2009 rugsėjo 16

Ūkininko pajamas aptirpdė skirta bauda

pienasŠirvintų rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai už prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimą 20 litų nubaudė vieną Musninkų seniūnijos gyventoją. Ūkininko pažymėjimą turintis žmogus buvo nubaustas už tai, kad Širvintų mieste, viename Vilniaus gatvės kiemų, pardavinėjo pieną ir jo produktus.

Pažeidėjo neatbaidė net tai, kad savo prekybą jis išvystė Policijos komisariato pašonėje. Už savivaldybių tarybų patvirtintų prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimą Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta 20-100 litų bauda.

Savo produktų paklausa žmogus nesiskundė ir policijos pareigūnus bandė įtikinti, kad rajono Žemės ūkio skyriaus atsakingi darbuotojai ne tik patarė sunkmečio metu žmonėms patiems ieškoti pieno pirkėjų ir šiuos maisto produktus patiems pardavinėti mieste, bet ir leido tai daryti. Skaityti daugiau »

Ir Širvintų rajono savivaldybė taupo neįgaliųjų sąskaita

Dienos tema

Praėjusią savaitę „Širvintų krašto“ redakcija gavo socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko pranešimą, kuriame jis išreiškė susirūpinimą, kad dėl mažėjančių biudžetų, savivaldybės nuo rudens svarsto galimybę atsisakyti neįgaliųjų pavėžėjimų specialiai jiems pritaikytomis transporto priemonėmis ir prašo merus atkreipti dėmesį į minėtą problemą bei paieškoti finansinių galimybių ir toliau teikti šią paslaugą neįgaliesiems. Mat labai svarbu, kad negalią turintys žmonės ir toliau galėtų saugiai pasiekti socialines, ugdymo, gydymo ir kitas svarbias įstaigas.
Savo pranešime ministras teigia suprantantis, kad šalies savivaldybėse yra sudėtinga finansinė situacija, mažėja biudžetai. Vis dėlto labai tikisi, jog nebus pasiduota pagundai problemas spręsti socialiai jautriausių ir labiausiai pažeidžiamų žmonių – neįgaliųjų – sąskaita. Mat jeigu būtų nuspręsta atsisakyti, nebeorganizuoti ir nebeapmokėti negalią turintiems suaugusiems ir vaikams skirtų transporto paslaugų, ypač daug sunkumų nuo rugsėjo pirmosios toks sprendimas sukeltų neįgaliems mokyklinio amžiaus vaikams, nes jiems tai yra vienintelis būdas saugiai po pamokų sugrįžti namo.
Specialiuoju transportu mokyklinio amžiaus vaikai yra vežiojami nemokamai. Suaugusiems, turintiems sunkią negalią, kelionės išlaidos šiuo transportu yra didžiąja dalimi kompensuojamos savivaldybių ir neįgaliųjų organizacijų lėšomis. Kiek žmogui už šią paslaugą reikia mokėti, priklauso nuo jo neįgalumo lygio. Turintiems sunkiausią negalią kelionė specialiuoju transportu yra nemokama.
Socialinės apsaugos ir darbo ministro susirūpinimas tikrai ne be reikalo. Apie tokius Savivaldybių taupymo būdus rašo ne vienas šalies dienraštis. Skaityti daugiau »

Nusivylėme

Skaitytojų laiškai

Mano dukra šiemet pradėjo lankyti Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją. Su vyru labai džiaugėmės, kad mūsų vyresnėlė turi galimybę mokytis gimnazijoje, juk mokymo lygis čia turėtų būti kur kas aukštesnis nei paprastos vidurinės mokyklos. Tačiau jau po pirmos savaitės nusivylėme Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje esančia tvarka.
1. Buvome nemaloniai nustebę, kai sužinojome, kad pirmokų klasėse mokosi po 31 moksleivį. Ar tai neprieštarauja įstatymams? Be to, ką gali išmokti vaikai ir kiek mokytojas sugebės perteikti žinių tokiam skaičiui moksleivių? Nors ir tiesa, kad kas nori, tas mokosi, bet gabiausieji ir savarankiškai pajėgia daug ką išmokti, o pagalbos ir padagoginio meistriškumo reikia būtent silpniausiems arba pritingintiems mokytis. Retai kuris vaikas mokosi noriai, taigi švietimo įstaiga tam ir reikalinga, kad išmokytų moksleivius mokytis, padėtų silpnesniems judėti į priekį, paaiškintų ir t.t. O kai klasėje toks skaičius mokinių, tai vargu ar mokytojas pajėgus kaip reikiant atlikti savo tiesioginę pareigą – ugdyti mūsų jaunąją kartą?
Praėjusią savaitę reikalai dėl per didelio mokinių skaičiaus klasėse lyg ir pajudėjo. Tačiau susirūpinimą kelia tai, kaip tai daroma. Anot dukters, auklėtoja pasakė, kad mokiniai pasirinktų, kurie iš jų išeis į kitą klasę, arba neva 5 mokinius išmes iš mokyklos, ir bus rami galva. Jei taip iš tikrųjų buvo, tai toks pedagogo elgesys verčia susimąstyti apie jo požiūrį į darbą, ypač į vaikus. Mano dukra nelinkusi meluoti, todėl netikiu, kad visa tai ji išsigalvojo, tuo labiau, jog ir reikalo meluoti nėra. Skaityti daugiau »

Akį džiugina darbščių rankų sukurti stebuklai

Jaukioje sodyboje tvarkosi visa Andrikonių šeima: (iš kairės į dešinę) mama Laima, dukra Indrė, sūnus Donatas ir tėtis Jonas.

Jaukioje sodyboje tvarkosi visa Andrikonių šeima: (iš kairės į dešinę) mama Laima, dukra Indrė, sūnus Donatas ir tėtis Jonas.

Svečiuose pas Širvintų krašto žmones

Jaukumas ir grožis prie namų ypač išryškėja vasaros pabaigoje – rudens pradžioje, kai nuosavų sodybų kiemuose suveši augmenija, sužydi margaspalviai gėlynai. Nuo šeimininkų fantazijos daug priklauso, kaip puoselėjami ne tik žalieji plotai, bet juose sugebama įkurdinti ir medžio, akmens, metalo dirbinius, kitus meninius akcentus. Dažno važiuojančio keliu „Zibalai – Limonys – Kiaukliai“ dėmesį patraukia Beivydžių kaimo (Zibalų seniūnija) gyventojų Laimos ir Jono Andrikonių sodyba. Kol pirmosios šalnos nepakando gamtos ir darbščių rankų sukurtų stebuklų, tiesiog norisi pristabdyti automobilį ir nors trumpai pasidžiaugti šeimininkų išradingumu.

Andrikonių sodyboje dėmesį pirmiausia patraukia didžiulė veja bei jos pakraštyje esantis tvenkinys su gražuolėmis gulbėmis. Anot šeimininkų, norinčių „pašnekinti“ ištaigingus paukščius netrūksta. Kartą iš automobilio iššokusi moteriškaitė bandė net baidyti, kol įsitikino, kad tai tik dirbtinė sodybos puošmena.

Laima ir Jonas Andrikoniai labai vykusiai sugrupavo dekoratyvinius medžius, krūmus ir gėles. Stebina jų spalvų, dydžių, formų oazė, meistriška kompozicija. Skoningai aplinkai suformuoti, matyt, nemaža įtakos turėjo ir žinios, rastos įvairiose interneto svetainėse, prenumeruojamuose žurnaluose „Sodo spalvos“, „Mano gėlynas“, kelionės po Lietuvos ir Lenkijos miestus. Sodybą puošia akmenimis apdėliotas, gėlėse skendintis šulinys, akmenimis grįstas takelis į tvenkinį, metalinė arka, naujam gyvenimui prikeltas nebenaudojamas senovinis žolės smulkintuvas.

– Šią sodybą pirkome prieš septynetą metų, – pasakojo šeimininkai, – labai patiko vieta, nes čia nei gyvenvietė, nei vienkiemis, turime net 76 arus žemės šalia namų. Intensyviai tvarkytis pradėjome tik prieš ketverius metus. Prieš 6 metus sodintas sodas jau trečius metus duoda derlių. Žiemą apgalvojame savo darbus, apmąstome idėjas ir įgyvendinimo galimybes, o vasarą dirbame. Skaityti daugiau »

Avyžiaus romano „Sodybų tuštėjimo metas“ tęsinys…

P1070964gLietuvoje nyksta kaimai. Gabus jaunimas, įgijęs vidurinį išsilavinimą, nusprendžia siekti ir aukštojo, nes vyrauja nuomonė, kad be aukštojo mokslo diplomo žmogus yra nieko vertas. Vyksta migracija į miestą. Vėliau, baigę aukštąjį mokslą, žmonės vyksta į svečias šalis dirbti „juodo“ darbo, nes dėl prastos šalies ekonominės būklės svetur jis apmokamas geriau nei Lietuvoje net ir aukštesnės kvalifikacijos reikalaujantys darbai. Netikiu, kad kada nors tie žmonės grįžtų gyventi į lietuvišką kaimą. Didžiausia problema, kad likę kaime jauni žmonės nemato perspektyvos. Kaimas tuštėja ir miršta, tad nekyla jokio noro ten gyventi ar investuoti, stengiamasi bėgti kuo toliau arba, spjovus į visas problemas, savo lūkesčius skandinti degtinės stikliuke. Galima teigti, kad Lietuvoje atokesnėse vietovėse kaimai vis dėlto nyksta, senoji karta išmiršta, o jaunesnieji kaime nepasilieka… Kita vertus, tie kaimai ir viensėdžiai lyg ir iš naujo atgyja, nes juos nusiperka įvairūs žmonės, dažniausiai atvykėliai, pavargę nuo miesto triukšmo ir pasiilgę kaimiškos idilijos. Tiesa, jie puola kažką modernizuoti, kartais pažeidžia buvusią architektūrą, tačiau, galima pasidžiaugti tuo, kad sodyba lieka gyvenama. Žinoma, yra ir kita dalis. Tai žmonės, pasiryžę likti kaime, nusipirkę modernios technikos sėkmingai ūkininkaujantys. Kokia situacija mūsų rajone?

Motiejūnuose II, Čiurkiškiuose, Vėjelkoje gyvenančių žmonių amžius – per 60 metų. Kaime belikusios 2-3 gyvenamos trobos. Motiejūnuose prie pat kelio – apleista negyvenama sodyba. Netoliese gyvenanti ponia Jadvyga papasakojo, kad sodybos šeimininkė mirė prieš trejetą metų. Kažkas norėjo nupirkti, tačiau net tais „išsipūtusio nekilnojamojo turto kainų burbulo“ metais prašyta kaina pasirodė nereali. O dabar… Ir toliau stūkso nebegyvenamas, užkaltais langais namas. Tebenoksta šios sodybos sode obuoliai, serbentai, kitokie vaisiai bei uogos, tik niekam jų nebereikia… Skaityti daugiau »

Valiukiškietis pavargo nuo skundų ir policijos vizitų

Lankytis Valiukiškiuose pamėgo ne tik poilsiautojai, bet ir įvairių žynybų pareigūnai.

Lankytis Valiukiškiuose pamėgo ne tik poilsiautojai, bet ir įvairių žynybų pareigūnai.

Situacija

Prieš metus, rugsėjo 9-ąją, Širvintų rajono apylinkės teismas priėmė nutarimą, kuriuo pripažino, jog Valiukiškių kaimo gyventojui Arvydui Jankauskui pernai policijos surašytas protokolas už vertimąsi neteisėta komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla yra niekinis. Teisme buvo nustatyta, kad nurodyti valiukiškiečio veiksmai policijos pareigūno iš tiesų buvo kvalifikuoti netinkamai: „Arvydas Jankauskas turi verslo liudijimą, tačiau pažeidė komercinės veiklos tvarką, nes nuomodamas patalpas privalėjo įregistruoti individualią veiklą“. Už tai Valstybinė mokesčių inspekcija valiukiškietį jau buvo nubaudusi 500 litų bauda.

Netrukus po to Arvydas Jankauskas „Širvintų kraštui“ džiaugėsi pirmąja pergale prieš oponentus, kurių pirmosiose gretose buvo galima pamatyti rajono vadovus. Nuo 2000 metų savo teritorijoje glaudęs įvairius koncertus, valiukiškietis sakė pagaliau supratęs, kaip reikia dirbti, kad nebūtų apkaltintas įvairiais pažeidimais. Kadangi tuometis renginių sezonas jau artėjo į pabaigą, Arvydas Jankauskas žadėjo šįmet įregistruoti individualią veiklą, kad prie jo nebegalėtų prikibti nė viena institucija.

Anot tada kalbinto sodybos šeimininko, jam koją pakišo tai, kad sudarant sutartis buvo įrašyta patalpų nuoma. Pagal verslo liudijimą, Arvydo Jankausko veikla yra poilsio parko ir paplūdimio veikla, turistinės stovyklos paslaugų teikimas, taigi patalpų nuomoti jis negalėjęs. Klaida buvo ir ta, kad atvirosios pavėsinės organizatorių per klaidą buvo pavadintos patalpomis. „Jei sutartyse būtume parašę taip, būtų viskas gerai. Bet kas parašyta – neišgrauši…“ – prieš metus apgailestavo valiukiškietis. Skaityti daugiau »

Policija tiria, kaip buvo sužalota daugiavaikė motina

Rugsėjo 10-13 dienos

Per šias dienas Širvintų rajono policijos komisariate išblaivėjo keturi asmenys, iš kurių 2 šlitinėjo, o 1 gulėjo viešosiose vietose. Dar vienas išblaivėti atvežtas asmuo triukšmavo namuose.

Viešosios policijos patruliai sekmadienį išaiškino neblaivų vairuotoją: Širvintose, Plento gatvėje, automobilį „Mazda 323“ neblaivus ir neturėdamas pažymėjimo vairavo rajono gyventojas J. S.

Viešosios policijos patruliai per šias keturias dienas išaiškino 20 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, iš jų 15 – ketvirtadienį bei penktadienį.

Pareigūnai buvo kviečiami ir į eismo įvykių vietas, abu jie užregistruoti penktadienį.

Ryte, 10.50 val., policijai pranešta, kad kelio Širvintos-Rimučiai-Kernavė-Dūkštos 20-ajame kilometre vilniečio G.P. vairuojamas automobilis „Toyota Corolla“ susidūrė su staiga į kelio važiuojamąją dalį išbėgusia lape. Įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintas automobilis.

Automobilis buvo apgadintas ir vakare, kai 20.45 val. kelio Vilnius- Panevėžys 27-ajame kilometre „Mazda 6“, vairuojama vilniečio R.K., susidūrė su staiga į kelio važiuojamąją dalį išbėgusiais šernais.

Šiomis dienomis policija pradėjo 6 ikiteisminius tyrimus, keturis jų – dėl vagysčių. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos