2008 rugpjūčio 27

Šimtai tūkstančių nereikalingiems darbams

Keliame problemą

Praėjusį ketvirtadienį kelyje Levainiai-Dainiai virė aistros. Arčiau gyvenantys ir tuo keliu besinaudojantys žmonės pasikvietė rajono tarybos narę, Darbo partijos atstovę Mariją Gudonienę. Ši pakvietė Širvintų seniūnę Laimutę Griškienę, Savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotoją Algirdą Vilčinską (šis į susitikimą su gyventojais neatvyko). Susitikime dalyvavo „Širvintų krašto“ žurnalistas Steponas Liktoravičius.

Žmonės kelerius metus prašė Savivaldybę suremontuoti jų kelią, nes per daugelį metų lietūs žvyrą nuplovė į šalikelę, užvertė griovius. Stipriau palijus, keliose kelio atkarpose tyvuliuodavo didžiulės balos.

2-3 kartus per metus kelią greideriuodavo seniūnijos pasamdytas kelininkų greideris. Žmonės jo darbu nebuvo patenkinti. Seniūnė Laimutė Griškienė aiškino, kad kelių greideriavimas labai brangiai kainuoja, todėl stengiamasi, kad darbai būtų padaryti labai kokybiškai, buvo paskirtas darbuotojas, kuris prižiūrėjo greideriuotoją, skaičiavo kiekvieną nugreideriuoto kelio metrą. Keista, bet visi susirinkusieji (G.Pileckas, V.Baikauskas, J.Čiburas, A.Pukas, K.Baikauskas) kaip vienas tvirtino, kad šis kelias buvo labai prastai prižiūrimas, greideris niekada nėra nuvažiavęs toliau A.Puko sodybos. Skaityti daugiau »

Pranas Kamienas mėgino papirkti žurnalistę…

Ar tik nebus taip, kad Savivaldybės administracijos direktorius Pranas Kamienas neskelbia konkurso Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti dėl to, kad pats tikisi grįžti į seną postą?

Tiek Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokykla, tiek VšĮ Širvintų rajono turizmo ir verslo informavimo centras jau kurį laiką yra be direktorių, o šioms įstaigoms vadovauja asmenys, laikinai einantys jiems pavestas papildomas pareigas. Bagaslaviškio mokykloje šias pareigas užima direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Četrauskienė, o VšĮ Širvintų rajono turizmo ir verslo informavimo centre – Jūratė Visockaitė.
Skaityti daugiau »

Žiūrovų gausa hipodromo tribūnose – dėl „Patrulių“

Šeštadienį Širvintų hipodrome vyko nacionalinės ristūnų lenktynės – bandymai. Jau senokai matėme tribūnose taip gausiai susirinkusius žiūrovus. Daugelis šeimų su savo atžalomis nutarė šeštadienį praleisti gamtoje ir kartu pasižiūrėti į gražuolių žirgų lenktynes. Tiesa, kelios moteriškės prisipažino, kad į hipodromą atėjo pasiklausyti tik „Patrulių“ – Algirdo Radzevičiaus ir Milgedo Aleksandravičiaus koncerto. Šalia tribūnų galima buvo suvalgyti šašlyko porciją, išgerti bokalą alaus, nusipirkti įvairių suvenyrų. Pertraukų metu tarp važiavimų su žiūrovais bendravo ir jiems dainavo Musninkų kultūros namų direktorė Dalia Kiaulevičiūtė. Tikrieji žirgų mylėtojai, kuriems net smulkus lietutis nemaišė gėrėtis žirgais, išryškėjo lenktynių pabaigoje – jų buvo likę mažiau nei trečdalis… Po lenktynių keli pakalbinti širvintiškiai nusistebėjo: „Mes net nežinojome, kad žirgų lenktynės buvo…“ Ir iš tiesų apie žirgų lenktynes buvo paskelbta tik viename rajono laikraštyje, o skelbimukas apie jas, pavyzdžiui, Nepriklausomybės gatvėje esančiame stende, buvo nelabai pastebimas.  Skaityti daugiau »

Kraštiečius sukvietė „prie Baltijos kelio baltuojantis kaimas”…

Po Šventų Mišių, kurias Širvintų dekanas Leonas Klimas Širvintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje aukojo už Družų ir kitų šio krašto kaimų gyvuosius bei mirusiuosius, Družų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalia Taparauskienė visus pakvietė į Družų kaimo centrą. Čia, erdviame kultūros namų kieme, nagingieji bendruomenės vyrai įrengė sceną, šalia rikiavosi stalai, ant kurių atvykstantieji krovė savas vaišes. Susirinko gražus būrelis kraštiečių – iš Širvintų, Vilniaus, Panevėžio… O kur dar vietiniai ir aplinkinių kaimų žmonės! Beje, gausiausiai buvo atstovaujami Kairionių, Liūnų, na, ir, žinoma, pačių Družų kaimai.

Pirmiausia visi skubėjo aplankyti vietos auksarankių parodas. 1999-aisiais metais įkurto „Družintos“ moterų klubo, „išauginusio“ kaimo bendruomenę, narės jau yra surengusios daugybę savo rankdarbių parodų. Bene unikaliausi ir didžiausio susidomėjimo visuomet sulaukia „Družintos“ moterų karpiniai. Tai – kolektyvinis moterų darbas. Vienos piešia karpinių eskizus, kitos karpo… Beje, kraštiečių susitikimo metu buvo eksponuojami ne tik „Družintos“ karpiniai, bet ir Gabijos Grudzinskaitės velti papuošalai, Laimos Smailienės dirbiniai iš karoliukų, Danguolės Čiburienės nertos servetėlės, bendruomenės pirmininkės Dalios Taparauskienės austos juostos, nertos ir rištos servetėlės, Valės Grinienės „sodai“ ir siuvinėti paveikslai. Skaityti daugiau »

Pažeidėjams – paslapties skraistė

Rugpjūčio 21-24 dienos

Širvintų rajono policijos komisariatas, laikydamasis asmens duomenų teisinės apsaugos reikalavimų, informavo, jog per šias dienas Komisariate išblaivėjo 6 asmenys, taip pat buvo išaiškintas 1 neblaivus vairuotojas. Tai visa informacija, kuri buvo perduota žiniasklaidai.

Toks mūsų pareigūnų noras išlaikyti paslaptyje administracinę nuobaudą padariusio, kartais – visuomenei pavojingo žmogaus pavardę, jo padarytą prasižengimą, yra šiek kiek keistas, juo labiau, kai Vilniaus vyriausiasis policijos komisariatas, kuriam yra pavaldi mūsų rajono policijos įstaiga, informaciją apie neblaivius vairuotojus net skelbia internete. Visuomenei pateikiami ne tik pažeidėjo vardas ir pavardė, gimimo metai, įvykdytas administracinis teisės pažeidimas (jo pobūdis, vieta ir laikas), bet ir nustatytas apsvaigimo (girtumo laipsnis), taikyta sankcija. Tai daroma vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo 5 str. 1 dalies 6 punkto ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1, 6, 20 straipsnių nuostatomis bei atsižvelgiant į 2008 m. balandžio 24 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį Nr. A525-689-08. Taigi asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas numato, kad asmens duomenys gali būti tvarkomi, šiuo atveju – paviešinami dėl teisėto intereso, o duomenų subjekto (šiuo atveju – pažeidėjo) interesai nėra svarbesni. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas įtvirtina, jog piliečiai turi būti auklėjami, kad jie gerbtų kitų piliečių teises, garbę ir orumą, sąžiningai vykdytų savo pareigas, jaustų atsakomybę visuomenei. Anot Kodekso, labai svarbi prevencija – valstybiniai organai, visuomeninės organizacijos, net darbo kolektyvai turi rengti ir įgyvendinti priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią administraciniams teisės pažeidimams, auklėti piliečius, kad jie būtų didžiai sąmoningi ir drausmingi, griežtai laikytųsi įstatymų. Viešinant informaciją apie pažeidėjus įtvirtinama, kad administracinė nuobauda yra atsakomybės priemonė, kuri skiriama administracinį teisės pažeidimą padariusiems asmenims nubausti bei siekiant auklėti, kad jie laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles, taip pat, kad tiek pats teisės pažeidėjas, tiek ir kiti asmenys nepadarytų naujų teisės pažeidimų. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos