2008 spalio 29

20 km/h – nesaugus greitis, arba ženklai, statomi politikos sumetimais

Replika Šiomis dienomis Širvintų mieste daug kur buvo atnaujinti kelio ženklai – komunalininkė demontavo senuosius, pastatė naujuosius. Blizga, matosi iš tolo. Žodžiu, bus miesto vandalams naujo darbelio. Bet norėtųsi pakalbėti ne apie tai. Tikėkimės, kad menkapročių akys jų nepamatys. Puiku, kad mieste atsirado naujų kelio ženklų. Tik ar visur jie tikslingi? Net du nauji įspėjamieji kelio ženklai pastatyti J. Janonio gatvėje – prie centrinio UAB „Širvintų šiluma“ pastato. Čia jie žymi nelygų kelią, mat toje vietoje jau seniai yra įrengtas greičio ribojimo kalnelis, kitaip dar vadinamas „gulinčiuoju policininku“. Žinoma, jei yra gatvės elementas, reikalingi ir kelio ženklai, įspėjantys vairuotojus apie kelio nelygumą. Reikalas kitas – ar šioje vietoje apskritai reikalingas „gulintysis policininkas“? Šie kelio elementai Susisiekimo ministerijos iniciatyva paprastai yra įrengiami prie švietimo įstaigų, kur, eismo saugumo sumetimais, siekiama, kad vairuotojai sumažintų važiavimo greitį. Skaityti daugiau »

Mokykla – ugdymo ar socialinė įstaiga?

Du laiškai ta pačia tema


Mokiniai, kurių šeimų pajamos yra nedidelės, nemokamai maitinami jau seniai – tai buvo daroma dar prieš karą, sovietmečiu. Patirtį perėmė nepriklausoma Lietuvos valstybė. Niekas dėl to niekada nesiskundė, nediskutavo, kad tai yra blogai, juo labiau, kad tokių nemokamai maitinamų mokinių ne taip jau daug būdavo. Visą reikalą sujaukė šių metų liepą Lietuvos Respublikos Seime priimtas įstatymas, kad nemokamai maitinti būtina visus pradinių klasių mokinius. Seime diskutuota ilgai, bet balsuota beveik vieningai – kas išdrįs pakelti ranką prieš tokį populistinį sprendimą artėjant Seimo rinkimams? Pradinukų nemokamam maitinimui šiemet skirta 70 milijonų litų. Nors suma nemaža, bet vienam mokinukui per dieną skiriama tik 3,9 lito. Daugumos nuomone, tai yra labai mažai. Ne vieno pradinuko tėvo ar mamytės nuomonė buvo vienareikšmiška – jei valstybė nebežino kur pinigų dėti, tegul suremontuoja darželius, mokyklas, kad jose vaikai nešaltų, tegul atpigina vadovėlius, mokyklinį inventorių, o pamaitinti savo atžalas kaip nors išgalėsime patys. Apie tai rašė laikraščiai, kalbėjo per radiją, rodė per televiziją.
Skaityti daugiau »

Būtų juokinga, jei nebūtų liūdna …

Vanduo – sveikatos šaltinis. Ar tikrai?

Rajono valdžia dėl netvarkos surenkant buitines atliekas visų pirma kaltina rajono gyventojus. Girdi, patys žmonės nesistengia atliekomis atsikratyti civilizuotai, todėl miestas ir skendi šiukšlėse. Ypač tai matyti po savaitgalių.

Tačiau reikėtų pastebėti, kad ir atliekų tvarkytojai kartais negerbia žmonių bei jų gyvenamosios aplinkos. Vienas tokių pavyzdžių – Širvintų mieste, Nepriklausomybės aikštėje. Atvežę konteinerius, „Ecoservice“ darbuotojai juos pastatė … šalia šulinio. Semiantys tyrą vandenį aplinkiniai gyventojai dabar gali mėgautis ir „tyru“ kvapu, sklindančiu iš konteinerių. Žmonės svarsto: „Jei pastatė – galbūt higienos normos leidžia tai daryti, tačiau kur žmogiškumas? Ar „Ecoservice“ darbuotojai taip elgtųsi ir savo kieme, ar statytų dvokiančią talpą atliekoms vos sieksnis nuo šulinio?“

Taip svarstydami, vietos gyventojai labiausiai baiminasi, kad šia gatvele mokyklon einantys neklaužados konteinerių turiniu išdykaudami neužterštų šioje miesto dalyje esančio vienintelio šulinio. Ką tada kaltinsime?

Gintaras Bielskis

Ar miesto centras taps sąvartynu?

Pirmadienio rytą pasipiktinę širvintiškiai skambino į „Širvintų krašto“ redakciją dėl konteinerio, atsiradusio prie Knygyno. Anot jų, miesto centre visai netinka grandinėmis prirakintas konteineris, šalia kurio, tikriausiai, netrukus gulės krūva šiukšlių maišų. Taip pat, kaip ir prie daugelio kitų mieste esančių konteinerių. Rajono valdžia turėtų puošti miestą, o ne jo centre daryti sąvartyną.

„Širvintų krašto“ žurnalistams užteko tik nufotografuoti minėtą konteinerį ir jis netrukus atsidūrė kitoje vietoje. Dabar konteineris prirakintas prie krūmų, šalia Knygyno durų. Ar širvintiškiai norės bristi per atliekas tam, kad įsigytų knygą?

„Širvintų krašto“ informacija

„Pabūkime kartu“ sujungė tris kartas

Praėjusį penktadienį Musninkuose įvyko „Pabukime kartu“ renginys. Anot seniūnės Birutės Jankauskienės, šis renginys skirtas vyresniojo amžiaus žmonėms, kurių galimybės kur nors išeiti ir linksmai praleisti laiką yra kur kas mažesnės nei jaunimo. Taigi labai svarbu, kad senoliai pasijaustų reikalingi ir smagiai praleistų laiką. „Pabūkime kartu“ renginys prasidėjo Musninkų Švč. Trejybės bažnyčioje. Po Šv. Mišių visi suėjo į Musninkų vidurinės mokyklos salę, kurioje mokytojai ir mokiniai „padovanojo“ vyresniojo amžiaus žmonėms nepamirštamą renginį. Susirinkusieji ne tik susidomėję žiūrėjo vaidinimą apie motiną, norinčią ištekinti savo dukterį, bet drauge su mokytojais ir mokiniais dainavo bei šoko. Ne viena močiutė nubraukė ir ašarą prisiminusi jaunystės dienas. Po smagiai praleistos valandos bendruomenės pirmininkas Jonas Obolevičius padėkojo renginio organizatoriams už smagią šventę ir įteikė dovanėlių atminčiai, pasveikino visus bendruomenės narius, kuriems šiais metais suėjo 60, 70 ar 80 metų. Skaityti daugiau »

Per dvejas rungtynes – dvi skaudžios traumos

Po Regionų krepšinio lygos (RKL) 2008-2009 metų čempionato dvejų startinių rungtynių sportu besidomintys širvintiškiai gali spėlioti: ar šįmet varžovai tokie stiprūs, ar komanda iš Širvintų toli gražu pajėgi, kaip ankstesniais metais.

„LSGG-Alekniškio“ treneris Arūnas Majeras kol kas linkęs nedaryti skubotų išvadų, tačiau pripažįsta, kad komandos startas buvo labai sunkus. Kur kas sunkesnis, nei buvo galima įtarti. Visagine tik po labai atkaklios kovos pavyko užkariauti Fortūnos simpatijas. Širvintose kurį laiką atrodė, kad rungtyniauja dviejų skirtingų lygų komandos.

Visaginiečius nužudė pražangos

Visagino „Visaginas“ – Širvintų „LSGG-Alekniškis“ 75:80 (13:15; 25:21; 25:21; 12:23). Širvintų komandai taškų pelnė: Mantas Kikulskis – 27; Aurimas Guiga – 14; Otas Majeras – 13; Andrius Filipovas – 9; Irmantas Bernotas – 7; Sigitas Zinkevičius – 6; Karolis Bliūdžius – 4. Skaityti daugiau »

Policija „šienauja“ neblaivias pajodžargas

Spalio 23-26 dienos

Per šias dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą išblaivėti pristatyti 5 asmenys: vienas jų neblaivus atvyko į Širvintų rajono apylinkės teismą, kitas neblaivus gulėjo Širvintų autobusų stotyje, o likę trys – neblaivūs triukšmavo namuose.

Policijos patruliai išaiškino 3 neblaivius vairuotojus. Spalio 24-ąją Širvintose, Kalnalaukio gatvėje, neblaivus G. L. vairavo automobilį.

Tą pačią dieną Širvintų mieste pareigūnai sustabdė mopedu važiuojantį asmenį. Paaiškėjo, kad R. T. mopedą vairavo neblaivus, neužsisegęs šalmo, o mopedas – be valstybinio numerio.

Spalio 26-ąją rajone patruliavę pareigūnai sustabdė dar vieną pajodžargą – motociklininką. Nustatyta, kad V. K. vairavo neblaivus, neturėjo teisės vairuoti motociklą, o šis – be valstybinio numerio.
Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos