2012 m. rugsėjo 19 d.

Vieni rajono miškuose randa grybų, kiti – vakcinos nuo pasiutligės

Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Ričardas Putrimas pataria tokių kapsulių su vakcina geriau neliesti, o radus į medikamentus panašių dalykų - apie tai informuoti tarnybą.

Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Ričardas Putrimas pataria tokių kapsulių su vakcina geriau neliesti, o radus į medikamentus panašių dalykų - apie tai informuoti tarnybą.

Į redakciją kreipęsis Širvintų seniūnijos gyventojas parodė miške rastą pakuotę su neaiškios kilmės balzganu skysčiu. Pakuotė paženklinta vos įžiūrimais užrašais vokiečių ir anglų kalbomis.

– Susigaudžiau, kad tai – vakcina lapėms nuo pasiutligės. Bet ar kiekvienas tai užtikęs grybautojas, juo labiau – vaikas, supras, ką radęs? Ir kiek tai yra pavojinga žmogui? – svarstė laikraščio skaitytojas ir sakė, kad tokių kapsulių Graužių miške matęs ir daugiau.

Jaukas savo paskirties neatliko

Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Ričardas Putrimas patvirtino, kad rastoji kapsulė – tai vakcina nuo pasiutligės. Nors rajone lapės ir mangutai oraliniu būdu skiepijami maždaug dešimtmetį, veterinarijos specialistas prisipažino, kad tokį dalyką rankose laikąs pirmą kartą.

– Buvo atvejis, kai pradėjus mėtyti jaukus, paskambino rajono miškininkai ir pasakė radę jauką. Patarėme palikti ten, kur jis guli. Daugiau panašių signalų nesulaukėme, nors jaukai su vakcina nuo pasiutligės iš lėktuvų mėtomi bene kasmet, – sakė Ričardas Putrimas. Skaityti daugiau »

Nelengvas „gyvenimo būdas“…

Dar visai neseniai mokyklose nuskambėjo skambutis, skelbiantis apie naujųjų mokslo metų pradžią. Ne už kalnų – Tarptautinė mokytojų diena. Ta proga vertėtų prisiminti mokytojo profesiją, jo nelengvą darbą mokykloje, lietuviškos kaimo mokyklos „vietą“ visuomenėje, nesibaigiančių švietimo reformų „naudą“… Kiekviena profesija turi savo privalumų ir trūkumų. Be to, kiek pasaulyje žmonių, tiek skirtingų nuomonių.  Skaityti daugiau »

Paviljonas pastatytas. Kada jį teks remontuoti?

Puoriuose pastatytas autobusų sustojimo paviljonas kelininkams atsiėjo per 20 tūkst. litų.

Puoriuose pastatytas autobusų sustojimo paviljonas kelininkams atsiėjo per 20 tūkst. litų.

Rugsėjo pradžioje Puorių kaime, šalia kelio Maišiagala-Širvintos, kelininkai įrengė autobusų sustojimo paviljoną. Širvintų kelių meistrijai vadovaujantis VĮ Vilniaus regiono keliai Ukmergės kelių tarnybos direktoriaus pavaduotojas Lionginas Vaizgenis „Širvintų kraštui“ sakė, kad paviljonas įrengtas iš Kelių direkcijos lėšų, skirtų kelių priežiūrai. Šis statinys kelininkams atsiėjo per 20 tūkst. litų.

Bet ar keliautojai tai įvertins?

– Panašius paviljonus esame įrengę Jauniūnuose, Širvintėliuose, – sakė Lionginas Vaizgenis. – Tiesa, tenykščiai dėl mažesnės darbų apimties kainavo pigiau. Puoriuose buvo praplatinta pati autobusų sustojimo aikštelė, įrengti borteliai. Galbūt buvo galima pasirinkti ir kitokio tipo statinį, tačiau tokiam pastatyti pakako savo jėgų ir išėjo pigiau. Skaityti daugiau »

Argumentams sustiprinti – plyta per galvą

Rugsėjo 13-16 dienos

Per keturias dienas į Policijos komisariatą buvo pristatyti 9 asmenys.

Ketvirtadienį atlikti administracinio arešto į Ukmergės areštinę buvo išvežta 1960 metais gimusi širvintiškė V.S., 1984 metais gimęs širvintiškis E.K. ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis J.R. Tą pačią dieną iš Ukmergės areštinės procesiniams veiksmams atlikti buvo atvežtas 1980 metais gimęs Musninkų seniūnijos gyventojas D.K. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos