2008 spalio 24

Ar vogtos gėlės tikrai papuoš artimojo kapą?

Mintys ne tik sau

Kapinės – ta vieta, kur ramybės, atrodo, niekas neturėtų drumsti. Čia norisi susikaupti, pabūti tyloje, prisiminti išėjusius Anapilin artimuosius, pamąstyti apie būties trapumą, buvimo šioje žemėje laikinumą ir prasmę. Deja, dažną atvykusįjį į kapines aplankyti artimųjų kapų ištinka šokas, kai pamato suniokotą kapavietę: pavogtas gėles, išvartytas žvakides, išmindžiotą juodžemį.

Sekmadienio vidurdienį Kiauklių kapinėse artimųjų kapus tvarkė kelios dešimtys žmonių: vieni grėbė lapus, kiti pureno žemę ir artėjančių Vėlinių proga sodino gėles. Sutiktos moterys piktinosi, kad vėl apsilankė vagys ir išrovė augalus. Skaityti daugiau »

Ko verti mero pažadai?

Jau ne vieną kartą rašėme apie Švietimo įstaigų tinklo pertvarkymo procesą ir jo padarinius Širvintų pedagogams, mokiniams ir jų tėvams. Atrodytų, kiek galima rašyti apie „Atžalyno“ galimybę tapti dešimtmete mokykla. Tačiau rajono mero neveiklumas skatina dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Klausimą, ar nebuvo padaryta klaida „Atžalyno“ vidurinę mokyklą pertvarkant į pagrindinę (net nepilną pagrindinę), ir gal vis dėlto „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje turėtų būti bent dešimt klasių, iškėlė Marija Gudonienė birželio 30-tos dienos rajono tarybos posėdyje tvirtinant Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos nuostatus. Tuomet K. Pakalnis pažadėjo sudaryti komisiją, kuri ištirtų susidariusią situaciją.  Skaityti daugiau »

Kodėl šiukšlynai bado akis

Valstybės kontrolė įvertino, kaip Širvintų savivaldybė organizuoja ir kontroliuoja buitinių atliekų tvarkymą. Valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė pažymi, kad Širvintų rajonas atsilieka nuo Valstybiniame strateginiame atliekų tvarkymo plane nustatytos atliekų tvarkymo užduoties jau kitąmet šią paslaugą teikti ne mažiau kaip 95 procentams rajone gyvenančių gyventojų.

Auditoriai atkreipia dėmesį, kad Širvintų rajono savivaldybė netikrina iš atliekų tvarkytojų gaunamos informacijos apie jų teikiamą paslaugą.

Pažymima, kad atliekų surinkimas stringa, nes gana daug gyventojų vengia naudotis šia paslauga, nenorėdami už ją mokėti, o atliekų tvarkytojai nesuinteresuoti ją teikti nedideliuose miesteliuose ir kaime, nes ten atliekų išvežimo sąnaudos yra santykinai didesnės. Savivaldybės administracija nedaro nieko, kad padėtis pasikeistų į gera.
Skaityti daugiau »

Gelvonų miestelyje – „Kvieslys sveikatai“

Ne veltui sakoma: „Sveikas žmogus – sveika visuomenė“. Todėl mes, Gelvonų vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, jau visą savaitę prieš sporto šventę miklinome ir rankas, ir kojas. Mamos, močiutės mąstė, kokius sveikus maisto patiekalus galės patiekti ant stalų. Renginį „Kvieslys sveikaton“ finansavo Sveikatos apsaugos ministerija. Gelvonų bendruomenės pirmininkė O. Valančienė, parašiusi projektą „Kvieslys sveikaton“, partnere pasirinko ir Gelvonų vidurinę mokyklą. Tad spalio 10 dieną nuo pat ankstyvo ryto rinkosi į mokyklą ir dideli, ir maži. Skaityti daugiau »

Moterį partrenkusio automobilio vairuotojas dar nenustatytas

„Širvintų kraštas“ jau rašė, kad spalio 15-ąją, apie 21.30 val., pakelės griovyje Staškūniškio kaime rastas vietos gyventojos O. B. kūnas. Policija neabejoja, kad Širvintų mieste įregistruotą, tačiau faktiškai Staškūniškyje gyvenusią 55 metų moterį tą vakarą partrenkė kol kas dar nenustatytas automobilis, kuris nuvažiavo iš įvykio vietos. Mūsų žiniomis, moters kūną rado jos ieškoti išsiruošęs brolis. Jis ir pastebėjo ant kelio šviečiantį prožektorių. Atpažinęs jam priklausantį daiktą ėmė dairytis sesers. Ją ir išvydo kelio Zibalai-Beivydžiai šalikelėje, 2-ajame kilometre. Ant dar gyvybės ženklus rodančios moters veido matėsi kraujosrūvos. Iškviesti medikai, deja, nebegalėjo niekuo padėti. Skaityti daugiau »

Neblaivūs prie vairo kliūčių ieško net pievoje

Spalio 20-22 dienos

Per tris dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą išblaivėti buvo pristatyti du asmenys – vienas jų neblaivus triukšmavo namuose, o kitas – neblaivus šlitinėjo prie Komisariato. Viešosios policijos patruliai išaiškino 9 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

Trečiadienį, po eismo įvykio, išaiškintas neblaivus vairuotojas – 15.42 val. Gelvonuose į pievoje stovintį vietos gyventojo V. N. traktorių T-25 atsitrenkė nuo kelio nuvažiavęs jonaviškio V. P. vairuojamas automobilis „Renault Safrane“. Vairuotojui nustatytas 0,74 promilių girtumas. Eismo įvykio metu apgadintos abi transporto priemonės. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos