2008 rugpjučio 23

Ryžtas spręsti problemas, virtęs tik „pažintine vadovų ekskursija“…

Antradienį Širvintų meras su būriu Savivaldybėje dirbančių specialistų (maždaug 10-15 asmenų) ir visais seniūnijų seniūnais išvažiavo į susitikimą su 5 gelvoniškiais spręsti jų problemų. Tačiau tik pasiguodė, kad negali nieko jiems padėti.

Nejaugi apžiūrėti Gelvonams nebūtų užtekę mero, Savivaldybės administracijos direktoriaus ir seniūno? Juk kaimo žmonių problemos ir taip visiems iki skausmo žinomos: keliai, apšvietimas ir t.t. Nejaugi tikrai reikėjo važiuoti net tokiam skaičiui specialistų? Gal per tas valandas Savivaldybėje jie galėjo nuveikti daug naudingesnių darbų? O kas visą popietę konsultavo rūpimais klausimais į Savivaldybę atėjusius žmones, jei visi skyrių vadovai bendravo su 5 gelvoniškiais?
Skaityti daugiau »

Intriguojančios mero komandiruotės

Už mokesčių mokėtojų pinigus į Ukrainos Respublikos Charkovo rajono 85-mečio jubiliejaus šventę važiavo visi, kas tik norėjo ir pageidavo. Tačiau kodėl Širvintų meras apie tai vengia kalbėti? Ką jis mėgina nuslėpti?

Praėjusios savaitės penktadienį į Ukrainos Respublikos Charkovo rajono 85-mečio jubiliejaus šventę oficialioje delegacijoje išvyko Kęstutis Pakalnis, 6 Savivaldybėje dirbantys specialistai ir 2 vairuotojai. Į klausimus apie kelionę meras nepanoro atsakyti. Nejaugi K. Pakalnis per dvejus metus dar nesuvokė, kad yra viešas asmuo ir visuomenė turi teisę būti informuota, kokiems tikslams meras naudoja mokesčių mokėtojų pinigus?
Skaityti daugiau »

Valstybės kontrolė: „Širvintų savivaldybė pažeidinėja įstatymus“

Valstybės kontrolė apibendrino dvidešimt trijose savivaldybėse atliktų finansinių ir teisėtumo auditų duomenis. Valstybinėms funkcijoms atlikti, mokinio krepšeliui bei valstybės investicijų programoje numatytiems projektams finansuoti praėjusiais metais tikrintoms savivaldybėms iš valstybės biudžeto skirta daugiau nei 1 milijardas 62 milijonai litų specialių tikslinių dotacijų. Įvertinant ketverių metų finansinių auditų savivaldybėse rezultatus, akivaizdi pažanga pasiekta Marijampolės, Kėdainių ir Rokiškio rajonų savivaldybėse. Skaityti daugiau »

Po penkiasdešimties metų…

Netruko įpusėti rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Nors vasaros burtai dar keri, tačiau dienos pamažu trumpėja, saulė, lepinusi savo šiluma, labiau ima šykštėti glamonių. Soduose obelys svarina šakas, apsunkusias nuo nokstančių vaisių, laukuose būriuojasi besiruošią palikti tėviškę gandrai. Dairydamiesi po rudenėjantį Širvintų miestą, džiaugdamiesi besibaigiančios vasaros šiluma, praėjusį savaitgalį iš įvairių Lietuvos kampelių pėsti ir važiuoti į klasės susitikimą rinkosi 10-osios laidos abiturientai. Susitikti, pasimatyti, pabendrauti, jaunystę prisiminti po 50-ties nesimatymo metų. Skaityti daugiau »

Keramikos menas pakerėjo ne tik Bartkuškio vaikus

Nuo šio pirmadienio Bartkuškyje vykstantis edukacinis keramikos pleneras „Kuriame kartu“ artėja pabaigos link. Per keletą dienų ne tik buvo sukurta nemažai darbų, bet ir norinčių išmokti keramikos meno padvigubėjo.

Projekto vadovė Jurgita Jasinskaitė džiaugėsi, kad Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija finansavo jos projektą, nes plenero metu ne tik tobulėja jaunieji keramikai, bet šio meno išmoksta ir vaikai. J. Jasinskaitė pasakoja, kad į šį keramikos plenerą „Kuriame kartu“ oficialiai užsiregistravo 13 asmenų, iš jų – 7 jaunieji menininkai ir 6 mokiniai. Tačiau dabar prie Bartkuškio mokyklos, kur ir vyksta pleneras, susirenka dar apie dešimt vaikų. Būrelis kasdien vis didėja. Mat atvažiuoja vaikų ir iš aplinkinių kaimų. Keramikė teigia, kad raginti nieko nereikėjo, vaikai patys iš ryto ateina prie jų gyvenamosios vietos ir skubina greičiau pradėti darbą. Skaityti daugiau »

Trąšų bendrovės skaičiuoja didžiausius pelnus, o Vyriausybė „rūpinasi“ žemdirbiais

Kėdainių fosforo trąšų bendrovė „Lifosa“ toliau skaičiuoja pardavimo rekordus. Liepą bendrovės pardavimas sudarė 202 milijonus litų, o pagrindinės produkcijos diamonio fosfato buvo parduota 73,7 tūkstančio tonų už 176 milijonus litų.

Pernai šį mėnesį pardavimas sudarė tik 129,7 milijono litų, o diamonio fosfato parduota 116,4 tūkstančio tonų už 118,7 milijono litų.

Šiemet iki rugpjūčio pirmosios įmonės apyvarta kirto milijardinę ribą – pasiekė 1,1 milijardo litų, o pernai ji sudarė 465,6 milijono litų.
Skaityti daugiau »

Po smūgio į motorolerį – du sužeisti

Rugpjūčio 18-20 dienos

Išblaivėjimo kamerose šeimininkavo aidas – per tris dienas išblaivėti pristatytas tik vienas asmuo – rugpjūčio 19 dieną Komisariatą su „vizitu“ aplankė namuose neblaivus triukšmavęs Širvintų miesto Upelio gatvės gyventojas Ramūnas Kanopka.

Per šias tris dienas Viešosios policijos patruliai išaiškino 5 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

Patruliams teko vykti ir į eismo įvykius. Rugpjūčio 18-ąją, apie 23 val., automagistralės 49-ajame kilometre vilniečio Tautvydo Griškevičiaus vairuojamas automobilis BMW 735 susidūrė su staiga į važiuojamąją dalį išbėgusia lape. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintas 2001-ųjų metų laidos sedanas.  Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos