COVID-19 žemėlapyje – nauja spalva. Trečiadienį pajuodavo ir Širvintų rajonas

Savaitė prasidėjo nauju sprendimu: Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK) nutarė siūlyti, kad nuo kovo 16 dienos būtų laisvas judėjimas tarp savivaldybių, tačiau būtų taikoma išimtis toms savivaldybėms, kuriose susirgimų koronaviruso mastai tebėra didžiausi.

Įnešus korekcijų, šalies COVID-19 žemėlapyje atsirado nauja spalva – juoda. Ja kovo 8-ąją buvo nuspalvintos Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Švenčionių, Šalčininkų, Varėnos, Kalvarijos ir Marijampolės rajonų savivaldybės. Pastarųjų 14 dienų duomenimis, šiose savivaldybėse fiksuojamas didesnis kaip 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų lygis arba teigiamų tyrimų dalis per pastarąją savaitę siekia 7 proc.

Trečiadienio rytą spalvinė gama pakito. Panevėžio ir Biržų rajonai „paraudonavo“, tačiau juoda spalva nusidažė Širvintų rajonas. Kodėl?

Tąryt skelbtais duomenimis, Širvintų rajone fiksuotas 295 atvejų 100 tūkst. gyventojų skaičius (gerokai mažiau, nei riba – 500), tačiau per savaitę teigiamų diagnostinių tyrimų dalis sudarė 11,8 proc. Žodžiu, jei per savaitę ateitų tikrintis vienas žmogus ir jam būtų nustatyta COVID-19 infekcija, pasiektume 100 proc. teigiamų tyrimų ir taptume labiausiai užkrėsta zona šalyje. Turbūt atsiųstų kariuomenę su liepsnosvaidžiais ir pabandytų šią problemą išspręsti kitaip.

Galima ironizuoti, bet pastarasis rodiklis ir nulėmė, kad pajuodavome. Ar ilgam? Galimas dalykas, šiandien jau esame kitos spalvos. Ryt vėl būsime juodi? Poryt gal vėl ne. Tai mus uždarys, tai atidarys. Turbūt valdžia neturi ką veikti.

Nors pateikiama dvejopa sergamumo statistika, pasikliaukime ta, kuri arčiau sveiko proto. Trečiadienį rajone statistiškai sirgo 50 žmonių, o iki tos dienos pasveiko 824. Mirė 33 žmonės, kuriems buvo diagnozuota COVID–19 infekcija. Daugiau kaip per metus Širvintų rajono savivaldybės gyventojams nustatyta 910 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (4 įvert.)

3 Atsakymai į “COVID-19 žemėlapyje – nauja spalva. Trečiadienį pajuodavo ir Širvintų rajonas”

  1. Širvintų kaimo japis parašė:

    Tai testuokit židinius, profilaktiškai kas nori, už arielkos butelį kas nenori, ir bus normalus tas teigiamų tyrimų procentas. O šiaip augantis teigiamumo procentas įprastai rodo kylantį atvejų skaičių prastai testuojamose savivaldybėse, kas pas kus per kelias dienas ir pasimatė – naujų atvejų per 14d pasidarė 375 atvejai 100000 gyventojų.

  2. Jonui parašė:

    Pasitikrink temperatūrą

  3. Jonas parašė:

    Širvintų valdžioj Putinizmo apraiskos

Comments are closed.

scroll to top
+