigų nėra, o todėl, kad milijonierius reikia maitinti.
  Kovo mėnesį pabaigoje mokėkite už vandenį, tada dar bus mažesnė kaina. Nes tokios informacijos iš savivaldybės negausite.
  Lietuvos laikraščiai mirga nuo šūkių „Aš laimėjau“, „Aš noriu būti Lietuvos prezidente“. Lietuvos žmonės ne Širvintos. Laimėjai, bet liejasi vėl tik žmonių žeminimas. Tokius straipsnius rašyti, kad visi dreba ir, kad visi jos bijosi. Tai jos gyvenimo tikslas? Išrinkta todėl, kad žmonės žiūrės, kaip bus vykdomi darbai, kaip ekonomiškai bus tvarkomos biudžeto lėšos.
  Savivaldybė UAB „Širvintų vandenys“ paėmė 200 tūkst. Eurų paskolą ir per posėdį buvo pasakyta, kad toks veiksmas vandens kainų padidinimui neturės reikšmės. O ką mes turime?

 7. Kazimieras parašė:

  Sveikinimai merei ir visai jos komandai, labai džiaugiamės

 8. Lev parašė:

  Parašyta gal kiek naivokai,bet pakankamai teisingai.

 9. sirvintiete parašė:

  Kas dirba labai gerai , uz ta zmones ir balsuoja. O pralaimejusiems tikrai neturejo buti staigmena, tikrai zinojo, kad taip bus.

 10. Su Pagarba ALDONA parašė:

  Iš kurio gėlių salono užsakytos gėlių puokštės? Kas mokėjo už gėles savivaldybė ar seniūnijos?
  Kas įvyks po keturių metų, kas dabar balsavo namuose? Teisė balsuoti namuose turi senukai ir ligoniai..
  Sveikatos apsaugos paslaugos rajono valdžiai nerūpi, pinigų neskiria. Daug pinigų skirta, t. y. virš 100 tūkst eurų skirta pramogai, kanceliarinėms prekėms. Čia teisinga?
  Būtų nuotrauka įdėta autobusų stoties pastato (vidaus), turgaus, prie turgaus aikštelės. Čia būtų tikra.
  Ten labai tiktų Živilės fotosesija.

 11. Diana parašė:

  Puikus straipsnis. Labai skaniai susiskaite.

Comments are closed.

scroll to top