2012 m. lapkričio 21 d.

„Žuvies diena“ neprigijo…

Kai prie prekystalio nutįsta didžiulė norinčiųjų skaniai ir sočiai pavalgyti eilė, valgykloje dirbančios moterys vos spėja suktis.

Kai prie prekystalio nutįsta didžiulė norinčiųjų skaniai ir sočiai pavalgyti eilė, valgykloje dirbančios moterys vos spėja suktis.

Bendrojo ugdymo mokyklų mokinių tėvams – nemažas rūpestis, kad jų vaikas mokykloje pavalgytų šilto, sveiko ir sotaus maisto. Dažnas paauglys ryte į mokyklą išskuodžia tik gurkštelėjęs arbatos ar paskubomis sukrimtęs sumuštinį. Pasitaiko netgi tokių vaikų, kurie alkani skuba po pamokų pietauti į namus, nes tiesiog negali valgyti ne mamos ruošto maisto. Sotus vaikas – linksmas, laimingas, siekiantis žinių, alkanas – nusiminęs, piktas ir abejingas. Tėvai norėtų, kad jų vaikai už įduotą penkialitę monetą mokyklos valgykloje saugiai ir skaniai pavalgytų, nesiblaškytų po parduotuves, neišlaidautų bulvių traškučiams, kramtomajai gumai ar kitoms saldžioms pagundoms. Mokinių maitinimas mokyklose yra aktuali problema vaikams, tėvams, mokytojams – visai mokyklos bendruomenei.

Pigu, skanu, estetiška

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Helena Vaicekauskienė sako, kad valgykla jau po pirmos pamokos svetingai atveria duris. Pusryčius valgo apie 100 vaikų, per pirmą pertrauką pusryčiauti užsuka 68 mokinukai. Pasak mokyklos vadovės, atliktos mokinių, mokytojų ir tėvų apklausos, vidaus audito išvados rodo, jog valgyklos darbuotojų darbas vertinamas labai gerai. Skaityti daugiau »

Milijoninės vertės projektui reikia papildomų lėšų

Nors teigiama, kad Lietuvoje kas šeštas gyventojas vis dar naudojasi lauko tualetais, Širvintose šis skaičius netrukus turėtų gerokai sumažėti.

Nors teigiama, kad Lietuvoje kas šeštas gyventojas vis dar naudojasi lauko tualetais, Širvintose šis skaičius netrukus turėtų gerokai sumažėti.

Daug diskusijų sulaukęs projektas, kuriuo buvo siekiama kuo didesniam širvintiškių ratui suteikti galimybes jungtis prie cenralizuoto vandentiekio ir nuotėkų tinklų, pagaliau baigtas.

Šiuo metu jau yra pastatytos visos projekte numatytos nuotėkų siurblinės ir kėlyklos, nutiestos kelios dešimtys trasos kilometrų.

Širvintiškiai jau senokai gali teikti prašymus dėl sutarčių sudarymo paslaugoms gauti. Tačiau iki tol reikia sutvarkyti kelis labai svarbius dalykus. Visų pirma, vandentiekio ir nuotėkų trasos yra tiesiamos tik iki privačios žemės ribos, likusį atstumą reikia apmokėti patiems žmonėms.

Projekto įgyvendintojo „Širvintų vandenys“ direktorius Kęstutis Vaškevičius teigia, kad šių darbų kaina siekia 70 litų už metrą. Iš tiesų, nemaža suma, jei nuosavas sklypas yra didelis?

Antras svarbus darbas – sudaryti sutartį dėl paslaugų su įmone „Širvintų vandenys“.

Pasak direktoriaus, prisijungti prie modernios vandentiekio sistemos jau suskubo 62 rajono vartotojai. Tikimasi, kad neilgai trukus prie šio skaičiaus prisidės gerokai daugiau vartotojų – daugiau nei keli šimtai. Skaičius esą turėtų labiausiai pradėti keistis, kai prie sistemos ims jungtis kernaviškiai. Kol kas dėl specifinio gamtovaizdžio ten sunku atlikti visus reikalingus darbus. Skaityti daugiau »

Tamsa – ne brolis

Matyt, širvintiškiams ši problema labai opi - pažymėti pavojingas gatves jie suskubo vieni iš pirmųjų.

Matyt, širvintiškiams ši problema labai opi - pažymėti pavojingas gatves jie suskubo vieni iš pirmųjų.

Visai neseniai internete pasirodė akcija „Susiprask“. Ji skirta tam, kad žmonės galėtų išreikšti savo nuomonę dėl vis mažėjančio gatvių apšvietimo. Kiekvienas norintis interaktyviame žemėlapyje gali pažymėti gatves, kurios, jų nuomone, yra ypač pavojingos.

Matyt, širvintiškiams ši problema labai opi – pažymėti pavojingas gatves jie suskubo vieni iš pirmųjų. Tarp aktyviausiųjų taip pat patenka didžiųjų miestų gyventojai.

Širvintų rajono gyventojų manymu, labiausiai apšvietimo trūksta kelio atkarpoje tarp Avižonių ir Kielių bei visoje Širvintų miesto Zibalų gatvėje.

Širvintiškiai šias gatves pažymėjo kaip pavojingas pėstiesiems ir dviratininkams. Taip pat – kad daugelyje vietų nėra ne tik apšvietimo, bet ir pačių žibintų.

Pasak Širvintų savivaldybės administracijos, lėšos skirtos gatvių apšvietimui, palyginti su praėjusiais metais, gerokai sumažėjo: 2011 m. buvo skirta 165 800,00 Lt, o 2012 m. – 140 000, 00 Lt. Skaityti daugiau »

Neblaivių dviratininkų pasivažinėjimus nutraukė policija

Lapkričio 15-18 dienos

Per šias dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyta 19 asmenų. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos