Bartulis

Valdantieji – už žmonių girdymą visą parą?..

Valdantieji – už žmonių girdymą visą parą?..
Kovo 26 dienos rajono tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas „Dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo UAB „Gedvilta“ kavinėje-bare, esančiame Vilniaus g. 61, Širvintose“. Iki šiol kavinėje alkoholiu buvo prekiaujama ištisą parą. Projektas parengtas atsižvelgiant į 2015 metų vasario 25 dienos Širvintų rajono policijos komisariato raštą „Dėl UAB „Gedvilta“ licencijuojamos veiklos sąlygų pakeitimo“, kuriame informuojama, kad vien per 2014 metus UAB „Gedvilta“ priklausančiame bare nustatyta 10 viešosios tvarkos pažeidimų, dažnai pranešama apie triukšmą keliančius, konfliktuojančius, agresyviai nusiteikusius neblaivius asmenis, dėl kilusių muštynių ir keliamo triukšmo skundžiasi aplinkiniai gyventojai, kavinėje užregistruotos 2 vagystės. Todėl, atsižvelgiant į gyventojų pranešimus, viešosios tvarkos pažeidimų kiekį ir siekdamas sumažinti nusikaltimų kiekį, siūloma minėtame bare trumpinti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką.
Tarybai buvo pateiktas nutarimo projektas, kuriame siūloma pakeisti UAB „Gedvilta“ licencijuojamos veiklos sąlygas, uždraudžiant prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 22.00 valandos iki 8.00 valandos.
Nutarimo projektą pristatęs Infrastruktūros skyriaus vedėjas ir LSDP Širvintų skyriaus pirmininkas Robertas Bartulis čia pat tarybos nariams surengė agitaciją. Esą priimtas nutarimas būtų per griežtas ir galėtų sužlugdyti verslą… Buvo perskaitytas UAB „Gedvilta“ vadovo prašymas, pagal kurį būtų leista prekiauti alkoholiniais gėrimais „pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, sekmadieniais nuo 8.00 valandos iki 23 valandos, o penktadieniais ir šeštadieniais nuo 8.00 valandos iki 3.00 valandos“.
Pasak rajono tarybos narės Živilės Pinskuvienės, didžiausią nuostabą kelią ne pats prašymas, o jo pateikimo data ir Savivaldybės administracijos „momentinė“ reakcija. Prašymas buvo pateiktas kovo 26-ąją, tą pačią dieną, kada vyko tarybos posėdis. Įprasta, kad gyventojų prašymus nagrinėja sudarytos komisijos, tačiau šis klausimas, anot Infrastruktūros skyriaus vedėjo, yra paprastas, nes… jis pats lankosi šioje kavinėje ir po 22.00 valandos, todėl situaciją gerai žino ir papildomos informacijos jam nereikia. Tačiau, kad klausimas nėra toks paprastas, koks atrodo ponui Bartuliui, gali paliudyti kaimyninių namų gyventojai, kurie su viltimi laukė, kad rajono tarybos nariai vis dėlto atsižvelgs į jų prašymus.
Pasak opozicijos lyderės Živilės Pinskuvienės, balsuoti reikia už parengtą sprendimo projektą, o gautą prašymą, tinkamai į jį įsigilinus, galima būtų nagrinėti kitame tarybos posėdyje. Tačiau Robertas Bartulis atkakliai siūlė merui balsuoti ne už nutarimo projektą, o už prieš porą valandų gautą prašymą. Meras Vincas Jasiukevičius, galimai jau pripratęs šokinėti pagal socialdemokratų dūdelę, ir šį kartą jiems pritarė, be to, pasiūlęs alternatyvų balsavimą, čia pat pagal UAB vadovo prašymą iš oro „suprojektavo“ naują nutarimą.
Už tarybai pateiktą nutarimą dėl alkoholio prekybos laiko apribojimo iki 22.00 valandos balsavo „darbiečiai“ ir konservatoriai. Tačiau jų balsų neužteko. Už alternatyvų sprendimą meras pasiūlė nebebalsuoti… Nekreipdami dėmesio į „darbiečių“ protestą, valdantieji su mero siūlymu sutiko. Taigi, nepriėmus nė vieno iš dviejų pasiūlytų sprendimų, kavinė-baras „Gedvilta“ ir toliau prekiaus alkoholiniais gėrimais visą parą.
– Pasivaipę, pasimaivę (kaip kitaip galima suprasti vicemero A. Jozonio grimasas svarstant šį klausimą?) socialdemokratai akivaizdžiai pademonstravo, kad savo šūkį „Svarbiausia – žmogus“ taiko, deja, išimtinai vienam žmogui – verslininkui, o visų kitų interesai jiems mažiausiai įdomūs. Išskirtine Savivaldybės parama galima laikyti ir už visų mokesčių mokėtojų pinigus prie minėtos kavinės įrengtas stebėjimo kameras (kitur įprasta, kad į tokius dalykus paprastai investuoja patys verslininkai), – reziumavo rajono tarybos narė Živilė Pinskuvienė.
Remigijus Bonikatas

Kovo 26 dienos rajono tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas „Dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo UAB „Gedvilta“ kavinėje-bare, esančiame Vilniaus g. 61, Širvintose“. Iki šiol kavinėje alkoholiu buvo prekiaujama ištisą parą. Projektas parengtas atsižvelgiant į 2015 metų vasario 25 dienos Širvintų rajono policijos komisariato raštą „Dėl UAB „Gedvilta“ licencijuojamos veiklos sąlygų pakeitimo“, kuriame informuojama, kad vien per 2014 metus UAB „Gedvilta“ priklausančiame bare nustatyta 10 viešosios tvarkos pažeidimų, dažnai pranešama apie triukšmą keliančius, konfliktuojančius, agresyviai nusiteikusius neblaivius asmenis, dėl kilusių muštynių ir keliamo triukšmo skundžiasi aplinkiniai gyventojai, kavinėje užregistruotos 2 vagystės. Todėl, atsižvelgiant į gyventojų pranešimus, viešosios tvarkos pažeidimų kiekį ir siekdamas sumažinti nusikaltimų kiekį, siūloma minėtame bare trumpinti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką. Skaityti daugiau »

Vyšnių gatvės gyventojai: „Ko tikėtis?“

Praėjusią savaitę į „Širvintų krašto“ redakciją Širvintų miesto Vyšnių gatvės gyventojų vardu kreipėsi šios gatvės gyventojas Julius Daučiūnas. Jis paprašė padėti išsiaškinti, kada gi bus pradėti ir ar bus pradėti Vyšnių gatvės rekonstrukcijos darbai. Skaityti daugiau »

Amžinai stringantis projektas?

Rudenį akmenimis išgrįstas Beržės tvenkinukų skardis ėmė griūti.

Rudenį akmenimis išgrįstas Beržės tvenkinukų skardis ėmė griūti.

Pasakyti, kad pastaraisiais metais rajone susiformavo tradicija dirbti atžagariomis rankomis, reiškia nepasakyti nieko naujo. Apie dešimtis tokių atvejų, kai skambūs projektai vainikuojami skandalais ar prastai atliktais darbais, „Širvintų kraštas“ rašo ne pirmus metus. Galima tik pasidžiaugti, kad kai kurios kritikos strėlės vis dėlto pasiekė taikinius ir problemos vienaip ar kitaip buvo išspręstos. Ar bent buvo sprendžiamos.

Ne pirmus metus rašome apie Širvintų mieste esančio Beržės upelio būklės gerinimą. Ir rašysime, ko gero, dar ne vienerius metus, nes pernai pavasarį planuotų baigti darbų pabaigos, atrodo, nematyti ir po metų, šį pavasarį.

Tapo tradicija, kad apie pastebėtą broką dažnai mus informuoja laikraščio skaitytojai. Jie nesupranta, kodėl valdantieji aplaidžiai taško milžiniškas lėšas, kurių trūkumas vienaip ar kitaip atsiliepia viso rajono gerovei.

