2009 gegužės 20

Dauguma rinkėjų balsavo už Dalią Grybauskaitę

Šiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose Širvintų rajone duris atvėrė 24 rinkimų apylinkės, kuriose savo pasirinkimą galėjo pareikšti 15 946 rinkėjai. Pagal išankstinius duomenis teise rinkti šalies vadovą pasinaudojo daugiau kaip pusė jų (50,71 proc.). Tai vos procentu mažiau nei šalyje (51,67 proc.).

64,63 proc. rinkėjų balsų gavo Dalia Grybauskaitė, 15,38 – Algirdas Butkevičius, 6,22 – Valentinas Mazuronis, 5,82 – Loreta Graužinienė, 3,95 – Valdemar Tomaševski, 2,77 – Kazimira Danutė Prunskienė, 1,22 – Česlovas Jezerskas.

Iki gegužės 17-osios balsavo 1323 mūsų rajone įregistruoti rinkėjai (8,33 proc.): 277 jų – iš anksto, 83 – spec. paštu, 963 – namuose. Šis aktyvumas buvo gerokai didesnis už šalies vidurkį (5,12 proc.).

Rinkimų dienos rytas nebuvo aktyvus: 10 val. mūsų rajone buvo balsavę vos 4,78 proc. užregistruotų rinkėjų, beje, lygiai tiek pat, kiek ir Kauno mieste. Prieš penkerius metus Širvintų rajone rinkėjai buvo šiek tiek aktyvesni nei šįmet – tada balsavo 6,54 proc. tokią teisę turinčių gyventojų. Skaityti daugiau »

Lietūs senkančios upės negelbsti

Nulijo lietūs ir paaiškėjo, kad Širvintų rajono aplinkos apsaugos agentūros vadovas Romualdas Sližauskas, prieš kelias savaites tikinęs, kad Širvinta žemiau miesto užtvankos senka tik todėl, kad balandį šalį ištiko sausra, pasirodė esąs neteisus – upės vandens lygis ir toliau kas kelios dienos labai nukrinta. Tai tik įrodo, kad žvejai buvo labai teisūs sakydami, kad pagrindiniai šių bėdų kaltininkai – neatsakingai užtvanką eksploatuojantys hidroelektrinės savininkai.

– Jei jau čia „kalta“ sausra, kaip paaiškinti, kad vieną dieną upė „staiga išdžiūva“, o jau kitą dieną upės vanduo vėl pakyla iki normalaus lygio, nors nelyja lietus, nebūna kitų kritulių. Ir taip nuo hidroelektrinės „darbo dienų“ tęsiasi ištisus metus, kas 2-3 dienos, – tada teigė žvejai pridurdami maną, kad prieš kelerius metus atliktas upės vagos išvalymas buvo ne kas kita, o elementarus „pinigų išplovimas“. Gamtai neabejingi širvintiškiai pagrasino, kad kreipsis į aukštesnes instancijas, jei rajono vadovai nesiims jokių priemonių problemai išspręsti. Kaip vieną protesto formų, jie tada įvardijo prie Savivaldybės ketinamus rengti piketus, kuriais būtų siekiama išsiaiškinti, kam tarnauja jų išrinktoji valdžia – rajono gyventojams ar atskirų „oligarchų“ interesams?   Skaityti daugiau »

Tūkstantmečio abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Praėjusį penktadienį daugelyje Lietuvos mokyklų per 40 tūkstančių dvyliktokų nuskambėjo paskutinis skambutis. Paskutinį kartą čirškiantį skambutį išgirdo ir 252 Širvintų rajono abiturientai: 192 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, 16 Gelvonų ir 44 Musninkų vidurinių mokyklų dvyliktokai.

Kaip jau tapo tradicija, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientai pirmiausiai nuėjo į bažnyčią maldoje paprašyti stiprybės gyvenimo kelyje. Dvyliktokai turėjo ir netradicinę paskutinę pamoką su savo auklėtojomis. Vėliau į abiturientų klases sugužėjo pirmokėliai, kurie ir palydėjo vyriausiuosius savo draugus į salę, kur vyko Paskutinio skambučio šventinis koncertas.

Gimnazijos direktorė savo kalboje prisiminė abiturientų gyvenimą mokykloje, palinkėjo sėkmės per egzaminus ir stiprybės einant suaugusiųjų gyvenimo keliu.

Šventės kaltininkams dainavo ir šoko Širvintų pradinės mokyklos pirmokėliai. Jų pasirodymai susilaukė audringiausių aplodismentų. Matyt, dvyliktokai puikiai prisimena, kaip patys buvo tokie maži, ir kaip tada būdavo nedrąsu lipti į sceną. Skaityti daugiau »

Gelvonuose lankėsi Švietimo ministras ir „Agentas 007“

Jungtinių Tautų Vaikų fondo UNICEF kvietimu trečiadienio vakarą į Vilnių atvyko buvęs legendinio šnipo Džeimso Bondo vaidmens atlikėjas Rogeris Moore’as. Ketvirtadienį žymus britų aktorius su žmona Kristina Tholstrup apsilankė Gelvonų vidurinėje mokykloje. Aktorių ir jo žmoną lydėjo dvi mergaitės – UNICEF Lietuvos biuro darbuotojų dukterys. Kartu su aktoriumi susitikime su gelvoniškiais dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, UNICEF Lietuva direktorė Jovita Majauskaitė, UNICEF Gerosios valios ambasadorė Lietuvoje aktorė Virginija Kochanskytė, Almos Adamkienės labdaros fondo direktorė Sigutė Kačinskienė, Grupės „Skamp“ narys Viktoras Diawara-Vee.

Prie mokyklos durų „Agentą 007 – Džeimsą Bondą“ pasveikino mergaitės tautiniais drabužiais. Mokyklos direktorė Ona Valančienė perspėjo, kad ji nemoka angliškai. Išvertus aktoriui šiuos žodžius, jis nusišypsojo ir atsakė angliškai: „O aš nesuprantu lietuviškai…“ Gelvonų vidurinės mokyklos mokiniai pradžiugino svečius ir trankia muzika, ir smagiu šokiu, ir lyriška lietuviška daina. Dvi vyresniųjų klasių merginos – viena lietuvių, o kita kita anglų kalba svečiams išsakė savo „mokyklines“ svajones. Jų pagrindinė svajonė – salė su veidrodžiais, kad šokdamos save matytų ir klaidingus judesius galėtų ištaisyti… Tų norų buvo ir daugiau, nes salės gale stovėjo popierinis „norų traukinukas“, kuris vėliau buvo padovanotas švietimo ir mokslo ministrui. Tiesa, ministras Gelvonuose ilgai neužsibuvo, greitai kažkur išskubėjo – matyt, mokinių norų pildyti…  Skaityti daugiau »

Rinkimai nuo veiklos atitraukė net nusikaltėlius

Gegužės 14-17 d.

Per šias dienas Policijos komisariate išblaivėjo trys asmenys, iš kurių du – vilnietis N. M. ir mūsų rajono gyventojas A. J. neblaivūs gulėjo Širvintų mieste, Vilniaus gatvės 25-ojo namo laiptinėje. Socialinių paslaugų centre tą pačią rinkimų dieną neblaivus triukšmavo širvintiškis A. S.

Viešosios policijos patruliai išaiškino 11 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų ir vieną neblaivų vairuotoją – širvintiškį E. K., kuris gegužės 18-ąją neblaivus vairavo automobilį „Mitsubisgi Galant“.

Kitų įvykių neužregistruota. Matyt, Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai nuo „darbelių“ atitraukė net nusikaltėlius.

„Širvintų krašto“ informacija Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos