2008 rugpjūčio 9

Sutaupė pusę milijono. Todėl šiluma širvintiškiams nebrangs

Dienos tema


Praėjusį penktadienį, nors dauguma miestiečių tuo netikėjo, kaip buvo žadėta, UAB „Širvintų šiluma“ pradėjo tiekti miesto gyventojams karštą vandenį. Direktorius Sigitas Jozonis pats vykdė magistralinių vamzdynų renovacijos darbų techninę priežiūrą ir sako, kad darbai padaryti gerai, pagal reikalavimus. Tiesa, pasak S.Jozonio, kai ką reikėjo truputį pakoreguoti, bet rekonstrukciją vykdžiusi UAB „Žemkasta“ specialistai labai stengėsi, jų nė kontroliuoti labai nereikėjo. Kiekvieną iškilusią problemą „Žemkastos“ ir „Širvintų šilumos“ specialistai sprendė kartu. Jokių priekaištų vieni kitiems neturi.

O kiek pernai kalbėta, kiek kartų oficialiai ir neoficialiai kaltinta buvusi Savivaldybės administracijos direktorė Živilė Pinskuvienė už tai, kad pernai atšaukė vamzdynų renovavimo darbų konkurso rezultatus, paskelbė naują konkursą, atseit, tik tam, kad proteguoja saviškę įmonę. Atstatydinant direktorę iš pareigų, kalbėta, kad UAB „Žemkasta“ nesugebės atlikti darbų, todėl pražus Europos Sąjungos struktūrinių fondų pinigai, Širvintų šilumos trasos liks nepakeistos. Daug kuo abejota.
Skaityti daugiau »

Kaip sekasi ruoštis artėjantiems mokslo metams?

Jau ne už kalnų rugsėjo 1-oji. Kaip jai sekasi ruoštis Širvintų gyventojams? Ar jie jau pradėjo kaupti mokyklai reikalingas priemones? O gal laukia, kol parduotuvėse prasidės akcijos? Kiek šiemet tėvams kainuos paruošti vaiką į mokyklą?

Kaip rašoma internetiniame puslapyje „Delfi“, dėl brangstančio popieriaus ir degalų pabrango ir mokyklinės prekės. Labiausiai pabrango sąsiuviniai – apie 10 proc. Taigi tiek pat brangs ir knygos. Tačiau brangiausiai mokslo metams bus paruošti pirmoką, nes jam reikės nupirkti visas reikalingas priemones, o tai gali atsieiti net 1000 Lt. Brangiausiai kainuoja kuprinė, be kurios nė vienas pirmokas neapsieis. Jeigu tėvai norės įsigyti tam tikrus standartus atitinkančią kuprinę (lengva, pakietinta nugara, minkštais dirželiais, su penalais ir kitais priedais), tai už ją reikės pakloti apie 500 Lt.
Skaityti daugiau »

Didžiausias nusikaltimas Lietuvoje – žmogus vietoj lango įstatė lauko duris

Tai, kad buvusi Savivaldybės administracijos direktorė Živilė Pinskuvienė, nusipirko trijų kambarių butą Širvintose, I.Šeiniaus gatvėje, ir be leidimo pertvarko jį į biuro patalpas, praėjusią savaitę parodė „Panorama“, TV3 žinios, parašė „Lietuvos rytas“. Savininkė gąsdinama didelėmis baudomis…

„Širvintų kraštas“ paskambino Živilei Pinskuvienei ir paklausė, kaip ji į visa tai reaguoja?

„Širvintos yra mano gimtasis miestas, turėjau labai daug ir didelių planų, bet dėl politinių intrigų visa tai liko neįgyvendinta. Kai toks valdžios požiūris, nekyla rankos nieko daryti. Duokit visi jūs man ramybę, leiskit tvarkytis nors asmeninius reikalus“, – išgirdome atsakymą.

Skaityti daugiau »

Labdara suteikė žmonėms daug džiaugsmo

Rugpjūčio 4-5 dienomis Alionyse ir Juodiškiuose nuo 17.00 iki 19.00 val. visiems norintiems buvo dalijama labdara. Rugpjūčio 4 d., 17.00 val., į Alionių seniūnijos patalpas, o rugpjūčio 5 d., 17.00 val., į Juodiškių bendruomenės namus sugužėjo nemažas būrys moterų ir vaikų, kurie nieko nelaukę ėmė iš maišų traukti drabužius ir ieškoti sau tinkamų. Iš pradžių buvo didelė grūstis, nes kiekviena norėjo susirasti kuo daugiau drabužių sau arba savo šeimos nariams. O kaip žinoma, jeigu skubėdamas kažko ieškai, tai dažniausiai mažai ką randi. Laimei, žmonėms padėjo Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas ir socialinė darbuotoja Liusė Bagdanavičienė – jie atidžiau peržiūrėjo į krūveles sumestus drabužius ir siūlė juos atėjusiems.

Pirmieji žmonės su pilnais maišais drabužių pradėjo skirstytis prabėgus vos 10 minučių. Likusieji dar kartelį peržiūrėjo gulinčius drabužius ir dar kai ką radę patraukė durų link. Paklausti, ar patenkinti labdara, visi iki vieno sakė, kad labai gerai, jog yra tokios labdaros, nes žmonių pajamos labai mažos, ir pinigėlių drabužiams sunkiai sekasi „sukrapštyti“. Patenkinti buvo ir vaikai. Kelias minutes pavėlavusieji skundėsi mažesniu pasirinkimu, bet dėl to galėjo kaltinti tik save. Visi išeinantis džiaugėsi ir dėkojo seniūnui už paramą bei prašė suorganizuoti daugiau tokių labdarų. Skaityti daugiau »

Grūdų rinkoje – kainų žvalgytuvės

Nusistovėjus saulėtiems orams, šalies laukuose pamažu įsibėgėja javapjūtė. Pirmoji grūdų kūlimo savaitė žemdirbiams žada neprastus derlius – kur pasėliai nepiktžolėti, jų neišguldė pastarosiomis savaitėmis šalyje vyravę stiprūs gūsingi vėjai, šiemet grūdų žadama prikulti ne mažiau nei pernai. Grūdų rinkos dalyviai – žemdirbiai, grūdus perkantys kiaulininkystės ir paukštininkystės ūkiai, grūdų perdirbimo pramonės įmonės vengia konkretesnių grūdų supirkimo kainų prognozių, visi jie tikisi, kad šiais metais rinka niekam nepateiks nemalonių drastiškų akibrokštų.

Lietuvai reikia dviejų milijonų tonų grūdų

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) duomenimis, kasmet šalyje vidutiniškai užauginama apie 3 mln. tonų grūdų. Maždaug trečdalis (apie 1 mln. t) kasmet išvežama į kitas šalis. Pavyzdžiui, per 2007-2008-uosius metus iš Lietuvos į Europos Bendrijos ir kitas šalis išvežta daugiau kaip 1,1 mln. tonų grūdų, daugiausia kviečių (65,2 proc. viso eksportuoto kiekio). Skaityti daugiau »

Nušautas žmogus

Rugpjūčio 4-6 d.

Rugpjūčio 5 d. Policijos komisariate išblaivėjo Širvintų kaimo gyventojas Algis Griškevičius, girtas šlitinėjęs P. Cvirkos gatvėje.

Rugpjūčio 4 d. Širvintose, Plento gatvėje, Gintaras Leščius, gyv. Upelio g., neblaivus vairavo automobilį VW VENTO.

Rugpjūčio 6 d. užregistruotas Policijos komisariato KP NTS tyrėjo Vido Žukausko tarnybinis pranešimas dėl Gelvonų seniūnijoje įvykdyto nužudymo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Policijos departamento suvestinėje apie šį įvykį parašyta šiek tiek daugiau: 19 val. 30 min., Maželių k., D.J. sodybos kieme, vyriškis ginčo metu iš lygiavamzdžio (nupjautvamzdžio) šautuvo į petį mirtinai sužalojo V.B. (g. 1965 m.). Įtariamasis A.Z. (g. 1969 m.) ieškomas.

Rugpjūčio 4 d. VP patruliai išaiškino 5, rugpjūčio 5 ir 6 d. – po 2 KET pažeidėjus.

-ab-

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos