2008 rugpjūčio 6

Skaičiai iš lubų žmonių nenaudai

Dienos tema

Liepos 25 dieną įvyko konkursas Širvintų rajono atliekų tvarkymo operatoriui parinkti. Kaip ir reikėjo tikėtis, nugalėjo UAB „Ecoservice“ (pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Prano Kamieno, su „Rubicon group“ siejama įmonė). Redakcijos žiniomis, konkurse dalyvavo dvi bendrovės, bet viena jų – dėl akių, tik tam, kad konkursas įvyktų. UAB „Ecoservice“ – didžiausia komunalinių atliekų tvarkytoja Baltijos šalyse, įkurta 1995 metais. Joje dirba apie 170 žmonių. Bendrovės tinklalapyje pateiktas klausimas, kaip žmonės vertina šį atliekų tvarkymo operatorių. Duomenys kalba ne „Ecoservice“ naudai. Labai blogai šią bendrovę vertina net 48 procentai balsavusiųjų, blogai – 17 procentų, patenkinamai – 19 procentų ir gerai arba labai gerai – tik 16 procentų respondentų. UAB „Ecoservise“ aptarnauja Vilnių, Klaipėdą, Trakus ir Šilutę. Jei nieko keisto neatsitiks, prie šių miestų ir rajonų netrukus prisidės ir Širvintos.

„Ecoservice“ nugalėjo pasiūliusi atseit mažiausią kainą. Mūsų žiniomis, tai yra 27,95 lito už kubinį metrą sutvarkytų atliekų. Primenu, kad Savivaldybės atliekų tvarkymo 2006-2016 metų plane parašyta, kad UAB „Širvintų komunalinis ūkis“ už tonos atliekų sutvarkymą ima 8,22 lito. Ir negirdėjau nė vieno gyventojo sakant, kad tai yra labai pigu. Skaityti daugiau »

Kada išasfaltuos žvyrkelius?

Dažnas, gyvenantis kaimo vietovėje nuolat skundžiasi blogais keliais. Tie, kuriems tenka važinėti asfaltu, neturi jokių rūpesčių. Tačiau važinėjantiems žvyrkeliu kiekviena kelionė tampa tikru išbandymu. Mat kylančios iš po ratų dulkės niekam neteikia malonumo, o ką jau kalbėti apie duobėtą kelio dangą, daugelio vadinamą „tarka“? Važiavimas tokiu keliu, tai tikras mašinų laužymas.

„Ekstremalius“ išbandymus kasdien tenka ištverti ir Alionių seniūnijos gyventojams. Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas pasakoja, kad žmonės nuolat skundžiasi dėl vis blogėjančių kelių ir kasmet rašo prašymus dėl jų asfaltavimo. Tačiau šios problemos sprendimas kol kas nejuda iš vietos, nes žadėtas kelių asfaltavimas yra atidedamas vis kitiems metams. Taip atsitiko ir dabar. S. Bankauskas parodė VĮ „Vilniaus regionų kelių“ atsiųstą raštą, kuriame parašyta, kad žvyrkelį Paširvintys-Alionys planuojama asfaltuoti 2008-2009 m., o kelią Paberžė-Barskūnai-Medžiukai suplanuota asfaltuoti 2009-2010 m. Tačiau paskambinus Širvintų kelių tarnybai ir pamėginus išsiaiškinti, kada tiksliai bus pradėtas žvyrkelio Paširvintys-Alionys asfaltavimas, paaiškėjo, kad projektas jau yra paruoštas, bet jokie darbai šiais metais tikrai nebus pradėti. Taigi, Alionių seniūnijoje gyvenantiems žmonėms mažiausiai dar metus teks palaukti ilgai žadamo asfalto. Skaityti daugiau »

Svarbu tikėti, kad nesėkmės laikinos

Svečiuose pas Širvintų krašto žmones

Nijolė Kučinskienė – širvintiškė „iki panagių“. Čia gimusi, augusi, baigusi mokyklą.

– Tai ar teko ilgesniam laikui išvykti iš Širvintų?

– Buvo toks kelerių metų „nuklydimas“,- šypsosi Nijolė. – Mokiausi, paskui keletą metų dirbau Vilniuje. Bet gimtojo miesto trauka nugalėjo. Myliu Širvintas.

Vilniui Nijolė turi būti dėkinga už pirmąją meilę ir jos „vaisių“ vyresnįjį sūnų Petrą. Tiesa, šeimyninis gyvenimas neilgai truko, sūnų teko auginti vienai.

– Labai daug man padėjo mama. Ji augino sūnų iki mokyklos, nes jis buvo absoliučiai „ne darželinis“ vaikas. Dirbau, tad mamos pagalba buvo neįkainojama,- prisimena Nijolė. – Kai atėjo laikas leisti sūnų mokyklon, grįžau į Širvintas.

Po pirmos nesėkmės moteris nekūrė planų apie šeimą. Antrą kartą ištekėjo po 15 metų. Gimė Kęstutis. Bet šeimyninė laimė ir vėl buvo trumpa.  Skaityti daugiau »

Sesuo ir du broliai – trys gabūs muzikantai

Laisvalaikio pomėgiai

Lietuvių kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra pasakęs, jog muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melą, pavydą, neapykantą. Kad muzika ramina širdį, gali įsitikinti kiekvienas, nors kartą dalyvavęs Gelūnų šeimyninio ansamblio koncerte, klausęsis jų lyriškų ir svajingų dainų.

Gelūnai – tai savamoksliai muzikantai iš Beivydžių kaimo (Zibalų seniūnija), dainuoja ir groja sesuo Laima, broliai Alvydas bei Gintautas. Įskėlęs muzikos kibirkštį, vyriausiasis Alvydas sugebėjo uždegti noru dainuoti ir jaunesniuosius – Laimą ir Gintautą. Visi trys scenoje nuo 1990-ųjų. Jokių specialių muzikos mokslų nė vienas nebaigė, dainuoja ir groja „iš klausos“. Alvydas – trijulės „idėjinis vadas“, jis pirko gitaras, vargonėlius, akordeoną, armoniką, garso stiprintuvus ir kitus reikalingus instrumentus. Sesuo ir broliai groja gimtadieniuose, šeimyniniuose pobūviuose, draugų susibūrimuose, įvairiose šventėse, seniūnijų dienose, kraštiečių susitikimuose, o daugiausia laisvalaikiu, savo malonumui. Skaityti daugiau »

Kelionė dviračiais po Dzūkiją

Vasaros įspūdžiai
(Pradžia Nr.53)

4. Dzūkijos miškuose

Nuo pat ryto mus supa miškai. Važiuoti lengva, todėl dviračio pedalus miname tankiai. Belėkdami vos nepražiopsome posūkio į kairę, į Subartonis – rašytojo Vinco Krėvės-Mickevičiaus gimtinę. Iki Subartonių tik porą kilometrų, taigi, geru keliu riedant, mums – vieni niekai. Muziejų surandame greitai, tačiau tenka laukti – jį atidaryti vėluoja. Atvažiavusi direktorė guodžiasi, kad darželį uždarė ir teko savo dukrelę į darbą vežtis. Dar kokias dešimt minučių „pakariavusi“ su savo atžala, muziejaus direktorė aprodo savo valdas. Gyvenamasis Mickevičių namas neišliko, tačiau į jo vietą buvo atkeltas tokio pat tipo gyvenamasis namas, kuriame ir buvo įrengta V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinė ekspozicija. Dviejų galų gyvenamajame name rodomi baldai, buities rakandai, nuotraukos, pasakojančios apie rašytojo gyvenimą, išleistų knygų pavyzdžiai, duonkepė krosnis. Sodelyje rymo mūsų kraštiečio liaudies meistro Ipolito Užkurnio išdrožta V. Krėvės skulptūra. Muziejaus direktorei papasakojome jai dar nežinomą faktą, kad karo metais rašytojas slapstėsi už Musninkų (važiuojant keliu į Čiobiškį) esančiame vienkiemyje. Pažadėjome atsiųsti į muziejų daugiau informacijos apie šį V. Krėvės biografijos momentą. Už tai direktorė mums parodė seną kelią į Merkinę. Tuo keliu Krėvė – „Vincukas“ apie 6 kilometrus kiekvieną dieną vaikščiodavo į Merkinės mokyklą. Važiuodami pakeliui užsukame į Subartonių kapinaites, kur ilsisi rašytojo ir jo žmonos Onos Rebekos palaikai, parvežti iš Amerikos.  Skaityti daugiau »

Karštą penktadienio popietę „maudėsi“ automobilis

Liepos 31 – rugpjūčio 3 d.
Liepos 31 d. Policijos komisariate išblaivėjo Širvintų miesto Kalnalaukio g. gyventojas Vitalijus Grinys, girtas gulėjęs prie parduotuvės „Visą parą“, ir Vilniaus gatvės gyventojas Romualdas Chreptavičius, girtas triukšmavęs namuose. Rugpjūčio 1 d. išblaivėti buvo pristatytas Širvintų kaimo gyventojas Valerij’us Roščin’as, girtas triukšmavęs namuose.

Rugpjūčio 3 d. Policijos komisariate užregistruotas tarnybinis pranešimas dėl Gelvonų seniūnijoje apvogtos parduotuvės. Tą pačią dieną užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad A. B., gyv. Gelvonų sen., vairuodamas automobilį „Audi 80“, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Eismo įvykio metu žuvo vairuotojas. Dėl abiejų įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos