2012 m. balandžio 21 d.

Dėl užtvankos gedimo nuslūgęs vanduo atskleidė ir kitus pavojus

Anot žvejų, „marioms“ nuslūgus apie metrą žuvo šiųmetis lydekų nerštas.

Anot žvejų, „marioms“ nuslūgus apie metrą žuvo šiųmetis lydekų nerštas.

Į „Širvintų krašto“ redakciją pirmadienio popietę paskambinęs Rolandas sakė negalįs suprasti, kodėl mūsų valdininkai nereaguoja į ekstremalią situaciją, kuri susidarė praėjusį savaitgalį. Anot žvejo ir pakrantės gyventojo, dar praėjusį penktadienį pradėjo kristi Širvintų „marių“ lygis, vanduo slūgo ir visą savaitgalį, tačiau kokių nors atsakingų valdininkų pastangų jis nepastebėjo.

– Nuolat važinėjau palei užtvanką ir mačiau, kad vanduo per ją veržėsi lyg krioklys, tačiau sunerimusių valdininkų ar elektrinės naudotojų nepastebėjau, – sakė Rolandas. – Teiravausi vienų, teiravausi kitų. Man paaiškino, kad lyg sugedo užtvankos valdymo mechanizmas, o gal verslininkai laiku neuždarė vartų. Mano galva, nuo gedimų niekas nėra apsaugotas, bet ar pateisinama, kai vandeniui nuslūgus apie metrą vis tiek neskubama remontuoti? Taip blogai iki šiol dar nėra buvę.

Anot Rolando, kalbos, kad nieko nebuvo daroma, nes savaitgalį visi ilsėjosi, negali būti rimti argumentai. Jei yra užtvanką eksploatuojanti įmonė, ji PRIVALO stebėti vandens lygį ir nedelsdama imtis veiksmų, jei nutinka kokia avarija ar sutrinka užtvankos darbas.

Skaityti daugiau »

Remonto reikia, bet ar tokio?

Norėtume gyventojų vardu viešai „padėkoti“ Savivaldybės klerkams už rūpestį prižiūrint ir remontuojant Kabaldos gatves. Ypač „dėkingi“ Kazliškių gatvės gyventojai už asfalto dulkes, piltas rudenį, už naują tų pačių asfalto dulkių porciją dabar, pavasarį. Taip, gatvė po „europinių“ pinigų sėkmingo įsisavinimo liko labai jau duobėta ir reikalavo remonto. Tačiau ar tokio?  Skaityti daugiau »

Traukiniais keliaujantys meškėnai rajono miškų dar nepasiekė

Eksponatus vertina medžioklės trofėjų vyresnysis ekspertas Raimundas Beinoras, tarptautinės kategorijos trofėjų ekspertas dr. Rimantas Baleišis ir jaunesnysis medžioklės trofėjų ekspertas Vaclovas Četrauskas.

Eksponatus vertina medžioklės trofėjų vyresnysis ekspertas Raimundas Beinoras, tarptautinės kategorijos trofėjų ekspertas dr. Rimantas Baleišis ir jaunesnysis medžioklės trofėjų ekspertas Vaclovas Četrauskas.

Kasmet pavasarį, pasibaigus medžioklės sezonui, vyksta teisėtai sumedžiotų medžiojamųjų gyvūnų trofėjų apžiūra. Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse nurodyta, kad medžiotojas, sumedžiojęs elninius žvėris, jų ragus, pasibaigus medžioklės sezonui, pristato į medžioklės trofėjų apžiūrą. Beje, už sumedžioto elninio žvėries patino trofėjaus apžiūrai be pateisinamos priežasties nepateikimą, už sumedžiotą labai perspektyvų ar perspektyvų elninio žvėries patiną medžiotojas – selekcininkas gali prarasti teisę du medžioklės sezonus medžioti tos rūšies elninių žvėrių patinus.

Tauriųjų elnių medžioklės kokybę reikia gerinti

Penktadienį prieš Šv. Velykas Širvintų medžiotojų draugijoje įvyko per praėjusius metus Širvintų rajone įgytų trofėjų apžiūra. Pasak Draugijos medžioklės žinovo Vaclovo Četrausko, apžiūrai buvo pateikti 26 stirninų ir 4 tauriųjų elnių ragai. Skaityti daugiau »

Praturtėti ar nuskursti sutrukdė policija

Balandžio 16-18 dienos

Per šias dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyta 20 asmenų, 4 jų išvežti į Ukmergės areštinę ar iš ten atvežti procesiniams veiksmams atlikti. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos