2010 vasario 13

Po APOLLO boulingo – dar linksmesni

7 klasės mokiniai su Živile Pinskuviene ir auklėtoju Sigitu Miknevičiumi.

7 klasės mokiniai su Živile Pinskuviene ir auklėtoju Sigitu Miknevičiumi.

Šiek tiek atšilus orams ir nurimus pūgoms vasario 3 dieną mes, visi Gelvonų vidurinės mokyklos septintokai su auklėtoju, važiavome į APOLLO boulingo klubą. Šią linksmą pramogą mes laimėjome nugalėję laikraščio „Širvintų kraštas“ konkurse „Linksmiausia Širvintų krašto klasė“.

Iš mokyklos išsivežtą gerą nuotaiką dar sustiprino UAB „Danielita“, leidžiančios laikraštį „Širvintų kraštas“, direktorė Lina Duliūnaitė, pasitikusi mus Širvintose. Ji palinkėjo mums gero kelio ir linksmai, nerūpestingai praleisti laiką. Vilniuje mūsų jau laukė ponia Živilė Pinskuvienė. Ji buvo su mumis visą tą linksmą laiką.

Netrukus linksmybės prasidėjo. Tiesą pasakius, šį žaidimą daugelis žaidėme pirmą kartą. Čia labai padėjo ponios Živilės patirtis. Ji kaip tikra šio žaidimo profesionalė visiems aiškino taisykles, įvedė mūsų vardus į kompiuterius, rodė judesius ir stebėjo mus žaidžiančius prie trijų takelių. Turbūt lengviau pačiam žaisti, nei aiškinti žaidimo paslaptis. Skaityti daugiau »

Savivaldybės koridoriuose „pasiklydo“ ne tik parašai, bet ir tiksli informacija

Širvintiškiai pasirašinėja noriai. Bet ar parašai pasieks tikslą?

Širvintiškiai pasirašinėja noriai. Bet ar parašai pasieks tikslą?

Situacija

Nesibaigia aistros dėl šalies ligoninių restruktūrizavimo, kurio metu jos bus suskirstytos į tris lygmenis: respublikos, regiono ir rajono. Sveikatos priežiūros paslaugos restruktūrizuojamos vadovaujantis pagrindiniais kriterijais: atliekamų didžiųjų operacijų skaičiumi (regioninėms ligoninėms ne mažiau kaip 1100 per metus), gimdymų skaičiumi (regioninėms ligoninėms ne mažiau kaip 300 per metus) bei geografiniu atstumu iki artimiausios ligoninės (turi būti ne daugiau nei 50 km). Reorganizuojamų ligoninių sąraše Širvintų ligoninė pateko tarp rajoninio lygio gydymo įstaigų. Tačiau žemiausio lygio ligoninių sąrašas sparčiai trumpėja…

Vasario 8 dienos žurnale „Veidas“ rašoma, kad Sveikatos apsaugos ministerija vėl koreguoja reorganizuojamų ligoninių sąrašą, nes iš dvylikos rajoninėmis turėjusių tapti ligoninių sąrašo reiks išbraukti Kretingos ir Vilkaviškio rajonų ligonines, kuriose pernai gimdymų skaičius viršijo reikalaujama kvotą – 300. Taip pat iš rajoninių į regioninių ligoninių lygmenį turėtų būti perkelta ir Švenčionių rajono ligoninė, nes paiškėjo, kad uždarius šios įstaigos chirurgijos ir akušerijos skyrius žmonės iš kai kurių pasienio vietovių iki artimiausios ligoninės turėtų važiuoti daugiau nei 100 km. Skaityti daugiau »

Ar mero „vizijose“ subrendo planas nuomoti oranžinius dviračius?

Mūsų gyvenimo grimasos

Šiuo ekonominiu sunkmečiu, be to, kai dar tik svarstomas Savivaldybės 2010 metų biudžetas, o rajono vadovai nuolat dejuoja dėl pinigų stygiaus, meras Kęstutis Pakalnis išvažiuoja komandiruotėn į Rygą ir Amsterdamą.

Savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė patikslina: „2010 m. vasario 10-11 dienomis rajono Savivaldybės meras Kęstutis Pakalnis yra komandiruotėje Rygoje ir Amsterdame pasisemti patirties turizmo infrastruktūros plėtros klausimais, susipažinti su dviračių takų įrengimu ir pritaikymu Širvintų rajono turizmo plėtrai. Komandiruotės tikslas – rajono turizmo plėtros koncepcijos ir Tarybos sprendimo šiuo reikalu parengimas.“

Jokių klausimų tikriausiai nekiltų, jeigu į šią komandiruotę būtų išvykęs mero pavaduotojas Valdas Radionovas, nes jam rugsėjo 29 dienos tarybos posėdyje buvo patvirtintos veiklos sritys, susijusios su verslo turizmu (Savivaldybės socialinė, ekonominė, kaimo plėtra; viešųjų paslaugų teikimas; bendradarbiavimas su užsienio šalimis; smulkiojo ir vidutinio verslo, turizmo plėtra). Skaityti daugiau »

Širvintiškiai turi unikalų šansą. Ar gyventojai pasinaudos?

Grupė seminaro dalyvių prie Vilniaus gatvės 45-ojo namo gilinasi į balkonų renovavimo detales. Priekyje širvintiškė renovacijos projektų koordinatorė Vlasta Maslinskienė.

Grupė seminaro dalyvių prie Vilniaus gatvės 45-ojo namo gilinasi į balkonų renovavimo detales. Priekyje širvintiškė renovacijos projektų koordinatorė Vlasta Maslinskienė.

Dienos tema

Lietuvoje yra per 34 tūkstančius sovietmečiu statytų daugiabučių namų. Juose gyvenantys gyventojai kenčia dėl vamzdynų avarijų, prastos sienų garso izoliacijos, mažos šiluminės varžos, didelių mokesčių už šildymą ir pan. Nuspręsta iki 2020-ųjų metų kasmet renovuoti po 2100 daugiabučių ir taip per dešimtmetį sutvarkyti apie 70 procentų namų. Kol kas Lietuvoje renovuoti tik 306 daugiabučiai namai, bet nėra nė vieno fakto, kad po renovacijos žmonių gyvenimo sąlygos būtų pablogėjusios, kad gyventojai kuo nors skųstųsi.

Vokietijoje veikia geriausius Berlyno statybos specialistus subūrusi nevyriausybinė organizacija „Būsto iniciatyva Rytų Europai“ (IWO). Organizacija ir jos vadovas Knut’as Holler’is vykdo su nekilnojamuoju turtu susijusius projektus Baltarusijoje, Rusijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Lietuvoje… Šiuo metu Lietuvoje vykdomas projektas KOPREA. Projekto tikslas – rengti gyvenamųjų namų renovacijos specialistus – koordinatorius bei kelti jų kvalifikaciją. Projektą iš dalies finansuoja Vokietijos aplinkos apsaugos fondas. Mokymai sudaryti iš keturių modulių (Vokietijos bei Rytų Europos šalių patirtis daugiabučių namų renovacijos procese. Teorija ir praktika) ir gautų žinių praktinio pritaikymo Lietuvoje. KOPREA projekto trukmė – 14 mėnesių. Dalyviams rengiami seminarai, mokymai energijos taupymo, daugiabučių namų renovavimo klausimais. Skaityti daugiau »

Vasario 16-oji ir Draučiai

darciai2Post scriptum

Istorija lyg smėlis, byrantis pro pirštus. Bet turi būti nors keli nepajudinami jos atminties akmenys.

Prieš keliolika metų buvo išžudyti Draučių kaimo žmonės. Vien tik už tai, kad jie lietuviai? Tai buvo Vasario 16-osios išvakarės. Minėjime televizijos kameros rodė nesutrikusius akmeninius V. Landsbergio, V. Adamkevičiaus veidus. Sumaištis buvo tik, deja, Lenkijos prezidento A. Kvasnievskio veide…

Draučiai, Dubingiai, Rainiai ar Pirčiupiai – ta pati tragedija, tik politinę „madą“ diktavo kiti.

Yra knyga. 663 psl., išleista 1992 m. „Vilniaus golgota“. Tai 1930 m.M. Biržiškos fotografuotinis leidinys. „Okupuotos Lietuvos lietuvių darbo ir kančių dienoraštis lenkų okupuotame krašte“. Liūdnoje Lietuvoje, arba Vilnijoje, kaip dabar vadinama.

Vasario 16-ąją bus kalbama apie Nepriklausomybę. Nuo ko? Istorija tapo selekcine ir anonimiška? Ištrauka iš minėtos knygos: „1927 m. VIII. 15. Širvintuose (Nepriklausomoje Lietuvoje, Ukmergės apskr.) atidengtas paminklas 1920 m. žuvusiems prieš lenkus Lietuvos kariams. Pamaldas laikė Vilniaus tremtinys, Kaišiadorių vyskupas J. Kukta. Prezidentas A. Smetona prakalboje pažymėjo žuvusius Širvintų mūšiuose karius palikus praskintą kelią į Vilnių ir lyg senovės graikus pastojus priešams kelią į jų gimtąją šalį.“ Skaityti daugiau »

Taupymas „pagal Savivaldybę“?

Balsas tyruose

Gavau pylos nuo bibliotekininkių: pasirodo, jos nemokamų atostogų turėjo ne po dvi savaites, o po mėnesį. Kai rugsėjį, kilus nepasitenkinimui, biblioteką laikinai uždaryti buvo  atsisakyta, valdžios planų tai nepakeitė, moterys atostogavo paeiliui, nenutraukdamos įstaigos darbo. Nuoširdžiai atsiprašau už dezinformaciją.

Piktintis turėtų ir Savivaldybė: netiesa, kad pensininkai neatleidžiami. Paskutines dienas darbe skaičiuoja… turbūt atspėjote, – valytoja. Sako, net dvi valytojas atleidžia: pensininkę ir antraeilininkę. Aišku, jų darbą išdalins likusioms, tad visos valytojos pajus krizės „grimasas“. Atrodo, krizė ir atėjo tik tam, kad nuskriaustų valytojas, kiemsargius, kitus darbininkus. O štai Infrastrūktūros skyriuje, išėjus pensininkui, jo vieton, sako, ieškoma kito. Taupymas pagal Savivaldybę? Skaityti daugiau »

Neapsaugojo saugomo automobilio?

Vasario 8-10 dienos

Per šias dienas išblaivėti į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyti du asmenys: neblaivus T.L. šlitinėjo Barskūnuose, o V.U. gulėjo Širvintų autobusų stotyje.

Viešosios policijos patruliai išaiškino 10 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų. Apie išaiškintus neblaivius vairuotojus nepranešama.

Policija gavo du skundus. Vasario 10-ąją policijai buvo pranešta, kad apvogtas A.V. butas. Žala – 600 litų.

Tą pačią dieną Komisariate užregistruotas ir R.T. skundas, kad, atvykusi į vienos uždarosios akcinės bendrovės saugomą aikštelę pasiimti savo automobilio „Alfa Romeo“, rado jį apgadintą.

„Širvintų krašto“ informacija Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos