Apie ką informuoja pamirštas kelio ženklas?

Plento gatvėje, kuri yra krašto kelio, jungiančio Širvintas ir Dūkštą, dalis ne Savivaldybė stato ženklus, ne ji ir nuima, o kelininkai, kurie kasdien dešimtis kartų pravažiuoja Plento gatve, ją valo, barsto, važiuoja pavalgyti ir grįžta po sočių pietų. Net nesinori tikėti, kad netoli degalinės VIADA Ukmergės kryptimi jie taip ir nemato informacinio kelio ženklo Nr. 703 „Degalinė“. Gal ir būtų galima pritempti, kad šis ženklas rodo į greta esančią VIADA degalinę, bet štai užrašas ženkle „1 km ->“ išduoda, kad nurodoma degalinė yra daug toliau, nei VIADA.

Ant kelio užveda po ženklu pritvirtinta papildoma lentelė Nr. 850 „Suskystintosios naftos dujos“. Ji aiškina, kad toje degalinėje transporto priemonės aprūpinamos suskystintosiomis naftos dujomis.

Naftos dujų galima įsipilti ir VIADA degalinėje. Tik ji, kaip rodo sistema maps.lt, nuo šio ženklo yra vos už 80 metrų. Vadinasi, ženklas informuoja apie suskystintų dujų užpylimą ne čia, o kažkur toliau, akivaizdu – degalinėje Zibalų g. 57, kurios ten nebėra gal jau dvejus metus. Degalinė seniai uždaryta, panaikinta, tą objektą įsigijo verslininkas ir pritaikė savo reikmėms. O žmonės vis dar nukreipiami važiuoti ten. Kaip teko girdėti, po uždarymo pasitaikydavo užvažiuojančių. Kam suskystintų dujų baliono į namus reikia, kam automobilio rezervuarą dujomis pasipildyti. Ženklas juk informuoja, tik štai degalinės – nebėra.

Smulkmena, bet ir užrašas ženkle „1 km ->“ buvo laužtas iš piršto. Pagal tos pačios sistemos maps.lt duomenis, atstumas nuo ženklo iki jos siekia apie 1,4 km. Kelio ženklas su analogiška papildoma lentele įrengtas ir važiuojant nuo Ukmergės. Nors ten ženklas pastatytas arčiau žiedinės sankryžos nei šis, bet ženkle atstumas nurodytas didesnis – 1,2 km. Arba statydami kelininkai supainiojo ženklus vietomis, arba kokius rado sandėly – tokius ir prisuko.

Tai, kad minėti ženklai nurodo nebeegzistuojančią suskystintų dujų degalinę Zibalų gatvėje išduoda tai, kad kelyje Širvintos-Kaliakiemiai yra įrengtas dar vienas kelio ženklas „Degalinė“, rodantis, jog iki VIADA degalinės yra 30 metrų. Taigi, kelyje Širvintos-Kaliakiemiai vos keliolikos metrų atstumu vienas nuo kito iki šiol yra įrengti du kelio ženklai „Degalinė“, kurių vienas dar ir klaidinantis.

Gal ir būtų galima kelininkus pateisinti gerokai užsitęsusiu nepastabumu, jei ne viena detalė: pro šią nebeegzistuojančią suskystintų dujų degalinę įvažiuojama į … VĮ „Kelių priežiūra“ teritoriją. Kaip sako žmonės, čia ir aklas pamatytų, kad kažkas netaip…

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top