2010 vasario 10

Visiems konkurso dalyviams – nemokami kuponai į baseiną

Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė Živilė Pinskuvienė ir UAB "Danielita" direktorė Lina Duliūnaitė-Nikiporavičienė su Bagaslaviškio I. Šeiniaus pagrindinės mokyklos penktokais (auklėtoja Diana Bakšanskienė).

Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė Živilė Pinskuvienė ir UAB "Danielita" direktorė Lina Duliūnaitė-Nikiporavičienė su Bagaslaviškio I. Šeiniaus pagrindinės mokyklos penktokais (auklėtoja Diana Bakšanskienė).

Kaip jau rašėme, baigėsi nuotraukų konkursas „Linksmiausia ŠIRVINTŲ KRAŠTO klasė“. Nugalėtoja tapo Gelvonų vidurinės mokyklos septinta klasė, kurios auklėtojas Sigitas Miknevičius. Šiai klasei ir atiteko pagrindinis prizas – pramoga APOLLO boulinge.

Į nuotraukų konkurse dalyvavusių klasių kūrybingumą, išradingumą atkreipė dėmesį Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė Živilė Pinskuvienė. Anot jos, būtina skatinti ir remti kiekvieną jaunų žmonių gražią iniciatyvą, kiekvieną sumanymą. Juk ir Darbo partijos programoje yra punktas – „Sudaryti galimybes kiekvienam vaikui lavinti fizines ir kūrybines galias.“

Kaip jau rašėme, konkurso dalyviams, kurių – apie 170, Živilė Pinskuvienė pažadėjo staigmeną. Savo pažadą ištesėjo – kiekvienam konkurso dalyviui įteikė po nemokamą kuponą į Laisvalaikio centro baseiną. Skaityti daugiau »

Gražios. Ilgakojės. Protingos. Kas? Paslaptis

Sako, kad šiuose rūmuose dirba daug protingų gražuolių. Bet Savivaldybės vadovai (gal bijodami konkurencijos?) neišduoda, kas?

Sako, kad šiuose rūmuose dirba daug protingų gražuolių. Bet Savivaldybės vadovai (gal bijodami konkurencijos?) neišduoda, kas?

Jau nebe pirmi metai Širvintų rajono savivaldybėje atliekamas kasmetinis valstybės tarnautojų vertinimas. Kreipėmės į Savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistę A. Miliukaitę-Janovskienę klausdami, kiek Savivaldybės specialistų ir kokie iš jų 2009 metais buvo įvertinti labai gerai ir patenkinamai. Deja, kaip dažniausiai būna, Informacinių technologijų vyr. specialistė atsiuntė Administracijos direktorės E. Davidavičienės atsakymą „apie viską ir apie nieką“: „Valstybės tarnautojų kasmetinis tarnybinės veiklos vertinimas vykdomas vadovaujantis LR Valstybės tarnybos įstatymu ir LR Vyriausybės 2002-06-17 nutarimu Nr. 909 patvirtintomis valstybės tarnautojų klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklėmis. Širvintų rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų tiesioginiai vadovai, vykdydami pavaldinių 2009 metų tarnybinės veiklos vertinimą, 12 valstybės tarnautojų įvertino labai gerai, 2 patenkinamai (visi kiti valstybės tarnautojai įvertinti gerai). Skaityti daugiau »

Sausį – 170 prašymai socialinei pašalpai gauti

rankagTiek visoje šalyje, tiek mūsų rajone vis daugėja žmonių, kuriems reikalinga ne tik socialinė parama, bet ir būsto šildymo išlaidų bei išlaidų šaltam ir karštam vandeniui kompensacijos. Kita vertus, tai nebeturėtų jau nieko stebinti, nes bedarbių skaičius kasdien auga, o Darbo birža nedarbo draudimo išmokas moka tik 6 mėnesius (išimtiniais atvejais – 9-11 mėnesių). Pernai minėtos išmokos buvo išmokėtos 1066 asmenims. Taigi patekusiems į skurdo gniaužtus, belieka belstis į Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus duris bei prašyti socialinės paramos ir kompensacijų.

Pasak Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistės Ievos Kananovič, per 2009 metus buvo gauti 1232 prašymai skirti būsto šildymo išlaidų, išlaidų karštam ir šaltam vandeniui kompensacijas. 1208 šeimos turėjo teisę į minėtas kompensacijas ir jas gavo. Skaityti daugiau »

Gyvenimas vėtė ir mėtė, tik nelepino…

Jadvyga Jonikaitė savo namuose glaudžia bejegius ir išmestus gyvūnėlius.

Jadvyga Jonikaitė savo namuose glaudžia bejegius ir išmestus gyvūnėlius.

Žmogus tarp žmonių

Alionių  seniūnijos Pagirių kaimo pakraštyje gyvena Jadvyga Jonikaitė – moteris, gimusi tremtyje, užaugusi ir mokslus baigusi Lietuvoje, gyvenimo vėtyta ir mėtyta… Prieš 8 metus ji apsigyveno Širvintų rajone, augina 3 vaikus, būrį ožkų, glaudžia 5 kates ir 3 šunis.

Įžengusius į Jadvygos Jonikaitės kiemą lojimu pasitinka šunys Juočkis ir Džionis. Priglausti gyvūnėliai ištikimai saugo savo globėjos namus. Į kiemą išėjusi šeimininkė maloniai pakviečia užeiti, atsiprašo dėl netvarkos ir pasiūlo prisėsti. Netrukus prie šeimininkės kojų atsigula Juočkis ir Džionis. Jadvyga sako nesuprantanti, kaip žmonės gali būti tokie žiaurūs ir išmesti ne vienerius metus augintus gyvūnus. „Matosi, kad augo geroje šeimoje ir buvo dresuotas, pažiūrėkite, kaip moka tarnauti,“ – besišypsodama sako moteris. Tik netrukus šypseną Jadvygos veide pakeičia liūdesys, nes, anot moters, priglausti šunys ir katės jos namuose gali gauti tik meilę, švelnumą ir šiltą guolį, o maisto gyvūnėliams, deja, dažnai neužtenka. Jadvyga net nemėgina slėpti, kad jos globojami gyvūnai beveik visada yra pusalkaniai, ir ji norėtų, kad atsirastų gerų žmonių, kurie juos pasiimtų. „Juk Rudis didelis, gražus šuo, galbūt kokiam medžiotojui būtų geras pagalbininkas,“ – su viltimi, kad kas nors priglaus jos augintinį, sako Jadvyga. Skaityti daugiau »

Kultūros dienų maratoną pradėjo Jauniūnų seniūnija

Foto reportažas

Merginų vokalinis ansamblis iš Medžiukų (vadovė J.Kasparienė) žiūrovų simpatijas pelnė dainomis "Brangiausia žemė" ir "Dar nežinia".

Merginų vokalinis ansamblis iš Medžiukų (vadovė J.Kasparienė) žiūrovų simpatijas pelnė dainomis "Brangiausia žemė" ir "Dar nežinia".


„Nuo mažų dienų menas augo mano širdyje“

Širvintų Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijoje atidaryta ketvirtoji personalinė  Erikos Lipeikytės tapybos darbų paroda.

Širvintų Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijoje atidaryta ketvirtoji personalinė Erikos Lipeikytės tapybos darbų paroda.

„Jau kelerius metus domiuosi menu, darau rankdarbius, tapau, piešiu, lipdau, gaminu papuošalus, groju gitara, skaitau poeziją, žaviuosi Vytauto Mačernio eilėmis, fotografuoju peizažus. Stengiuos pažinti kuo daugiau įvairių meno rūšių. Kuo daugiau meno pasaulyje, tuo jis spalvingesnis, todėl šia paroda noriu ne tik savo gyvenimą džiuginti, bet ir į Jūsų gyvenimus įnešti kuo daugiau spalvų ir gerų emocijų“, – tokiais žodžiais savo tapybos  parodą, eksponuojamą Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijoje, pristato abiturientė Erika Lipeikytė. Tai ketvirtoji talentingos gimnazistės personalinė paroda.

Erika – labai kukli ir santūri mergina, kilusi iš Bagaslaviškio, ten baigė Igno Šeiniaus pagrindinę mokyklą ir mokslus tęsia gimnazijoje. Erika subtiliai jaučia supantį grožį, moka jį atskleisti spalvinguose paveiksluose. Mergina išdavė paslaptį, jog turi tėviškėje slaptą vietą, kur skaito, piešia eskizus, ir džiaugiasi, kad ten niekas nevaržo jos kūrybinės laisvės. Pasak pašnekovės, piešti ją paskatino mama, tik jos nuopelnas, jog 2009 metais Erika sėkmingai baigė Širvintų meno mokyklą.

– Meno žmogus esu tėčio ir mamos dėka, kadangi iš tėčio paveldėjau polinkį į meną, o iš mamos sulaukiau taip reikalingo palaikymo, – šiltai apie artimiausius žmones atsiliepia gimnazistė Erika Lipeikytė. –  Jau nuo mažų dienų menas augo mano širdyje. Tai įrodo išsaugoti lipdiniai iš molio, kuriems jau apie dešimt metų.  Nuo vaikystės iki šių dienų menas vis daugiau užima vietos mano gyvenime. Negaliu be jo gyventi nė akimirkos, todėl turiu kiekvieną dieną stengtis gerai mokytis mokykloje, kažką sukurti, kas leistų pasidžiaugti turiningai praleista diena. Aš esu idealistė. Nežinau, kur einu, bet einu savu keliu, o tai yra svarbiausia. Kiekvienas žmogus – savo likimo kūrėjas, todėl stengiuosi savo gyvenimą sukurti spalvotą ir gražų. Nuo 12 metų  tvirtai laikausi užsibrėžto tikslo: puoselėju mintį  stoti į Dailės akademiją, noriu studijuoti grafinį dizainą. Skaityti daugiau »

Alionių seniūnijoje – dvi šalčio aukos?

Vasario 4-7 dienos

Per šias praėjusios savaitės dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą išblaivėti buvo pristatyti keturi asmenys: trys jų neblaivūs šlitinėjo viešosiose, o vienas neblaivus triukšmavo namuose.

Viešosios policijos patruliai išaiškino 30 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, iš jų net 20 – vasario 5-ąją. Tądien išaiškinti ir du neblaivūs vairuotojai – „Audi“ markės automobilį neblaivus vairavo miesto gyventojas R.V., o „Opel“ markės automobilį – rajono gyventojas V.V.

Vasario 6 dieną policija gavo M.L. skundą, kad iš jos namų kiemo dingo aliumininė statinė. Padaryta 120 litų žala.

Tą pačią dieną policijai pranešta, kad parduotuvėje „Norfa“ iš L.S. rankinės dingo piniginė su pinigais ir dokumentais. Nuostolis – 150 litų.

Vasario 7-ąją į namus grįžęs J.P. pastebėjo, kad į juos buvo įsibrauta. Apžiūrėjęs namus J.P. pastebėjo, kad jie apvogti. Patirtus nuostolius jis vertina maždaug 6800 litų. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos