AAD pradeda viešai skelbti duotų privalomųjų nurodymų 2023 m. informaciją

Vilnius, birželio 22 d. (ELTA). Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) informuoja, kad įgyvendindamas atvirų duomenų politiką ir kartu skatindamas visuomenės sąmoningumą bei nepakantumą aplinkosauginiams pažeidimams, nuo ketvirtadienio pradeda viešai skelbti duotų privalomųjų nurodymų 2023 m. informaciją.

„Privalomasis nurodymas skirtas viešajam interesui – mūsų visų teisei į švarią ir sveiką aplinką – apginti. Lietuvoje būsime bene pirmieji tarp priežiūros institucijų, kurie sistemiškai atveria tokio pobūdžio informaciją. Ja siekiame visuomenę informuoti ne tik apie mūsų veiklą, bet ir apie aplinką, kurioje gyvename“, – sako departamento direktorius Giedrius Kadziauskas.

AAD pažymi, kad privalomasis nurodymas – tai aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno duodamas įpareigojimas asmeniui per tam tikrą terminą įgyvendinti įstatymais numatytas pareigas, pvz., nutraukti pažeidimą, imtis priemonių, kad aplinkosauginių pažeidimų arba žalos aplinkai būtų išvengta ar ji būtų sumažinta, pašalinti pažeidimo sukeltas pasekmes, įgyvendinti aplinkos atkūrimo priemones. Privalomieji nurodymai duodami po įmonių veiklos patikrinimo, kai patikrinimo metu randami aplinkosauginiai pažeidimai.

Nuo 2023 m. pradžios departamentas jau yra davęs juridiniams asmenims per 100 privalomųjų nurodymų (PN). Daugiausia jų duota Vilniaus miesto ir rajono sav. juridiniams asmenims – 17 ir Klaipėdos miesto ir rajono sav. – 16. Šiauliuose – 8, Panevėžyje ir Kaune – po 7, Radviliškyje – 6, Kretingoje, Kaišiadoryse – po 5, Alytuje – 4, Šakiuose, Zarasuose, Akmenėje, Kėdainiuose, Trakuose – po 3, Marijampolėje, Anykščiuose, Utenoje, Joniškyje, Kelmėje – po 2, Jonavoje, Širvintose*, Kupiškyje, Plungėje, Rietave, Visagine – po 1 PN.

Departamento pareigūnai pastebi, kad keičiasi įmonių požiūris į aplinkai atsakingą elgesį, pavyzdžiui, iš visų šiemet duotų privalomųjų nurodymų 49 jau įvykdyti, 35 vykdomi. Taigi šiuo metu neįvykdyta tik penktadalis (23) privalomųjų nurodymų.

„Privalomųjų nurodymų viešinimas – labai svarbus žingsnis sprendžiant aplinkosaugines problemas. Departamentas imasi priemonių, kad užsiimti nelegalia, aplinkai žalinga veikla būtų sudėtinga ir nepatogu ir kad aplinkosauginius pažeidimus darančios įmonės negalėtų to nuslėpti nuo visuomenės. O įmonės, saugančios savo reputaciją, supranta, kad jų veikla daro didelį poveikį ne tik aplinkai, bet ir daugeliui visuomenės gyvenimo sričių, todėl prisiima ir didesnes pareigas“, – sako G. Kadziauskas.

ELTA

Platinti ar kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.

*„Širvintų krašto“ P. S. 2023 metų vasarį privalomas nurodymas buvo surašytas Širvintų rajone, Medžiukų k. veikiančiai UAB „Biodegra“ dėl atliekų tvarkymo. Esmė: atitinkamas atliekas, kurių kiekis viršija nustatytą kiekį, perdirbti arba perduoti atliekų tvarkytojams, turintiems teisę tvarkyti šias atliekas. Įmonės vienu metu laikomų atliekų kiekis turi neviršyti Reglamente nurodyto didžiausio leidžiamo vienu metu laikyti atliekų kiekio.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top