Širvinta

Kai nuotrauka prabyla

Kai nuotrauka prabyla
Rasti seną nuotrauką buvo labai sunku. Tėvų namuose jų nebuvo. Teko vykti į kaimą. Ten radau daug įdomių fotografijų. Išsirinkau tą nuotrauką, kuri man atrodė labai svarbi, turinti savo istoriją ir naudą daugybei žmonių.
Šioje fotografijoje – mano prosenelis Adomas Raišys ir dar keli Trapelių kaimo vyrai. Tiesa, jų vardų ir pavardžių niekam prisiminti nepavyko. Nuotraukoje užfiksuota, kaip su kastuvais besidarbuojantys vyrai kasa griovį, tiesina Širvintos upę, tekančią pro Trapelius. Visa tai jie darė savo rankomis, be jokios technikos. Nuotrauka fotografuota maždaug 1948 metais. Kas šios fotografijos autorius, išsiaiškinti nepavyko.
Sunku patikėti, kad anksčiau žmonės tokius sunkius, daug jėgų ir ištvermės reikalaujančius darbus turėjo daryti patys, savomis rankomis. Dabar to nedaroma, nes tam atlikti yra speciali technika.
Senos fotografijos mums reiškia daug. Jos papasakoja istorijas ir primena svarbius įvykius. Tokios nuotraukos, kuriose užfiksuota darbą dirbanti žmonių grupė, yra labai vertingos.
Greta Plačakytė
Adomas Raišys (viduryje) ir kiti Trapelių kaimo vyrai tiesina Širvintos upės vagą.
Adomas Raišys (viduryje) ir kiti Trapelių kaimo vyrai tiesina Širvintos upės vagą.

Adomas Raišys (viduryje) ir kiti Trapelių kaimo vyrai tiesina Širvintos upės vagą.

Rasti seną nuotrauką buvo labai sunku. Tėvų namuose jų nebuvo. Teko vykti į kaimą. Ten radau daug įdomių fotografijų. Išsirinkau tą nuotrauką, kuri man atrodė labai svarbi, turinti savo istoriją ir naudą daugybei žmonių. Skaityti daugiau »

Plaukimo Širvintos upe ypatumai

Prieš žygį širdyje šiek tiek neramu...

Prieš žygį širdyje šiek tiek neramu...

Birželio 3 dieną Bagaslaviškio Igno Šeiniaus mokinių ir mokytojų grupė tradiciškai išsiruošė paplaukioti baidarėmis Širvintos upe, smagiai praleisti laiką. Užbėgdamas už akių galiu drąsiai pasakyti, kad tą pusdienį iš tiesų buvo smagu, per penkias valandas pasisėmėme ir neišdildomų įspūdžių, ir šalto vandenėlio. Ir visai ne stiklinėmis atsigerti… Vieniems likimas lėmė semti batais, kepurėmis, o kiti nesismulkino, – į vandenį panardindavo baidarę iki pat viršaus.

Iš tikrųjų nuotykių ir „ekstrymo“ mėgėjams labai pasisekė, kadangi prieš tai beveik visą naktį šniokštė smarkus lietus. Suprantama, po tokios liūties vanduo nespėja į žemę susigerti ir nuteka ten, kur pagal fizikos dėsnius ir turi tekėti. Ten, kur žemiau. O į sąrašą „ten, kur žemiau“ patenka ir upė. Skaityti daugiau »

Antras pralaimėjimas iš eilės. Bet šansai pakilti – realūs

Po sekmadienį išvykoje pralaimėtų rungtynių tapo aišku, kad „Širvinta“ šiais metais jau nebeturi vilties iškovoti Sekmadienio futbolo lygos A2 diviziono nugalėtojų titulų. Turnyrinės lentelės trečioje vietoje įsitvirtinę širvintiškiai išvykoje 0:2 pralaimėjo „Vingiui“, kuris po šios pergalės pakilo į ketvirtąją vietą.  Skaityti daugiau »

„Širvinta“ iškovojo prizinę vietą!

Likus trims turams iki Sekmadienio futbolo lygos A2 diviziono pirmenybių paaiškėjo trys komandos, kurios išsidalys prizines vietas. Tarp jų – „Širvinta“, pernai šiose pirmenybėse likusi iškart už prizininkų brūkšnio. Skaityti daugiau »

Širvintiškis – geriausias Pirmoje lygoje

„Širvintos“ futbolininkas Elvinas Dalala pripažintas geriausiu Lietuvos salės futbolo I lygos žaidėju.

„Širvintos“ futbolininkas Elvinas Dalala pripažintas geriausiu Lietuvos salės futbolo I lygos žaidėju.

Pasibaigus Vilniaus salės futbolo taurės varžyboms, kurias laimėjo „Spartakas“, buvo prisiminti bei apdovanoti Lietuvos salės futbolo pirmenybių I lygos geriausi žaidėjai. Nors šiose varžybose „Širvinta“ liko už prizininkų trejetuko, vienas prizas į Širvintas atkeliavo – komandos žaidėjas Elvinas Dalala buvo pripažintas geriausiu I lygos žaidėju. Be jo, apdovanoti „Spartako“ futbolininkas M. Bechterevas (geriausias vartininkas) ir „Vilniaus kolegijos“ žaidėjas M. Makutunovičius (rezultatyviausias I lygos žaidėjas, pelnęs 42 įvarčius).

„Širvintos“ treneris Arūnas Dalala, mano, kad jo sūnui tekę geriausio I lygos futbolininko laurai – didelis Širvintų futbolo įvertinimas.

– Egzistuoja nerašyta taisyklė, kad absoliučiai geriausiu žaidėju pripažįstamas kuris nors finalininkas ar komandų prizininkių žaidėjas. Taigi sprendimas geriausiu žaidėju įvardyti Elviną, 5-tą vietą užėmusios komandos futbolininką, buvo labai netikėtas, tuo pačiu – labai vertingas, – sakė treneris.

Geriausio Lietuvos salės futbolo pirmenybių I lygos žaidėjo titulas – pirmasis reikšmingas 21 metų žaidėjo pasiekimas. Anuomet pirmasis širvintiškis, patekęs į Lietuvos vaikų futbolo rinktinę, bent šiuo metu savo ateities su futbolu nesieja. Mokyklą baigęs kone vien dešimtukais, Elvinas bandė įsitvirtinti ir studijuoti Mančesteryje, Anglijoje, tačiau greitai įsitikino, kad pasirinko ne tą kelią. Šiuo metu vaikinas neakivaizdžiai studijuoja Mykolo Riomerio universite. Jei gyvenimo keliai nepasuks kitur, širvintiškis taps viešojo administravimo specialistu. Skaityti daugiau »

Širvintų futbolo garbę bandys apginti ir afrikietis

Komandos paraiškoje - ir nigerietis Toye Samson Abiodun.

Komandos paraiškoje - ir nigerietis Toye Samson Abiodun.

Šį savaitgalį oficialiai prasideda 2013 metų Sekmadienio futbolo lygos pirmenybės – jose startuosiančios komandos išbandys jėgas Sekamdienio futbolo lygos taurės varžybų 1/32 etape. Pernai Sekmadienio futbolo lygos A2 divizione startavę ir net 4 vietą iškovoję „Širvintos“ futbolininkai rytoj taurės varžybose turėtų rungtyniauti su B divizione žaidžiančia „Ryto“ komanda, tačiau bent antradienį su varžovais dar nebuvo sutarta dėl šių rungtynių. Priežastis paprasta – vėlyvas pavasaris sujaukė prieš mėnesį sudarytus tvarkaraščius.

Na o Sekmadienio futbolo lygos pirmenybės turėtų startuoti kitą savaitgalį, balandžio 28-ąją. Pagal tvarkaraštį, tądien „Širvinta“ savo stadione susikaus su pernykščiu A2 lygos vicečempionu – „Vingiu“. Širvintiškių komandos treneris Arūnas Dalala viliasi, kad iki to laiko Širvintų stadionas pradžius ir bus tinkamas rungtyniauti. Šių metų pirmenybes „Širvinta“ pradės trejomis rungtynėmis savo aikštėje.

Palyginti su praėjusiu sezonu, A divizione yra pasikeitimų.

– Norėčiau paaiškinti, kad Sekmadienio lygoje yra du divizionai pagal pajėgumą – A ir B, kiekviename jų – po du lygiaverčius pogrupius, tad nėra skirtumo, kuriame pogrupyje rungtyniauji – pirmame ar antrame. Komandų prašymu, šįmet tarp divizionų pogrupių padaryta komandų rotacija, kad būtų naujų varžovų – dalis komandų sukeista vietomis, – sakė Arūnas Dalala. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos