2009 gegužės

Revoliucija veislininkystėje. Nuo Olandijos iki Širvintų

Tai įdomu

Olandijos galvijų veislininkystė neužleidžia pozicijų

Olandija – savo plotu mažesnė Europos Sąjungos valstybė už Lietuvą. Tiesa, gyventojų joje net penkis kartus daugiau nei mūsų šalyje. Olandai laiko 4,5 milijono karvių, o Lietuvoje – dešimt kartų mažiau. Produktyviausia karvė – taip pat Olandijoje. Neseniai ji apsiveršiavo penkioliktą sykį, o per paskutinę laktaciją davė 10 tonų 660 kilogramų pieno. Per visą jos amžių iš šios karvės primelžta jau 160 tonų 151 kg pieno.

Pirmoji dirbtinai apsėklinta karvė pasaulyje – taip pat buvo Olandijoje (1939 metais). Gal visa tai todėl, kad Olandijoje labai didelis dėmesys skiriamas pieninių galvijų selekcijai. Vertindami galvijus olandų mokslininkai produkcijai (primilžiams, pieno riebumui, baltymingumui) skiria tik 40 procentų. 30 procentų vertinimo kriterijų sudaro galvijų ilgaamžiškumas, sveikata, 30 procentų – eksterjeras (išvaizda).

Rezultatas: pagal melžiamų (laktacijos) dienų skaičių per visą karvių amžių Olandija užima pirmą vietą pasaulyje (1328 dienos). Antroji – Kanada (1118 dienos), trečioji – Vokietija (1021 dienos).  Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos