2010 vasario 6

Kada Valdas Radionovas griaus dalį „Norfos“?

Rajono politiko įmonės pastato patalpos prasiplėtė nesilaikant galiojančio projekto.

Rajono politiko įmonės pastato patalpos prasiplėtė nesilaikant galiojančio projekto.

Mūsų gyvenimo grimasos

Širvintų rajono mero pavaduotojui Valdui Radionovui gresia nauji nemalonumai. Maža to, kad jo personali įmonė teismuose turi aiškintis dėl skolų UAB „Ukmergės duona“, AB „Žemaitijos pienas“ ar IĮ „Saltorė“, iškilo grėsmė, kad teks nugriauti dalį politiko asmeninės įmonės pastato Širvintose, kuriame įsikūrusi parduotuvė „Norfa“. Mat paaiškėjo, kad statydamas šį pastatą verslininkas ir žinomas rajono politikas, švelniai tariant, nukrypo nuo projekto.

2003 metais buvusią miesto pirtį rekonstravęs į prekybos centrą, Valdas Radionovas jau po metų nutarė pastato projektą pakoreguoti. Taip projektas buvo papildytas ir galinėje pastato dalyje, nukreiptoje į Širvintų „marias“, atsirado priestatėlis. Kadangi čia neva turėjusi įsikurti kavinė, priestatėlis tarsi turėjo tapti įėjimu į šią pastato dalį.

Bėgo metai, tačiau kavinė šiame pastate durų taip ir neatvėrė. Iki šiol toje vietoje, kur turėjo į „marias“ žvelgti stiklinė siena, stūkso nebaigtas iš blokelių mūryti skliautas. Užtat priestatėlis virto neišvaizdžia rampa su tambūru, per kurį iškraunamos į „Norfą“ atvežtos prekės.
Skaityti daugiau »

Kam tos bibliotekos, jei yra pilstuko?

Sausio 27 dienos „Širvintų krašto“ numeryje buvo išspausdintas straipsnis „Toliau uždarinėjamos rajono bibliotekos“, kuriame rašoma, kad jeigu sausio 28 dieną rajono taryba pritars, tai Šešuolėlių bei Anciūnų filialų statusai bus pakeisti iš stacionariųjų į mobiliąsias bibliotekas, o skaitytojai bus aptarnaujami tik du kartus per mėnesį.

Tikriausiai „Širvintų krašto“ susidomėjimas kultūros židinių naikinimu rajone turėjo įtakos tam, kad projektas dėl Viešosios bibliotekos Šešuolėlių ir Anciūnų filialų statuso pakeitimo minėtą dieną taryboje net nebuvo svarstomas. Tačiau po tarybos posėdžio Širvintų rajono viešosios bibliotekos direktorė L. Kutiščeva aiškino, kad knygų fondai mažėja, filialams yra keliami dideli reikalavimai, o paslaugos juose gyventojams yra minimalios, ir prašė tarybos narių pritarti minėtų filialų statuso pakeitimui.

Vis dėlto keli tarybos nariai buvo kategoriški ir teigė, kad Viešosios bibliotekos filialų uždarymui jie nepritars. Mat, anot jų, gal Anciūnų filialo uždarymas galbūt ir nebūtų toks skaudus, nes ten yra kultūros namai, o štai Šešuolėliuose liktų tik parduotuvė ir… pilstukas? Skaityti daugiau »

Didžiausias rajono užkampis – Kieliai?

Situacija

Antradienį jau nesnigo ir nepustė. Trečiadienį dangus buvo visiškai giedras, švietė saulė. Atrodo, laiko buvo pakankamai, kad po pirmadienio dienos ir nakties, pridrėbusios per 20 centimetrų sniego, visi keliai ir keliukai būtų nuvalyti…

Deja. Redakcijoje netilo Kielių kaimo ūkininkų skambučiai. Feliksas Leonovičius sakė, kad šią žiemą Kieliuose sniego niekas nevalė nė karto. Iki plento gal 200 metrų, bet žmonės negali nubristi net iki autobusų stotelės. Apie važiavimą automobiliu niekas jau net nebekalba. Pasak ūkininko Felikso, pirmadienį jis vos ne vos traktoriumi nuvežė pieną (kasdien primelžia po 100 litrų) iki ūkininkės J. Tamašiūnienės, pas kurią atvažiuoja supirkėjo pienvežis. Antradienį, trečiadienį nebebuvo galima išvažiuoti ir traktoriumi. Esą nebeturi galimybės parduoti pieno ir kaimynė, primelžianti kasdien po 70 litrų pieno. Ūkininkai neturi galimybės nuvalyti sniegą, nes neturi tam reikalingos technikos. Ūkininkas Feliksas sakė negalįs nuvažiuoti net iki degalinės. Skaityti daugiau »

Į gyvenimą įaugo rugsėjai

Mokytoja Zofija Jadzevičienė.

Mokytoja Zofija Jadzevičienė.

Šiemet sausio 15 dieną Bartkuškio pagrindinės mokyklos chemijos ir biologijos mokytojai Zofijai Jadzevičienei sukako 70 metų. Taip jau susiklostė, kad Mokytojai šie metai yra dvigubai jubiliejiniai – ji švenčia ir savo mokytojavimo penkiasdešimtmetį. Smalsu buvo paklausti gerbiamos Mokytojos apie jos nueitą ilgą gyvenimo ir darbo kelią.

Pasak Mokytojos, pasirinkti pedagogės profesiją ją paskatino jos pradinių klasių mokytojos. Patiko profesionalus jų darbas, rengiami vaidinimai. Mokykla būsimajai mokytojai tikrai tapo antraisiais namais, o namai – mokykla, nes namuose mėgstamiausias užsiėmimas būdavo žaisti mokyklą. Kadangi taip žavėjosi savo mokytojomis, nenuostabu, kad užaugusi ji pati svajojo mokyti pačius mažuosius. Tačiau užaugus viskas susiklostė kiek kitaip. Važinėti mokytis į Trakų mokytojų seminariją buvo per toli, todėl teko rinktis kitą kelią. Čia lemiamą vaidmenį suvaidino susidomėjimas augalais ir meilė nepaprastai gražiai gimtinės gamtai. Būsimoji pedagogė įstojo į Naujosios Vilnios mokytojų institutą, po dvejų metų jį baigusi gavo gamtos ir geografijos mokytojos diplomą. Savo darbo vieta jaunoji mokytoja pasirinko Širvintų rajoną – 1960 m. pradėjo dirbti biologijos, chemijos ir geografijos mokytoja Barskūnų pagrindinėje mokykloje. Skaityti daugiau »

Mokytojas – ne profesija. Mokytojas – tai gyvenimo būdas

Knygos ir gėlės - geriausi Vladislavos Dalinkevičienės draugai.

Knygos ir gėlės - geriausi Vladislavos Dalinkevičienės draugai.

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Čiobiškio pagrindinė mokykla šventė 80-metį. Tada mokyklos jubiliejaus šventėje dalyvavo ir mokytoja Vladislava Jatkauskaitė-Dalinkevičienė, o jau po poros mėnesių, vasario 5 dieną,  pačiai mokytojai sukako 80 metų. Visus savo gyvenimo metus Mokytoja paskyrė mokyklai. Joje ne tik mokytojavo, bet net 21 metus jai vadovavo. Kasmet drauge su mokiniais atverdavo naujas duris į paslaptingą pažinimo pasaulį. Ne vieną dešimtmetį vedė mokinius naujais, nepažintais, nepramintais keliais.

Apsilankęs ponios Vladislavos namuose pajutau iš kiekvienos namo kertelės sklindančią Mokytojo dvasią… Aplinkui daug daug knygų. Jos visos – „gyvos“, nes yra skaitomos. Bendraujant su Mokytoja lengva pastebėti, kad tai – šviesus žmogus, nuo kurio sklinda šiluma ir paprastumas. Mokytoja mielai sutiko atsakyti į „Širvintų krašto“ klausimus:

– Pradėkime nuo pradžių. Papasakokite apie savo vaikystę, apie savo mokslus. Skaityti daugiau »

„Pasiguglinkim“…

Post scriptum

Neilgai svarsčiusi Vokietija nutarė iš „hakerio“ pirkti išvogtus duomenis – iš Šveicarijos bankų – vengiančių mokėti mokesčius tautiečių sąrašą. Bankai sutrikę. Bet ne apie tai daina…Tai precedentas. Pirkti vogtą, bet pelningą daiktą. Už nemažą sumą – 2,5 mln. eurų. Ar ne iš Jurbarko rajono grupė gabių jaunų „hakerių“ sėkmingai kraustė amerikonų bankus bendraudami tik internetu (telefonai totaliai sekami). Vos septyniolikos metų sulaukęs studentas įsilaužė į JAV karines duomenų bazes. NIT užvaldė mus, padarė priklausomus. Šiandien būtinai atsiversiu www.banku-naujienos.lt puslapį. Ten galima rasti pačių durniausių sutarčių su bankais. Išmetu į šiukšliadėžę greit kintantį „Geltonųjų interneto puslapių“ leidinį. Pakeičiu nauju.

Vasario 9 dieną Europa paskelbė Saugaus interneto diena. Norėdama atkreipti dėmesį į žudančią problemą – ypač vaikams, jaunimui. Ar ne per vėlu? Manau, teisios Baltarusija, Kinija… Skaityti daugiau »

Reikalaujame viešumo!

Balsas tyruose

Gal prieš dešimtmetį buvo paplitusi nuomonė, kad viešumas padės „išlupti“ skolas už paslaugas, todėl šilumininkai ne kartą skelbė „juoduosius“ sąrašus tuo metu vieninteliame Širvintų laikraštyje. Kad dažnam buvo smalsu patyrinėti tą informaciją – neabejotina. Juk smagu žinoti, kad bendradarbiui ar kaimynui sekasi prasčiau nei tau, ar atvirkščiai – ne tau vienam blogai, yra ir daugiau bedalių. Ar tas viešumas davė naudos? Abejoju. Juk tas, kurio skola susidarė dėl sunkios padėties, vis vien nesumokės, nors ant kiekvieno stulpo jo pavardę klijuok. O jei skolininkas piktybinis, – joks viešumas jam nė motais. Tad, suprantama, kad buvo suabejota tokių sąrašų skelbimo etiškumu, ir šio sumanymo atsisakyta (be to, kai kurie „elitiniai“ skolininkai sukilo dėl pažeistų žmogaus teisių…). Beje, tada viešumas klestėjo: skaitytojai žinojo, kas „nakvojo“ Policijos komisariate, kas apsivogė prekybos centre ar vairavo neblaivus.

Tačiau vieną dieną viskas pasikeitė: informacija ta pati, tik vietoj vardų ir pavardžių beliko inicialai. O kam rūpi, ką iškrėtė kažkoks mistinis A. B. ar C. D.? Mums pavardes duokit! Pasipiktinę skaitytojai atakavo (ir tebeatakuoja) žurnalistus, šie teisinasi skelbiantys tai, ką pateikia policija ir teismas. Beje, ne kartą buvo rašyta, kad Širvintų policija nelabai noriai dalijasi turima informacija, kad Policijos departamentas jos pateikia daugiau. Kodėl? Kas tai sprendžia? Mūsų Policijos komisariate pasikeitė vadovybė, bet informacijos nepadaugėjo. Skaityti daugiau »

Aptarti veiklos rezultatai, iškelti nauji tikslai

Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Sigitas Mecelica įteikė padėką Kęstučiui Lelevičiui.

Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Sigitas Mecelica įteikė padėką Kęstučiui Lelevičiui.

Sausio 29 dieną Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariate įvyko pasitarimas, kurio metu rajono bendruomenė buvo supažindinta su praėjusių metų policijos komisariato veiklos rezultatais.

Pasitarime dalyvavo Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono policijos komisariato struktūrinių padalinių vadovai, darbuotojai, Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Sigitas Mecelica, Širvintų rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Arūnas Kontrimavičius, Širvintų rajono meras Kęstutis Pakalnis, Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Iziumcevas, Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Širvintų rajono agentūros vedėjas Romas Sližauskas, VĮ „Regiono keliai“ vadovas Vygandas Adomavičius, Vilniaus regiono pataisos inspekcijos Širvintų pataisos inspekcijos vyresnioji inspektorė Berta Einorytė.

Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK viršininko pavaduotas Giedrius Dovidavičius apžvelgė Kriminalinės policijos skyriaus veiklos 2009 metais rezultatus, akcentavo bendradarbiavimo tarp padalinių, teisėsaugos institucijų ir socialinių partnerių svarbą atskleidžiant nusikalstamas veikas bei vykdant paiešką. Skaityti daugiau »

Skriaudikas – garbaus amžiaus senolis

Vasario 1-3 dienos

Per tris dienas Širvintų rajono policijos komisariate išblaivėjo trys asmenys: širvintiškis S.S., gimęs 1970 metais, neblaivus šlitinėjo Upelio gatvės 16-ojo namo laiptinėje, rajono gyventojas S.E., gimęs 1969 metais,  neblaivus gulėjo Širvintose, Vilniaus gatvėje, o 1965 metais gimęs širvintiškis Z.S neblaivus triukšmavo namuose.

Savaitės pradžioje užklupusi pūga ir sniegas gerokai ištuštino kelius ir gatves, taigi Viešosios policijos patruliams buvo mažiau darbo: jie išaiškino tik 2 Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Policijai pranešta apie vasario 2-osios eismo įvykį kelio Širvintos-Rimučiai-Kernavė-Dūkštos 21-ajame kilometre: širvintiškė V.V. nesuvaldė vairuojamo automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Eismo įvykio metu apgadintas 2007 metų laidos automobilis.

Dėl vagysčių pradėti keli ikiteisminiai tyrimai. Vasario 1-ąją užregistruotas Širvintų rajono savivaldybės administracijos skundas, kad iš transporto priemonės pavogtas kuras. Padaryta 43 litų žala. Mūsų žiniomis, kreiptasi dėl dyzelinio kuro vagystės iš vieną seniūniją aptarnaujančio traktoriaus. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos