2010 liepos 24

Nauji projektai dėl 14 metrų trasos?

UAB KRS Šermukšnių gatvėje šį pirmadienį ir antradienį dirbo visu tempu.

UAB KRS Šermukšnių gatvėje šį pirmadienį ir antradienį dirbo visu tempu.

Mūsų gyvenimo grimasos

Pirmadienį į Širvintų miesto Šermukšnių gatvę įvažiavo gausybė šiuolaikinės technikos: ekskavatoriai, kranai, asfalto pjovimo mašinos… Keturi tos gatvės gyventojai džiaugėsi – pagaliau šventė atėjo ir į jų kiemą, žmonės turės vandentiekį, kanalizaciją, nebereikės rūpintis fekalijų išvežimu… O ir geriamasis vanduo bus sveikesnis, tikrai be jokių nitratų, nitritų. Žodžiu, ir jie gyvens kaip mieste, o ne gūdžiame kaime.

UAB KRS vyrai dirbo iš peties: pjovė asfaltą, kasė, klojo vamzdžius, lygino… Tik tuoj pat paaiškėjo viena „mažytė“ smulkmenėlė – iš keturių gatvėje gyvenančių šeimų, vandentiekis ir kanalizacija bus įrengta tik dviems: Bronei Martinėlienei ir Elenai Džiovalaitei. Esą kitų namų nėra projekte. Savo teisių ginti stojo Šermukšnių gatvės antrojo namo gyventojas, senas statybos inžinierius Petras Kisielius:

– Kaip gi taip, juk kalbama tik apie 14 – 15 metrų trasos. Jei buvo nuspręsta įvesti tinklus į šios gatvės namus, taip ir reikia daryti. Koks projektuotojas galėjo taip pasielgti? Skaityti daugiau »

Nekasdienė Bitskos kelionė į Jonavą ir atgal

Netoli Jonavos rastas Bitska atpažino savo šeimininką Stanislovą Račį.

Netoli Jonavos rastas Bitska atpažino savo šeimininką Stanislovą Račį.

Kai prieš du dešimtmečius Jauniūnų gyventojas Stanislovas Račis įsigijo arklį, buvęs savininkas pasakė, kad jam vardas tekęs nuo motinos – Bitė. Naujajam savininkui toptelėjo, kad arkliui nelabai tinka kumelės vardas, ir jį pavadino Bitska. Nors vardas iš esmės gal ir nepasikeitė, tačiau šiek tiek „suvyriškėjo“.

Savo vardą per tuos metus Bitska puikiai pateisino – yra darbštus, kaip bitelė, neįnoringas. Juo neatsidžiaugia ne tik savininkas, bet ir giminaičiai, kaimynai, kurių daržuose per tuos metus išartomis vagomis ne vieną kartą būtų galima apjuosti žemės rutulį. O kiek vaikų per tuos metus pajodinėjo ant jo, kažin ar kas besuskaičiuos.

Ir štai liepos 15-osios rytą Bitska … pradingo. Iš vakaro jį buvo pasikinkęs netoli Jauniūnų gyvenantis svainis, o paskui pririšo prie namų pievoje pasiganyti. Bitska čia ganėsi ne pirmą kartą, tad mintis, jog arklys galėjo pasiilgti namų ir ištrūkti, pasirodė keista. Nebuvo ir grandinės, kuria Bitska tąnakt buvo pririštas. Skaityti daugiau »

Kantrybės Gediminui netrūksta

Gediminas Galinauskas: "Konsultuotis su niekuo nenorėjau, dariau savo galva ir rankomis, kopijų neieškojau."

Gediminas Galinauskas: "Konsultuotis su niekuo nenorėjau, dariau savo galva ir rankomis, kopijų neieškojau."

Svečiuose pas Širvintų krašto žmones

Sakoma, kad mašina gali atlikti penkiasdešimties eilinių žmonių darbus, bet nė viena mašina neatliks vieno neeilinio žmogaus darbo. Dažnas širvintiškis turbūt yra girdėjęs apie Širvintose gyvenantį Gediminą Galinauską – per keturiasdešimtmetį perkopusį neeilinių gabumų vyrą, sumanų technikos žinovą, ūkiui reikalingų išradimų autorių, auksinių rankų meistrą.

Turi ką Gediminas papasakoti ir parodyti ne tik savo šeimos nariams, bet ir kiekvienam svečiui, užsukusiam į jaukius tėvų namus Širvintų kaime.  Namų kieme puikuojasi paties Gedimino rankomis sukonstruotas traktorius, dirbtuvėse patogiai surikiuotos paties pasigamintos metalo pjovimo, medžio apdirbimo staklės, oro kompresorius, ūkiniame pastate laikomas savadarbis mini grūdų malūnas. Paklaustas apie traktoriaus pavadinimą, šeimininkas šypsojosi: Skaityti daugiau »

Pasivažinėjimas baigėsi apgadintu automobiliu ir nemalonumais


Liepos 19-21 dienos

Per šias dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyti 7 asmenys. Birželio 19 dieną Alionių I kaime neblaivus šlitinėjo 1987 metais gimęs S.S., o po dviejų dienų Čiobiškyje – 1976 metais gimęs tos seniūnijos gyventojas S.M. Tą pačią liepos 21-ąją į policiją buvo pristatyta ir 1953 metais gimusi širvintiškė N.V., girta griuvinėjusi prie Ramybės gatvės 9-ojo namo, ir 1964 metais gimęs miesto gyventojas V.B., neblaivus gulėjęs prie Vilniaus gatvės 37-ojo namo. Pareigūnai iš Ukmergės rajono policijos komisariato areštinės procesiniams veiksmams atlikti pristatė ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturintį G.L., gimusį 1982 metais.

Pirmadienį rajone užregistruotas eismo įvykis, kurio metu 1988 metais gimęs M.M., neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus, nesuvaldė automobilio „Audi 80“, nuvažiavo nuo kelio į griovį ir apgadino transporto priemonę. Pareigūnai į Komisariatą pristatė ne tik nelaimėlį vairuotoją, bet ir 1990 metais gimusį A.V., kuris ir perdavė vairuoti automobilį šios teisės neturinčiam asmeniui. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

No Banner to display

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas