6000 km Lietuvos kelių reikalauja skubių investicijų, bet širvintiškiai sulaukė ir gerų naujienų

Darbai kelyje Jauniūnai–Alionys–Pajuodžiai.

Apie ilgai ir nekantriai lauktą asfaltą Širvintų rajono kelyje Jauniūnai–Alionys–Pajuodžiai praeitą savaitę socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje informavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Pinskus, džiaugdamasis, kad šių vietovių gyventojams šiltasis sezonas jau bus kur kas malonesnis, nes tarką primenantį duobėtą ir dulkantį žvyrkelį keičia naujas, lygus asfaltas.

J. Pinskaus inicijuotas frakcijos susitikimas su Automobilių kelių direkcijos vadovais.
Seimo narys su Alionių seniūnu Sigitu Bankausku.

O šį pirmadienį mūsų rajono gyventojams atstovaujantis Seimo narys inicijavo ir frakcijos susitikimą su naująja Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovybe – kuriai ne tik padėkojo už sparčiai vykdomus darbus Širvintų rajone (tiek Alionių, tiek Rimučiai–Musninkai), bet ir aptarė esminius Lietuvos kelių infrastruktūros klausimus bei išsakė prieštaravimą nepriimtinai šalies valdančiųjų pozicijai – laukti ir atidėlioti būtinus darbus iki kritinio momento, kai pagrindiniai keliai bus tiek nudėvėti, kad investicijos į remontą bus reikalingos keleriopai didesnės.

Pasak J. Pinskaus, 550 milijonų eurų, šiemet skirtų Lietuvos keliams, yra „katino ašaros“. Pavojaus varpai avariniams tiltams, apie kuriuos jis kalbėjo jau prieš kelerius metus, tapo skaudžia realybe, todėl dabar lėšos nukreipiamos būtent į tai. Tačiau šalyje turime per 6000 km kelių, kurių būklė jau dabar pripažinta kaip bloga, o finansavimo trūkumas ir darbų atidėliojimas veda prie kritinių situacijų.

Po dalykinio susitikimo Jonas Pinskus dar kartą kreipėsi į Seimo narius, Vyriausybę bei Susisiekimo ministeriją su konkrečiu pasiūlymu – didinti Lietuvos automobilių ir kelių direkcijos biudžetą šalies pagrindiniams keliams tvarkyti bent iki 1,2 milijardo eurų. Nes jei dabar sutvarkyti tuos 6000 km blogos būklės kelių pakaktų apie 2 milijardų eurų, rangos konkursus Kelių direkcija galėtų paskelbti nieko nelaukdama, tai prabėgus dar keleriems metams šios sumos didės keleriopai. O operatyviai atlikti darbai lemtų Lietuvos kaip tranzito šalies perspektyvas, regionų gyvybiškumą, žmonių gyvenimo kokybę.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top