Bibliotekoje vyko jau antrasis Ukrainos karo pabėgėlių, apsistojusių Širvintų rajone, susitikimas

Susitikite. Susipažinkite. Bendraukite.

Viešojoje Igno Šeiniaus bibliotekoje Savivaldybės iniciatyva kovo 23 dieną vyko jau antrasis Ukrainos karo pabėgėlių, apsistojusių Širvintų rajone, susitikimas.

Susirinkusiuosius maloniai pasitikusi bibliotekos direktorė Vaiva Daugėlienė atvykusiesiems išdalino lankstinukus apie bibliotekos paslaugas ir trečiojo amžiaus universiteto „TAU“ veiklas.

Atvykusiems ukrainiečiams, atlydėtiems juos apgyvendinusių širvintiškių, savo teikiamas paslaugas ir veiklas pristatė VŠĮ Širvintų vaikų dienos centro direktorė Elena Petkūnienė, kvietusi karo pabėgėlių vaikus prisijungti dalyvauti vykstančiuose įvairiuose užsiėmimuose (šokių, sporto, keramikos būreliuose, žygiuose, siūti lėles), o jaunimą ir suaugusiuosius – savanoriauti.

Renginio dalyviams pristatyta Širvintų meno mokyklos, Atviros jaunimo erdvės veikla.

Širvintų meno mokyklos Neformaliojo švietimo centro metodininkė Joalita Mackonienė susirinkusiesiems pristatė trečiojo amžiaus universiteto „TAU“ veiklas. Vyresnius nei 55-eri ji kvietė į sporto, muzikos ir teatro užsiėmimus Širvintose.

Pasibaigus pristatymui, atvykę suaugusieji dalyvavo pirmoje lietuvių kalbos pamokoje, kurią vedė Švietimo skyriaus specialiste, Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Regina Jagminienė. Mamoms ir močiutėms susikaupus ir palinkus prie bibliotekos stalų, bibliotekoje netruko pasigirsti lietuviški žodžiai „laba diena“, „aš gyvenu“, „aš atvažiavau“, „ačiū“…

Tuo metu kitose bibliotekos erdvėse nenuobodžiavo ir mažyliai. Vyko užsiėmimai vaikams, aidėjo  juokas. Įdomiems žaidimams jau panaudoti pirmadienį Savivaldybę pasiekusios UAB „Imantila“ vadovo Egidijaus Pitrėno paramos žaislai, o kūrybines veiklas organizavo ir su mažaisiais ukrainiečiais bendravo „Tėkmės“ mokyklos bendruomenės atstovai.

Už lango ėmus temti, niekas dar neskubėjo skirstytis, ilgai šnekučiavosi, keitėsi kontaktais, planavo ir nekantravo vėl pasimatyti.

Tęsiant šią iniciatyvą, kitas susitikimas, apie kurį informavo Regina Jagminienė, numatytas kitos savaitės antradienį, kovo 29 dieną, 18.00 val. P. Cvirkos g. 9, Širvintų r. neįgaliųjų draugijoje.

Susiburti ir mokytis lietuvių kalbos planuojama du kartus per savaitę.

O viešosios bibliotekos erdvėse ukrainiečių šeimų laukiama kasdien. 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top