Šįkart į redakciją užsukęs netoli tvenkinukų gyvenantis Stasys pasiūlė atidžiau apžiūrėti rudenį akmenimis grįstą tvenkinio krantą prie Širvintų pradinės mokyklos. Skaityti daugiau »

Prie bankomato atsiskaityti žadėjęs Savivaldybės valdininkas gyrė policininkus, kad jį pagavo

Teismas, vadovaudamasis policijos patrulių parodymais ir garso įrašu, konstatavo, kad Robertas Bartulis kelio Šiauliai-Palanga 139-ajame kilometre vairavo automobilį ir vengė pasitikrinti blaivumą.

Teismas, vadovaudamasis policijos patrulių parodymais ir garso įrašu, konstatavo, kad Robertas Bartulis kelio Šiauliai-Palanga 139-ajame kilometre vairavo automobilį ir vengė pasitikrinti blaivumą.

Robertui Bartuliui lyg ir pasisekė, kad su policijos patruliais susidūrė ne mūsų rajone, o kitame Lietuvos pakraštyje, Kretingos rajone. Jei 2012 metų liepos 22-ąją už neblaivumo patikrinimo vengimą jam protokolą būtų surašę Širvintų policijos pareigūnai, netrukus apie tai iš pateiktų užregistruotų įvykių suvestinių arba teismo priimtų nutarimų būtų sužinoję laikraščio skaitytojai, mat Robertas Bartulis nėra eilinis rajono gyventojas. Jis ne tik Širvintų rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjas, bet ir Lietuvos socialdemokratų partijos Širvintų skyriaus pirmininkas. Dabar gi daugumai rajono gyventojų faktas, kad 2012 metų rugsėjo 4 dieną Kretingos rajono apylinkės teismas už tokį pažeidimą Robertui Bartuliui skyrė 2000 Lt baudą ir dvejiems metams atėmė teisę vairuoti transporto priemones, liko nežinomas. Rajono gyventojai nesužinojo ir to, kad beveik po dviejų mėnesių, lapkričio 2-ąją, Klaipėdos apygardos teismas atmetė Roberto Bartulio skundą ir kretingiškių nutarimą skirti administracinę nuobaudą paliko nepakeistą. Skaityti daugiau »

Gyventojai atsibus, kai traukinys bus nuvažiavęs?

Stalus nuklojusios projekto „paklodės“ įkandamos ne visiems. Kita vertus, norinčiųjų išsiaiškinti projekto svarbą beveik nebuvo.

Stalus nuklojusios projekto „paklodės“ įkandamos ne visiems. Kita vertus, norinčiųjų išsiaiškinti projekto svarbą beveik nebuvo.

Pastaruoju metu Širvintų savivaldybė vis dažniau rengia įvairiausius su rajono teritorijos planavimu susijusius projektus. Kyla klausimas, ar visi rajono gyventojai supranta, kokią įtaką jų gyvenimui padarys naujieji tarybos patvirtinti projektai?

Štai prieš kelerius metus patvirtintas rajono bendrasis planas, vėliau – gamtos karkasų, žaliųjų plotų projektai. Naujausias „kūrinys“ – Kraštovaizdžio detalusis planas. Sausio 28 -ąją buvo suorganizuotas viešas jo pristatymas visuomenei. Tik tos visuomenės buvo vos viena suinteresuota šeima. Gal ir nieko keisto, juk skelbimas apie pristatymą buvo paskelbtas daugiau nei prieš mėnesį. Niekas, matyt, nepagalvojo, kad rajono gyventojai turi ir svarbesnių reikalų, nei atsiminti, kada koks pristatymas bus Savivaldybėje.

O gal rengėjai nesuinteresuoti gauti papildomų klausimų ar pastabų? Gal užtenka „užsidėti pliusiuką“?

Rengiant rajono bendrąjį planą Savivaldybė atsakė į beveik penkis šimtus įvairiausių užklausų apie projektą, o dabar, rengiant Kraštovaizdžio detalųjį planą, gautos vos keturios užklausos. Ir visos jos priklauso vienam asmeniui – Almantui Gurkliui, kuris Širvintų rajone turi keletą žemės sklypų. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos