Būtų pirkęs dukart – būtų mokėjęs pigiau

Kiek yra įvairių marketingo gudrybių ant kurių paslysta nuolaidomis viliojamas pirkėjas! Pavyzdžiui, reklamoje apie nuolaidas nuskambėjęs įspėjimas, kad prekių, kurioms taikoma nuolaida, kiekis yra ribotas. Tokio įspėjimo ant kainos etiketės dažniausiai nerasime. O juk, ko gero, devyni iš dešimties pirkėjų bus šventai įsitikinę, kad pigiau parduodama tik dalis prekių. Čiupk nedvejojęs, kitaip baigsis pigiau parduoti planuojamos prekės, teks mokėti ankstesnę kainą.

Tačiau po įspėjimais apie „ribotą kiekį“ gali slėptis ir visai kas kita.

Štai kokią istoriją papasakojo paskambinęs laikraščio skaitytojas U. Liepos 21 d. atvažiavęs į Širvintų prekybos centrą „Maxima“, žmogus pamatė, kad taikoma akcija vienos gamintojo cukrui: kaina 0,89 Eur/kg perbraukta, parašyta nauja kaina – 0,55 Eur/kg.

Žmogus sako priėjęs prie prekybos centro darbuotojos ir pasiteiravęs, kiek jis gali imti cukraus už akcijos kainą. Atsakė, „kiek nori“. Taigi U. pasiėmė vežimėlį ir įsidėjo 5 didelius paketus cukraus, iš viso 50 kg. Savitarnos kasoje paprašė darbuotojos padėti, juk neardysi pakuočių ir neskenuosi kiekvieno pakelio. Darbuotoja atliko reikiamą operaciją, nuskaitė „Ačiū“ kortelę, U. už pirkinį atsiskaitė banko kortele, įsidėjo čekį į kišenę ir grįžo namo patenkintas, kad nusipirko pigesnio cukraus. Čia bet kuri šeimininkė pagirs vyrą už sumanumą, o ir dažnas vyras, pirmiausia – bitininkas, žino, kad ūkyje reikia nemažai cukraus, o jei jis pigesnis – už tai piniginė tik padėkos.

  • Paėmęs čekį pažiūrėjau ir toptelėjo, kad kažkas negerai. Kaina – 36 Eur, o pagal mane turėjau mokėti mažiau, – sako U.

Iš tiesų, jei cukrui taikoma 0,55 Eur/kg kaina, tai už 50 kg pirkėjas turėjo sumokėti 27,5 Eur. Išeina, kad kilogramas cukraus buvo parduotas ne po 0,55 Eur, o po 0,72 Eur. Kodėl?

U. sako tą pačią dieną neturėjęs laiko atvažiuoti į prekybos centrą, tačiau kitą dieną atvyko. Pirmiausia pastebėjo, kad cukraus nėra – pirkėjai iššlavė. Paskui pasidomėjo darbuotojų. Išgirdo, kad šios nieko nežino, ir pan. Pastebėjęs čekyje nurodytą telefono numerį informacijai gauti, paskambino, papaskojo savo istoriją ir nustebęs išgirdo, kad akcijinė 0,55 Eur/kg kaina taikoma ribotam kiekiui – 25 kg cukraus, o štai kas „virš normos“ – kainuoja seną kainą, po 0,89 Er/kg.

Čia ir atsakymas: už 25 kg sumokęjęs akcijinę 13,75 Eur kainą, už kitus 25 kg jis sumokėjo įprastą 22,25 Eur kainą, tad už viską ir išėjo 36 Eur.

  • Kodėl nepaaiškino, kai pirkau? – stebisi žmogus. – Esmė ne tie 8,5 Eur. Juk man nebuvo sunku tą cukrų nusipirkti per du kartus. Sumokėjai akcijinę kainą už 25 kg, tada vėl moki akcijinę kainą už kitus 25 kg. Kiek girdėjau, ne aš vienas taip apsimoviau: pažįstamas pirko 60 kg, kitas žmogus, sako, nusipirko 100 kg. Čia bitininkai, suprantate, todėl ir kiekiai dideli. Viską iššlavė. Manė bus pigiau, o kas nutiko?

Negi buvo sunku parašyti prie akcijinės kainos, kad maksimalus prekių kiekis, kuriam taikoma nuolaida, yra 25 kg?

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 6 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top