Bartkuškis

Svečiavosi ukrainiečiai

Bartkuškyje svečiavosi ukrainiečiai

Bartkuškyje svečiavosi ukrainiečiai

Nūdienos mokyklai iškylantis uždavinys – sudaryti sąlygas mokinių visaverčiam ugdymuisi. Šis uždavinys yra susijęs su mokymusi gyventi šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.

Siekiant praktinių gebėjimų ugdymo mokyklai nuolat kyla vis nauji iššūkiai, vienas iš jų – gebėti bendrauti ir bendradarbiauti su skirtingos patirties, įvairių požiūrių ar kitokiose sąlygose gyvenančiais žmonėmis. Šiuolaikiniam mokiniui labai svarbi tarptautinio bendradarbiavimo patirtis, kurios dėka ugdomasi tolerancija, vyksta bendražmogiškųjų vertybių interiorizacija. Skaityti daugiau »

„Dūšioje visą savo gyvenimą norėjosi tapyti…“

Aldoną Ulbinaitę-Vasiukevičienę klasiokai vaikystėje vadindavo „Gulbinaite“...

Aldoną Ulbinaitę-Vasiukevičienę klasiokai vaikystėje vadindavo „Gulbinaite“...

Rugsėjo pradžioje Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko liaudies menininkės Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbų parodos atidarymas. Pirmoji dailininkės paroda Širvintose buvo surengta praėjusių metų kovą. Nuo to laiko prabėgo pusantrų metų, todėl ponios Aldonos gerbėjai turėjo progos susipažinti su pačiais naujausiais tapytojos darbais. Aldona Vasiukevičienė tapo tik trejetą metų, tačiau jau keletą kartų dalyvavo parodose „Aukso vainikas“, 2014 metais gavo Rimo Zigmo Bičiūno premiją, o du autorės darbai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Visi Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbai nepalieka abejingų – jie pavergia savo nuoširdumu, sąžiningumu ir spalvų gausa.

Menininkė mielai sutiko papasakoti „Širvintų krašto“ skaitytojams apie savo dar gana „šviežią“ potraukį tapybai ir apie tai, iš kur ir kaip atsirado noras tapyti. Skaityti daugiau »

Rimanto Turskio futbolo taurė – vėl Bartkuškyje

Pirmąją vietą ir Rimanto Turskio pereinamąją taurę iškovojo Bartkuškio futbolininkai.

Pirmąją vietą ir Rimanto Turskio pereinamąją taurę iškovojo Bartkuškio futbolininkai.

Šiais metais vyko aštuntosios Rimanto Turskio futbolo taurės varžybos. Turnyre dalyvavo aštuonios komandos: pernykščiai taurės laimėtojai Marijampolio M. Lukšienės, Paberžės „Verdenės“, Maišiagalos LDK Algirdo, Maišiagalos kun. Juzefo Obremskio gimnazijų bei Kietaviškių, Zibalų pagrindinių mokyklų ir Bartkuškio mokyklos – daugiafunkcio centro. Jos buvo suskirstytos į du pogrupius. Skaityti daugiau »

Bartkuškio „grožybės“

Pastebėjai ar radai – parodyk
Mes, Bartkuškio kaimo gyventojai, susiduriame su labai opia problema, apie kurią skaitytojai sužinos iš pateikiamų nuotraukų. „Vaizdelis nekoks“, tačiau kitos išeities, kaip pasidalyti nuotraukose užfiksuotais vaizdais, neturime. Nors mūsų kaime ir gyvena Jauniūnų seniūnijos seniūnas Vidmantas Grinis, jam ši problema turbūt nekelia jokių nepatogumų, kadangi į tai nekreipiama jokio dėmesio. Mes nežinome, ar šis lauko tualetas kam nors priklauso ar yra bešeimininkis, ar jį turėtų kas nors prižiūrėti. Jau apie 10 metų jo niekas nevalo, netvarko, nors šis visiškai atviras aplinkinių akims statinys yra prie pat ežero, vos keliolika metrų nuo daugiabučių gyvenamųjų namų. Šalia esančio namo gyventojai gyvena be patogumų ir galėtų naudotis šiuo tualetu. Kadangi tualetas nesutvarkytas, visi ekskrementai pilami šalia jo arba tiesiogiai į ežero pakrantę.
Labai tikimės, kad laikraščio dėka apie šią problemą sužinos atsakingi žmonės, kurie galėtų padėti ją išspręsti.
Bartkušio kaimo gyventojai
Dešimtmetį skaičiuojančios Bartkuškio kaimo „grožybės“…
Skaitytojų nuotrauka. Fotografuota prieš šventes...

Skaitytojų nuotrauka. Fotografuota prieš šventes...

Mes, Bartkuškio kaimo gyventojai, susiduriame su labai opia problema, apie kurią skaitytojai sužinos iš pateikiamų nuotraukų. „Vaizdelis nekoks“, tačiau kitos išeities, kaip pasidalyti nuotraukose užfiksuotais vaizdais, neturime. Nors mūsų kaime ir gyvena Jauniūnų seniūnijos seniūnas Vidmantas Grinis, jam ši problema turbūt nekelia jokių nepatogumų, kadangi į tai nekreipiama jokio dėmesio. Skaityti daugiau »

Vykdome projektą „Atsinaujinimo ir plėtros keliu“

kuriame_ateiti

Ketverius metus brandinta idėja pradeda realizuotis

Apie kaimiškosiose vietovėse steigiamus daugiafunkcius centrus širvintiškiams teko girdėti daugiausiai iš televizijos. Tačiau dar ne visi žino, kad jau ateinančiais metais tokį centrą turėsime ir savo rajone. Skaityti daugiau »

Po išgertuvių namą sudrebino gaisras

Trijų aukštų mūrinis namas, kuriame kilo gaisras.

Trijų aukštų mūrinis namas, kuriame kilo gaisras.

Pradėjus skaičiuoti pirmąsias gegužės 8-osios minutes, Bendrasis pagalbos centras telefonu 112 buvo informuotas, kad Bartkuškio kaime, Aušros gatvės 37-ajame name, dega antrajame aukšte esantis Tatjanos T. butas. Šio namo pirmajame aukšte veikia biblioteka ir medicinos punktas, yra 10 butų.

Atvykus ugniagesiams, butas degė atvirąja liepsna, buvo uždūminta laiptinė ir trečiajame aukšte esantys butai.

Gaisro metu išdegė dalis dviejų kambarių buto – liepsnos nusiaubė prieškambarį, virtuvę ir vonią. Smarkiai apdegė gyvenamojo kambario grindys, išsilydė plastikinės lubos, aprūko sienos.

Dar iki atvykstant ugniagesiams, iš trečiajame aukšte esančio buto pro langą iššoko 1962 metais gimusi R.Č. ir jos nepilnametė dukra. Abi dėl traumų išvežtos į ligoninę. Gaisro metu name buvo 16 gyventojų, tarp jų – 3 nepilnamečiai. Kai kurie iš namo išėjo patys, bet 5 suaugusius žmones, vieną vaiką ir šunį iš uždūmintų butų išvedė ugniagesiai. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos