2009 gegužės 23

Ar trys juodiškiečiai išgelbės Alionių pagrindinę mokyklą?

Po to, kai rašėme

Praėjusio šeštadienio „Širvintų krašto“ numeryje buvo rašoma apie tai, kad nežinant tėvams, o gal net ir rajono tarybos nariams, likviduojama Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus 4 klasė. Ketvirtadienį (gegužės 14 dieną) tėvai susitiko su meru norėdami jam priminti duotą pažadą Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus likvidavimo klausimo svarstymą atidėti dvejiems metams. Žmonės tikėjosi, kad to užteks, jog mokykloje liktų ketvirtokai. Deja, meras išsigynė nieko nežinojęs apie minėtos klasės likvidavimą ir pažadėjo drauge su tėvais nuvažiuoti į Švietimo ir mokslo ministeriją, neva, gal taip pavyks ką nors pakeisti.

Tėvai, matyt, jau nebetiki mero tuščiomis kalbomis. Mat antradienio rytą į „Širvintų krašto“ redakciją paskambino mama, kurios vaikas lanko Juodiškių pradinio ugdymo skyrių, ir pasakė, kad tądien vidurdienį į mokyklą su tėvais pasikalbėti atvažiuoja Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė. Skambinusi mama prašė, kad susitikime dalyvautų ir „Širvintų krašto“ žurnalistė. Kartu su R. Jagminiene atvažiavo ir vicemeras Valdas Radionovas bei mero patarėja Jadvyga Barbaravičienė. Susitikime dalyvavo ir Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas bei Alionių pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Grybauskas.  Skaityti daugiau »

Seniūnai skelbia karą šiukšlintojams

Seniūnijose, buvusiose komunalinių atliekų surinkimo aikštelėse, pastatyti antrinių žaliavų surinkimo konteineriai, vadinamieji „teletabiai“. Šalia tų aikštelių esantys užrašai perspėja, kad čia griežtai draudžiama mesti komunalines atliekas. Savaime suprantama – juk kiekvienas gyventojas privalo sudaryti sutartį su UAB „Ecoservice“ ir pasistatyti konteinerius. Deja, kaip sakoma, turbūt lengviau išmokyti karvę šokti, nei mūsų žmones pripratinti prie tvarkos. Aikštelėse prie „teletabių“ nuolat pūpso šiukšlių krūvos. Seniūnai, tiesiogiai atsakingi už Atliekų tvarkymo taisyklių vykdymą, nori nenori priversti iš viešųjų darbų varganų lėšų samdyti žmones, ieškoti transporto ir surinkti bei išvežti susikaupusias šiukšles į Šniponių sąvartyną. Prabėga šiek tiek laiko – ir vėl tas pats…

Neapsikentęs dėl nuolatinės netvarkos Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas nutarė surasti kaltininkus. Nemalonu, bet, pasirodo, visiškai nesunku – tarp šiukšlių įkalčių netrūksta: išmestose sąskaitose – ir žmonių pavardės, ir adresai. Juodiškių atliekų surinkimo aikštelėje tarp išmestų šiukšlių rasta Zibalų seniūnijos Šešuolėlių II kaimo gyventojos Dorotos Andrejevienės, Molėtų rajono Giedraičių kaimo gyventojo Olego Andrejevo, Algimanto Pintuko sąskaitų.  Skaityti daugiau »

Taisyklės negalioja. Laisvę gyvūnams!

Praėjusią savaitę į „Širvintų krašto“ redakciją kreipėsi miesto gyventoja. Moteris piktinosi, kad valdžia visiškai nesirūpina, jog būtų laikomasi Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių. Anot jos, kai kurie Širvintų miesto gyventojai leidžia savo vištoms vaikščioti kur panorėjus (pievelėje tarp Janonio ir Plento gatvių, palei rekonstruotą tiltą per upelį), nors taisyklėse aiškiai parašyta, kad miestuose ir miesteliuose ūkinės paskirties gyvūnai gali būti laikomi savininkų atskiruose nuosavose uždarose valdose, uždarose valdose prie nuosavų namų, kuriose gyvena po vieną šeimą (esant kelioms atskiroms šeimoms – tik gavus raštišką kitų šeimų, pilnamečių narių sutikimą) arba specialiai ūkinių gyvūnų laikymui pastatytuose ūkiniuose pastatuose prie daugiabučių namų.

Nesilaikant minėtų taisyklių, miesto teritorijoje (prie „Luktarnos“, netoli „Atžalyno“ stadiono) ganomi ir arkliai, karvės, ožkos. Skaityti daugiau »

Tūkstantmečio abiturientams – išbandymų metas

Gegužės 20 dieną per 44 tūkstančius Lietuvos mokyklų abiturientų laikė pirmąjį privalomą lietuvių gimtosios kalbos valstybinį arba mokyklinį egzaminą. Į Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijoje esantį egzaminų centrą valstybinio lietuvių gimtosios kalbos egzamino laikyti atvyko per šimtą dvidešimt Lauryno Stuokos -Gucevičiaus gimnazijos, Musninkų ir Gelvonų vidurinių mokyklų abiturientų. Egzaminą sudarė 2 dalys. Kandidatai turėjo atlikti vieną iš dviejų užduočių: rašyti publicistinį samprotaujamąjį rašinį apie žmogaus kaukes, klystkelius arba interpretuoti Jono Biliūno, Henriko Radausko, Vandos Juknaitės kūrinių ištraukas. Šiai užduočiai atlikti buvo skirtos 3 valandos.

Tai buvo pirmas rimtas išbandymas Tūkstantmečio abiturientams. Po pirmos egzamino dalies Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos koridoriai prisipildė laikiusiųjų egzaminą šurmulio ir emocijų. Minia jaunuolių skubėjo į lauką, vieni – parūkyti, antri – užkąsti, treti – išsidrėbti žolėje ar pasėdėti ant suolelių ir pasiruošti antrajai egzamino daliai. Kalbinti abiturientai džiaugėsi, kad užduotys nebuvo sunkios, tekstai žinomi, jaudulys, lydėjęs visą rytą, per egzamino pirmąją dalį buvo nugalėtas, pamokose įgytas žinias pavyko pritaikyti praktiškai, todėl tikisi puikių rezultatų. Abiturientė Justina džiaugėsi, kad egzamino užduotyje buvo įdėtas jos mėgiamo poeto Henriko Radausko eilėraštis. Gimnazistė Aura sakė tikinti, jog jai pavyko interpretuoti gerai žinomą Vandos Juknaitės tekstą. Po pusvalandžio pertraukos dar pusantros valandos moksleiviai rašė teksto suvokimo testą.  Skaityti daugiau »

„Cento“ parduotuvė suskaičiavo ir centus

Gegužės 18-20 dienos

Per šias dienas Komisariate išblaivėjo tik vienas širvintiškis, gegužės 20-ąją neblaivus triukšmavęs namuose.

Viešosios policijos patruliai išaiškino 10 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, tarp jų vieną neblaivų vairuotoją – rajono gyventoją M. B., kuris gegužės 19 dieną, apie 12 val., neblaivus vairavo mopedą.

Gegužės 20-ąją pranešta apie eismo įvykį kelio Širvintos-Družai-Vindeikiai 11-ajame kilometre: apie 14 val. vindeikietė K. M. kelio vingyje nesuvaldė audi markės automobilio, nuvažiavo į šalikelės griovį ir atsitrenkė į kelio ženklą. Įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintas automobilis ir kelio ženklas.

Gegužės 19 dieną policijoje buvo užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad vienoje Širvintų seniūnijoje esančioje uždarojoje akcinėje bendrovėje išdaužyti pastato langų stiklai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos