2010 vasario 24

Eksponatai prašosi palytėjimo

menasNuo vasario 1-osios širvintiškiai turėjo puikią galimybę Širvintų rajono švietimo centre pasigrožėti jaunų, bet labai perspektyvių menininkų: Jelenos Labanauskienės ir Andriaus Labanausko autorinių darbų ekspozicija. Švietimo centro direktorės Daivos Vinciūnienės ir metodininkės Aušros Skerlaitės suorganizuoto susitikimo metu Jelena ir Andrius „Širvintų kraštui“ papasakojo, kas juos atvijo į Širvintas, ką ir iš kokių medžiagų kuria.

Į susitikimą Švietimo centre atėję menininkai iš pradžių pasiūlo paliesti meno kūrinius ir priduria, kad darydami kai kuriuos darbus specialiai palieka vietą paglostyti.

Jelena ir Andrius save vadina universaliais menininkais, nes jiems artimos įvairios meno rūšys: tapyba aliejiniais dažais ar akvarelė ant popieriaus, tapyba ant šilko, grafika, vaškinė batika, medžio, molio, metalo skulptūros ir t.t. Tačiau šiai ekspozicijai menininkai pasirinko meno kūrinius iš odos. Mat į darbus iš šios medžiagos ne tik gražu pažiūrėti, bet norisi juos ir paliesti. Oda yra išskirtinė ir sukelia tam tikrų emocijų. Andrius prisipažįsta, kad jam labai svarbu matomą objektą paliesti, o ryšys su įvairiomis medžiagomis prasidėjo dar vaikystėje. Kur tik jaunasis menininkas nuvažiuodavo, visur reikėdavo viską apčiupinėti, pvz., pamačius sieną, iškart kildavo klausimų, kokia ji? Ar ji lygi? Kokia jos faktūra? Taigi Andriaus mamai nuolat tekdavo nuo visko atitraukinėti sūnaus rankas. O ir dabar, jei nuėjęs kur nors mato skulptūrą, jeigu neprieis ir nepalies, nebus jos iki galo ištyrinėjęs. Mat prisilietimas žmogui palieka ilgesnį įspūdį, sukelia didesnių emocijų. Skaityti daugiau »

Valdui Radionovui – nauja atsakomybės grėsmė?

Sniego nuošliauža prie "Norfos" prekybos centro "įkalino" lengvąjį automobilį.

Sniego nuošliauža prie "Norfos" prekybos centro "įkalino" lengvąjį automobilį.

Savaitgalį dėl sniego nuošliaužų nuo stogų kentėjo ne tik Šiauliai, kur apgadinta per 10 automobilių. Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad dėl tų pačių priežasčių mažiau ar daugiau apgadinta apie 15 automobilių Vilniuje.

Širvintos netapo išimtimi. Savaitgalį nuo Širvintų rajono mero pavaduotojo Valdo Radionovo PĮ „Naidras“ priklausančio pastato stogo nuslydęs sniegas prispaudė priešais „Camelia“ vaistinę pastatytą automobilį „Renault Megane“ su Vokietijoje, Vakarų Vestfalijoje, išduotais laikinaisiais numeriais.

Jei tuo metu čia būtų ėjęs žmogus, be abejonės, jis būtų patyręs rimtų traumų ar net žuvęs, kadangi nuo stogo nušliuožęs sniegas galėjo sverti daugiau nei toną.

Sniego griūtis ilgėliau įkalino tik šį automobilį. Neatmetama, kad pastato savininkui ar valdytojui gali tekti atlyginti nukentėjusio automobilininko patirtą žalą, jei dėl to bus pareikšta pretenzijų. Pagal galiojančią praktiką, Vokietijoje laikinųjų numerių naudotojams draudimo bendrovės paprastai taiko gana didelius įkainius. Skaityti daugiau »

Jeigu neduodate gyventi, tai leiskite nors ramiai numirti

Mintys ne vien tik sau

„Reorganizacija“, „restruktūrizacija“, „renovacija“, „reforma“ ir kitokio pobūdžio žodžiai, prasidedantys raide „r“, vis dažniau turtina mūsų žodyną. Ne kiekvienam žmogeliui tie žodžiai ir suprantami. Jei dažnai skamba (ir dar iš aukštų pareigūnų lūpų, spausdinami laikraščių pirmuosiuose puslapiuose), vadinasi, kažką reiškia. Deja, jokių žemiškų malonių mūsų rajono žmonėms jie neneša ir, savaime suprantama, neneš, jeigu kalbėsime apie Širvintų ligoninės pertvarką. Minėti ir panašūs žodžiai labai primena gerai žinomus „griausmas“, „perkūnas“, kur stipriau aliteruojamas „r“ žadina ne itin gerus jausmus.

Turbūt ir baisiausiame košmare neteko sapnuoti, kad Širvintų rajonas gali likti be savo ligoninės. Tai buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus. Visokie netikri pranašai, palakstę po svetimus kraštus, išdraskę kolūkius, mokyklas, kultūros namus, bibliotekas, medicinos punktus ir kitokius paprastam kaimo žmogui būtinus dalykus, niekaip negali nurimti be reformų. Valdžios aiškinama paprastai: taip neturi būti, primena kombinatus, nemadinga, brangus išlaikymas ir kitokios nelabai reikalingos senienos. Ligoninių valdininkų sąrašuose vis dar nebuvo. Po 20 nepriklausomybės metų ir medicinos įstaigoms atėjo galas, draskymų ištroškę valdininkai pranašauja joms „šviesų rytojų“, svaigsta apie kažkokias išganingas RRR ligonines. Skaityti daugiau »

Mero vizija „pildosi“: įmonės tirpsta, kaip sniegas

„Širvintų krašto“ skaitytojai prisimena 2007 -2008 -aisiais metais rajono mero Kęstučio Pakalnio nuolatines šnekas apie tai, kad šią kadenciją Širvintų rajone labai padaugės įmonių, bus įkurta daug naujų darbo vietų, visi norintys dirbti turės darbo. Žodis „vizija“ mirgėjo kiekviename naujojo mero interviu vietos laikraščiams. Ko tik nebuvo: nauji stadionai, vandens slidžių trasos, didžiulės įmonės palei automagistralę, nauji prekybos centrai Autobusų stoties vietoje, poilsio takai aplink tvenkinį, fontanais trykštanti lauko estrada miesto centre…

Kadencija baigiasi, o nieko nepadaryta. Vos šiaip taip baigtas dar 2007-aisiais pradėtas rekonstruoti parkelis prie „Norfos“. Sukišta  milijonas litų, bet fontanai bent jau pernai neveikė. Specialistai tikina, kad esą ne tokius siurblius sumontavo. Net miesto centre, nekalbant apie jo pakraščius ir rajono kaimus, duobėtuose šaligatviuose, negreideriuojamuose keliukuose, ant aptrupėjusių laiptų žmonės laužo kojas, klubų sąnarius… Nesimato ir naujų įmonių statybos. Statybininkų broką nuolat primena ir beveik milijoną litų kainavusi tilto per Beržės upelį rekonstrukcija. Užuot naktimis miesto gatvėse švietusios naujos taupiosios lempos, ne visusr šviečia ir senosios – nors akin durk. Skaityti daugiau »

Musninkuose „viskas iš širdies“

Musninkų kultūros namų moterų vokalinis ansamblis (vadovė Dalia Kiaulevičiūtė).

Musninkų kultūros namų moterų vokalinis ansamblis (vadovė Dalia Kiaulevičiūtė).

Vasario 19 dieną Musninkų kultūros namuose vyko Musninkų seniūnijos kultūros diena – koncertas „…ir viskas iš širdies“, fotografijos paroda „Gyvenimas prasideda čia…“ (autoriai Julius ir Patrikas) bei vakaronė. Šiam renginiui scenarijų parašė ir jį režisavo Musninkų kultūros namų direktorė Dalia Kiaulevičiūtė. Prieš musninkiečių ir jų svečių akis viena po kitos keitėsi Vaidos Lebeckienės ir Kristinos Gatelienės sukurtos skaidrės. Puikų garso skambėjimą užtikrino garso operatorius Algis Jakimavičius. Renginio vedėja Dalia Kiaulevičiūtė pertraukėlėse tarp kolektyvų pasirodymų skaitė jaudinančius laiškus, nes, pasak Dalios, šiandien jos širdis nori rašyti laiškus. Ir rašyti tam žmogui, kurio „visą gyvenimą ieškojo širdimi“.

Koncertą pradėjo patys jauniausieji dainininkai. Vaikų vokalinis duetas Brigita Mikolajūnaitė ir Domantas Rolis (vadovė Dalia Kiaulevičiūtė) padainavo dainą „Plak, širdele“. Žiūrovus žavėjo vis labiau tobulėjantys Elektrėnų sportinių šokių kolektyvo „Reveransas“ šokėjai Greta Kvietkauskaitė ir Liudvikas Verikas (vadovai A. ir R. Suslavičiai). Greta ir Liudvikas sušoko ugningą „Rumbą“ ir elegantišką „Valsą“. Musninkų kultūros namų moterų vokalinis ansamblis (vadovė Dalia Kiaulevičiūtė) scenoje padainavo dainą „Žalių bangų vynas“.  Net tris puikius kolektyvus „užaugino“ Musninkų vidurinė mokykla. Merginų vokalinis ansamblis (vadovė Aldona Sakavickienė) su žiūrovais stengėsi susikalbėti širdimis – jos  atliko dainą „Širdžių kalba“. Tautinių šokių kolektyvas „Kadagėlis“ (vadovė Daiva Balandienė) suskėlė smagų „Jonpolkį“, o mokyklos jaunimo kapela  (vadovė Aldona Sakavickienė) atliko liaudiškos muzikos popuri. Į renginio vedėjos klausimą „Ar žinote, kas yra laisvė?“ – pamėgino atsakyti Musninkų kultūros namų jaunimo vokalinis kvartetas (vadovė Dalia Kiaulevičiūtė). Kvartetas padainavo Manto ir grupės „Skamp“ sukurtą dainą „Laisvė“. Pats tikriausias ir sąžiningiausias kvarteto įvertinimas – ne vieno žiūrovo akyse pasirodžiusio ašaros…   Skaityti daugiau »

Kultūros diena Družuose

Žvejai iš Družų ruošiasi žvejoti.

Žvejai iš Družų ruošiasi žvejoti.

Vasario 21 dieną Družų kultūros namuose vyko Širvintų seniūnijos kultūros diena – teatralizuotas koncertas. Šiam renginiui buvo sukurtas originalus scenarijus.

Taigi skambant Vytauto Kernagio dainai „Kolorado vabalas“ – „kad ant aukšto kranto upės mėlynos malonu pasvajoti ir išgerti“ ir „kad apie brigadinės rangos metodą papasakos brigadininkas Rapolas“, į salę įeina du žvejai mėgėjai su meškerėmis ir prie upės kranto iš tikrųjų aptinka bemiegantį kaimyną Rapolą. Nutarę jo nežadinti, žvejai ant kabliuko veria slieką ir, patogiai įsitaisę, užmeta meškeres. Netrukus prie upės atbėga būrys mokinukų iš Družų pradinės mokyklos. Nors vaikai ir pažada netriukšmauti, tačiau netrukus užtraukia dainą apie senį vėžį, kuris „su plaktuku pjovė šieną visą dieną“. Padainavę vaikai atidaro naują televizijos kanalą, kuriame po orų prognozės transliuoja savo laidas: „Girių takais“, „Stilius ir estetika“, „Šok su manimi“, „Sveikinimų koncertas“. Žiūrovai sužino daug priežodžių apie ežį, mina mįsles, stebi šokį „Avietėlė“,  baisisi beveik tikru vilkų kaukimu… Pagaliau dainuodami dainą „Traukinukas“ vaikai išdunda atgal į mokyklą. Ir pačiu laiku, nes žvejai jau ima pykti – per tą triukšmą nė viena žuvelė nekimba. Skaityti daugiau »

Nugalėjo gimtosios kalbos skambumas, raiškumas ir įtaigumas

Akimirka iš Širvintų Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijos kompozicijos " Ei, išburk man laimę...".

Akimirka iš Širvintų Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijos kompozicijos " Ei, išburk man laimę...".

Vasario 18 dieną Širvintų meno  mokyklos aktų salėje vyko Lietuvos moksleivių meninio skaitymo konkurso rajoninis turas. Moksleivius ir jų mokytojus sveikino Širvintų rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Joalita Mackonienė. Ji linkėjo kiekvienam mokiniui – mažajam menininkui – ryžto ir sėkmės dalyvaujant konkurse, o žiūrovams – malonių akimirkų klausantis gimtosios kalbos skambesio. Konkurso dalyviams ir svečiams koncertavo Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos vokalinis ansamblis, vadovaujamas Jurgos Sarpauskienės.

Rajoniniame ture dalyvavo per 20 skaitovų iš pagrindinių ir vidurinių rajono mokyklų bei gimnazijos. Didžiulis būrys jaunų kūrybingų žmonių įsiliejo į  gražią šventę, kuri tęsėsi beveik tris valandas. Moksleiviai raiškiai ir įtaigiai skaitė lietuvių ir užsienio šalių rašytojų eiliuotus ir neeiliuotus kūrinius arba jų ištraukas, liaudies pasakas.
Skaityti daugiau »

Užmigo Kiaukliuose, pabudo – Širvintose

Vasario 18-21 dienos

Savaitgalį Širvintų rajono policijos komisariate buvo tuštoka – išblaivėti buvo pristatytas vienintelis Č.T., kuris vasario 20-ąją neblaivus gulėjo Kiaukliuose.

Viešosios policijos patruliai išaiškino 20 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, tarp jų – 1986 metais gimusį Gelvonų seniūnijos gyventoją A.V., kuris vasario 21-osios vakarą Širvintų kaime neblaivus ir neturėdamas vairuotojo pažymėjimo vairavo automobilį.

Policija pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą: vasario 18-ąją užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad įsibrauta į Širvintose įsikūrusios vienos uždarosios akcinės bendrovės patalpas, pavogta įvairių įrenginių bei sugadinta turto. Nuostoliai nustatinėjami.

Mūsų žiniomis, nuo vagių nukentėjo Zibalų gatvėje esanti UAB „Pjūvis“ gamybinė bazė.

„Širvintų krašto“ informacija Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos