2010 sausio 30

Kas kaltas: riedlentės ar bloga darbų priežiūra?

laiptai1.JPGgSavivaldybės darbuotojų ir rajono tarybos narių darbo grupė išklausė Savivaldybės įmonių vadovus ir finansininkus, su kokiais rūpesčiais jie susiduria, kokios problemos svarbiausios. Suprantama, netrukus bus tvirtinamas rajono 2010-ųjų metų biudžetas. Tarybos nariams reikia tvirtai apsispręsti, kam skirti daugiau lėšų, o kam mažiau. Pokalbį pradėjo nuo Pirminės sveikatos priežiūros centro (Poliklinikos). Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad čia rūpesčių turėtų būti mažiausia, nes kada tik beužeisi, ligonių eilės prie kiekvieno gydytojo kabineto – kaip Vilniuje. Kas jau kas, bet gydytojai turėtų užsidirbti atlyginimams. Pasirodo, taip nėra. Nors atlyginimams išleidžiama tikrai ne daugiau, negu nustatyta norma (68 procentai visų lėšų), bet jie mažinami. Pasak vyriausiosios gydytojos Nijolės Dimšienės, antraip pritrūktų pinigų kitiems reikalams. Nors patalpos neseniai kapitališkai rekonstruotos, remontui reikia skirti vis daugiau lėšų.

Pasak vyriausiosios gydytojos, didžiausias rūpestis – vandentiekio ir termofikacinio vandens vamzdynai. Nespėjama jų lopyti. Avarijos pasidarė labai dažnos, būtina vamzdynus keisti. O tam reikia ne vieno tūkstančio litų, kurių įstaiga neturi. Skaityti daugiau »

Kam bus reikalinga Širvintų rajono savivaldybė?

Laiškas redakcijai

Šiuo metu vyksta rajono biudžeto svarstymas. Susipažinus su biudžeto projektu kilo keletas minčių, nes pasidaro neaišku, kam reikalingas milžiniškas Savivaldybės aparatas, kam jis tarnauja.

Panagrinėjus biudžeto projektą ryškėja, kad Savivaldybė yra prasiskolinusi, didesnė dalis pinigų, kurie numatyti biudžeto projekte, yra skirti kreditoriniams įsiskolinimams grąžinti. Pavyzdžiui, jei skiriama kokių 80 000 litų, tai ta pačia eilute jie grąžinami kaip kreditoriniai įsiskolinimai. O tai reiškia, kad pinigų šiais metais išvis neskiriama.

Savivaldybė nebepajėgia išlaikyti ir savo įmonių. Komunalinio ūkio, Laisvalaikio centro, Ligoninės ateitis labai miglota. Neskiriama lėšų net minimaliam egzistavimui. Žinoma, surenka šios ir kitos Savivaldybės įmonės dalį lėšų už paslaugas, tačiau jų neužtenka, nes gerokai išaugo šilumos, elektros energijos, vandens kainos.

Atrodo, kad Savivaldybė nežino, kam ji sukurta. Visose Europos Sąjungos ir kitose šalyse – ar tai būtų Belgija, Italija, ar kita šalis, savivaldybės, merijos, municipalitetai tam ir sukurti, kad rūpintųsi savo teritorijos gyventojais, juos aptarnautų. Savivaldos įstatyme parašyta, kad savivaldybės administracija „savivaldybės teritorijoje organizuoja ir kontroliuoja savivaldybės institucijų sprendimų įgyvendinimą“. Juk nė vienoje šalyje komunalinio ūkio, transporto, kultūros, švietimo, sporto ir kitos panašios įstaigos pelno neduoda. Tam yra sukurtos savivaldybės ar kažkas į jas panašaus, kurios rūpinasi savo gyventojais, kad jie gautų visas reikiamas paslaugas. Skaityti daugiau »

Neatstovaujantis atstovas?

Sausio 21-ąją Seimo nariai po pirmojo balsavimo vos 1, o po pakartotinio – 2 balsų persvara nepritarė Seimo nutarimui dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Vyriausybės nutarimas „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos patvirtinimo“ neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir įstatymams.

Buvo įdomu, kaip šiuo klausimu balsavo Širvintų-Vilniaus vienmandatėje apygardoje į Seimą išrinktas Michal’as Mackevič’ius. Deja, Seimo nariui ne tik sunkiai sekėsi prisiminti, kurią dieną vyko minėto klausimo svarstymas, bet jis „neatgamino“ ir kaip balsavo. Kelias akimirkas pasvarstęs, patarė balsavimo rezultatus pasitikslinti Seimo interneto svetainėje. Tačiau priminus parlamentarui, kad jis susilaikė, ir pasiteiravus, kodėl balsavimo metu neišreiškė savo nuomonės, ilgai nelaukęs „išpyškino“ atsakymą. Anot Michal’o Mackevič’iaus, Seimo opozicija palaikė siekį kreiptis į Konstitucinį Teismą, tačiau jis asmeniškai tam nepritaria ir mano, kad sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko reforma yra būtina. Seimo nario nuomone, taip, kaip yra dabar, likti negali, nes tokių ligoninių kaip Širvintų, kuriose yra padaroma mažai operacijų, Lietuvoje daug. Todėl sveikatos sistemoje, anot parlamentaro, reikia padaryti tvarką. Skaityti daugiau »

Ar pavyks mero bendrapartiečiams „išskalbti“ dėmes?

„Širvintų krašto“ komentaras

Liberalcentristų „kompaniją“ Sveikatos apsaugos ministerijoje krečia skandalai. Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas penktadienį leido dviem savaitėms suimti kyšininkavimu įtariamą sveikatos apsaugos viceministrą A. Skiką. Pasak STT, A.Skikas įtariamas reikalavęs ir priėmęs iš vienos viešosios įstaigos vadovo 20 tūkst. litų neteisėtą atlygį.

Kol kas, tiesa, neaišku, kaip ir kas – vyksta apklausos, tyrimai, bet dėmę, „kurią kažin ar pavyks išskalbti“, Liberalų ir centro sąjunga, kurios skyriui mūsų rajone, beje, vadovauja pats meras Kęstutis Pakalnis, o sekretorė – „devyndarbė“ teisininkė Meilutė Saidienė, užsidėjo. Sveikatos reikalų viceministro, liberalcentristo Artūro Skiko sulaikymas meta šešėlį ir ant tos pačios partijos deleguoto ministro Algio Čapliko. Tokią nuomonę praėjusią savaitę išsakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė. „Iš tikrųjų sveikatos apsaugos ministras A. Čaplikas yra liberalcentristas, jo komandoje, kaip dabar supratau, dirba liberalcentristai, tai, be abejo, šešėlis krenta ir ant paties ministro. Nemanau, kad ministras labai gerai jaučiasi šioje situacijoje. Bet kokia tokia situacija yra nemaloni visai valdančiajai daugumai, nes tai yra koalicijos partneriai“, –  sakė parlamento vadovė. Dar griežtesnė buvo Prezidentė. Ji pareiškė, kad laukia tolesnio teisėsaugos tyrimo, ir neatmeta galimybės, jog pagal jo duomenis pareikalaus A. Čapliko atsakomybės. „Jeigu matysis, kad daugiau jo aplinkos, o ypač jo partijos žmonių yra įtraukti į korupcinį tinklą, be jokios abejonės, ir ministrui, ir valdančiajai daugumai bus didelė problema“, – pridūrė Prezidentė. Skaityti daugiau »

Viena tik virvė!

Post scriptum

Visai ne tam. Ne pasikart. Nors jeigu kilo toks suicidinis troškimas – galiu duoti muilo. Kvepiančio. Virvei ištrinti. Mažiau kančios. Aš juk – humanistė. Bičiulė šnypščia iš pykčio – cinikė tu, ne humanistė. Na, cinikė. O ką? Gėjum, lesba būti vos ne garbė, o cinike – negalima? Kur parašyta? Žmogaus teises pradėsiu kaip rožančiaus karoliukus rankioti…

… Mes surišti viena virve. Kaip alpinistai. Šituose daugiabučių koriuose… Jeigu už 20 kv. m moki kaip individualaus stiklo-aliuminio 200 kv. m rūmų plotą… Bet tame rūme rūsio langai neišgrūsti, lauko durys uždarytos ir neišspardytos… O čia speigo metu (!) balkone stovi išsišiepęs narkoša ar alkašius – jam karšta! Sakau – kaldra uždenk radiatorius, neleisk laukan karščio… „O ką, ar aš nuo to mažiau mokėsiu?“,- vypso… Nusispjaunu ir einu į savo kambario narvą. Sužvėrėjusi. Rūkau papildomą cigaretę. Kontrabandinę. Žinau – brangu. Pavasarį kasiu lysvę ir sodinsiu „titūną“… Tas alkašius pavakary uždarys balkoną, nes grįžta iš darbo žmona… Jis išlaikomas. Taip keršija visiem – žmonai, visuomenei. Ką gali padaryti bendrija – bendruomenė – durnuomenė? Nieko. Neskatinsiu smurto – už tai baudžiama. O gal tą alkašių skatina tie, kas parduoda šilumą? – nustėrstu pati… Skaityti daugiau »

Reforma. Sistemos ar požiūrio į darbą?

Balsas tyruose

Sveikatos apsaugos tema šiuo metu visiems ant liežuvio: ligoninių pertvarka, kiaulių gripas, vaistų kainos – kiekvienam tai rūpi. Ne kartą kilo mintis, kodėl, susidūrę su medikais, dažniausiai jaučiame ne dėkingumą, o pyktį ir kartėlį? Ar visada tik lėšų stygius lemia prastą gydymą, šiurkštumą ir abejingumą? Ar būtina vykdyti absurdiškas instrukcijas ir jomis teisinti darbo broką?

Pašiurpino neseniai girdėta istorija. Tai atsitiko ne Širvintose, tad prašau „kabliukų“ neieškoti.

Garbaus amžiaus moteris vakare pasijuto blogai. Sūnus, nieko nelaukęs, nuvežė mamą į ligoninę. Priėmimo skyriuje išgirdo, kad apžiūrimi tik ligoniai, atvežti Greitosios pagalbos tarnybos automobiliu. Įsivaizduojat? Niekas į močiutę net nepažvelgė! Teko važiuoti atgal, kviesti greitąją pagalbą ir vėl… vykti į ligoninę. Beje, gyveno ligonė gal už 30 kilometrų nuo rajono centro… Beje, atvežta antrą kartą ji buvo apžiūrėta ir paguldyta į ligoninę – diagnozuotas insultas.

Sakysit, skamba neįtikėtinai? Sutinku. Jeigu būtų pasakoję ne patys istorijos dalyviai, sakyčiau – gal ko nesuprato, gal ką nuo savęs pridėjo… Nežinau, kas sugalvojo tokią „genialią“ tvarką, ar ji galioja visur, ar čia tik vietinės instrukcijos? Kad ir kaip ten būtų, pirmoje vietoje – tikrai ne ligonio interesai. Kažkam tokia situacija naudinga. Skaityti daugiau »

Noras išgerti stipresnis už šaltį

Sausio 25-27 dienos

Per šias dienas išblaivėti į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatytas tik vienas žmogus – pirmadienį Komisariate išblaivėjo širvintiškis K. J., neblaivus nepabūgęs stingdančio šalčio ir prigulęs J. Janonio gatvėje.

Šaltis į šiltą patalpą gynė ir Viešosios policijos patrulius – per tris dienas išaiškinti tik trys Kelių eismo taisyklių pažeidėjai.

Nebuvo ir kitų įvykių. Tiesa, antradienį Komisariate buvo užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad šių metų sausio 24-ąją, apie 17 val., iš savo namų išėjo ir negrįžo neįgalus M. R. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl dingusio be žinios asmens.

Mūsų žiniomis, tyrimas jau nutrauktas. Nors manyta, kad 55 metų Kunigiškių kaimo gyventojas galėjo pasiklysti ir sušalti, jis atsirado gyvas ir sveikas. Pasakojama, kad į parduotuvę nukakęs kunigiškietis susitiko bendramintį ir tas dienas su juo linksmai girtavo ne mūsų rajone. Taigi ko nepadarysi dėl taurelės…

Sausio 27-ąją gautas skundas, kad parduotuvėje Širvintose buvo sulaikytas 1931 metais gimęs S. K. Jis kėsinosi nesumokėjęs iš parduotuvės išnešti 1,39 Lt kainuojančių prekių. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos