2008 rugpjūčio 16

P. Kamieno neveiklumas: kentės vaikai

Jau ne už kalnų rugsėjo 1-oji, o Musninkų vidurinės mokyklos renovacijos darbai dar net nepradėti. Kas dėl to kaltas? Juk pinigai rekonstrukcijai buvo patvirtinti dar metų pradžioje, o ir viešųjų pirkimų konkursas dėl Musninkų vidurinės mokyklos renovacijos pasibaigė birželio mėnesį. Nejaugi įmonė, laimėjusi viešųjų pirkimų konkursą, dėl kažkokių priežasčių delsia pradėti renovacijos darbus? O gal viskas daug paprasčiau ir čia vėl supainioti viešieji ir privatūs reikalai? Gal Savivaldybės administracijos direktorius P. Kamienas delsia pasirašyti sutartį su laimėjusia įmone todėl, kad šį kartą konkurso pirmoje vietoje atsidūrė ne Administracijos direktoriaus pavaduotojo J. Purvanecko (Naujoji sąjunga, socialliberalai) bei Savivaldybės tarybos nario Vietinio ūkio ir investicijų komiteto pirmininko N. Dorofejevo bendrapartiečio, įėjusio į 2007 m. savivaldybės rinkimų sarašą nuo Naujosios sąjungos, A. Miselio UAB „Šimista“, kuri pastaruoju metu, kalbama, laimi dauguma viešųjų pirkimų konkursų?
Skaityti daugiau »

Direktorių galvos skausmas – nemokami pietūs

Dienos tema

Vyriausybei parvirtinus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2007 metais gruodžio mėnesį pateiktą projektą dėl nemokamo mokinių maitinimo nutarta, kad nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. nemokamus pietus turėtų gauti visi priešmokyklinukai ir pradinukai. Teisę į nemokamą maitinimą turi ir kiti mokiniai, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje šis klausimas buvo svarstomas birželio 30 dieną. Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo patvirtino nemokamo maitinimo tvarką.

Artėjant mokslo metų pradžiai švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius susirūpino, ar visos savivaldybės ir mokyklos spės tinkamai pasiruošti nemokamam mokinių maitinimui. Mat Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, kai kurios savivaldybės ir mokyklos susiduria su problemomis: dalis mokyklų neturi patalpų mokinių maitinimui organizuoti arba turimos patalpos yra per mažos, pasenusi įranga maistui gaminti, valgyklose trūksta baldų ir darbuotojų. O minėtoms problemoms spręsti savivaldybėms stinga lėšų.

Skaityti daugiau »

Nuolat ieškanti, tobulėjanti, lyginanti, svarstanti…

Žmogus tarp žmonių

Širvintų rajono savivaldybės meras Kęstutis Pakalnis bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė gavo padėką iš Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros (NMVA). Dėkojama Širvintų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytojai Ritai Suchockienei už pagalbą agentūrai atliekant Švietimo ir mokslo ministerijos pavestas funkcijas, organizuojant ir vykdant Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų veiklos kokybės išorės auditus. Šie auditai yra vieni moderniausių vertinimų, siejamų ne tik su gerųjų mokyklos veiklos pusių nustatymu, bet ir su tolesniu įstaigos veiklos tobulinimu.

Agentūros direktorius Gražvydas Kazakevičius pažymi, jog mokytoja Rita Suchockienė išsiskiria savo dalykine ir vadybine kompetencija, gabumais, iniciatyvumu, žiniomis bei gebėjimu įvertinti mokyklos veiklą ir konsultuoti. NMVA vadovas džiaugiasi, kad „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytoja talkina agentūrai, bei viliasi, jog Širvintų rajono meras Kęstutis Pakalnis ir toliau palaikys gabių pedagogų veiklą.  Skaityti daugiau »

„Kaimo vairuotojai“ įrodo galintys vairuoti didmiesčiuose

Per pirmąjį šių metų pusmetį valstybės įmonės „Regitra“ egzaminų centruose vairavimo praktikos egzaminus išlaikė ir įgijo teisę vairuoti lengvuosius automobilius šiek tiek daugiau nei 40 tūkst. žmonių – 37 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai (beveik 29,5 tūkst.). Iš viso per pirmąjį šių metų pusmetį egzaminų centruose buvo išlaikyta 48,4 tūkst. vairavimo praktikos egzaminų (tuo pačiu metu pernai – 35,8 tūkst.). Anot „Regitros“ informacijos, 26,3 tūkst. jų – vyrai, 22,1 tūkst. – moterys.

Teigima, kad labai padidėjusį susidomėjimą vairavimu lėmė naujos Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos, pagal kurias nuo šių metų liepos 1 dienos pradedantiesiems vairuotojams išduodamas dvejus metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas. Keisdama pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą į nuolatos galiojantį, „Regitra“ privalės tikrinti informaciją, ar pradedantysis vairuotojas yra baigęs papildomus vairuotojų mokymus. Be to, pradedantieji vairuotojai, pirmą kartą įgiję teisę vairuoti A1, A kategorijų transporto priemones, bus papildomai mokomi 6 praktinio vairavimo mokymo valandas papildomo vairavimo mokymo centrų trasose, naudojant valdomą transporto priemonę su įrengtu praktinio vairavimo mokymo įrenginiu (fiksuojančiu vairavimo duomenis), bei 2 valandas – specializuoto eismo saugumo mokymo klasėse.
Skaityti daugiau »

Rytmečio skrydis Širvintų link kainavo mažamečio gyvybę

Svarbiausias šių dienų (rugpjūčio 11-12) įvykis, be abejonės, užregistruotas antradienį. Tądien, 7.40 val., kelio Širvintos-Bagaslaviškis-Kaliakiemis 5-ajame kilometre susidūrė du automobiliai. Eismo įvykio metu buvo mirtinai sužalotas mažametis, o vairuotoja ir trys keleiviai – sužeisti.

Redakcijos žiniomis, į eismo įvykį patekta ties automagistralės viaduku, esančiu netoli Viesų kaimo, prie krypties į Ukmergę. Kadangi eismo įvykyje žuvo mažametis, policija dėl procesinių reikalavimų kol kas nėra linkusi plačiau komentuoti šio įvykio. Apsiribojama teiginiu, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas ir priduriama, jog visa kita širvintiškiai ir taip jau žino.

Iš tiesų, automobiliai susidūrė tokiu paros metu, kai pro šalį važiavo ir kitų automobilių, tad šio susidūrimo ar kitų įvykio detalių liudytojų lyg ir pakanka. Aistras labiausiai kaitina įvairūs gandai bei detalės, ypač tai, kad vienas jaunuolių, važiavusių, įtariama, eismo įvykį sukėlusiu automobiliu, yra buvusio Širvintų rajono policijos komisariato Kelių policijos vyr. inspektoriaus Zenono Žinio sūnus Mantas Žinys, gimęs 1986 metais. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos