Buratinas

Širvintų lopšelis-darželis „Buratinas“ „eTwinning“ projektinėje veikloje

Projektas „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“

Projektas „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“

Projektinė veikla ugdymosi procesą padaro patrauklesnį, įdomesnį, aktyviau įtraukia bendruomenės narius į kūrybinę veiklą, leidžia pastebėti ugdytinių gebėjimus, labiau pasitikėti savimi ir kitais, lemia ugdymo proceso tęstinumą. Projekto metu svarbus vaidmuo tenka komandiniam darbui, funkcijų pasidalijimui ir atsakomybei už ugdymo rezultatus, todėl jų metu vyksta glaudesnis bendradarbiavimas ir bendravimas, palaikomi geri tarpusavio santykiai, pasidžiaugiama pasiektais rezultatais.  Skaityti daugiau »

Rudenėlis „Buratino“ kieme pažėrė gėrybių…

Rudenėlis „Buratino“ kieme pažėrė gėrybių…
Vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ jau susiklostė tradicija gaminti rudenines mandalas. Sanskrito kalboje, tai reiškia ratą – paprastai apskritimo formos geometrinę kompoziciją, simboliškai vaizduojančią tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Mandaloje simboliškai atsispindi visos visatos arba atskirų jos dalių pilnatvė.
Kasmet, švęsdama Rudenėlio ar kitaip – Derliaus, šventę, lopšelio-darželio bendruomenė iš įvairiausių rudens gėrybių kuria mandalą. Taip ir šįmet „Buratino“ kieme iš kaštonų, gilių, uogų, įvairių sėklų, lapų, vaisių, daržovių ir kitų augalų buvo sudėliota 2015-ųjų mandala. Kiekviena grupė dirbo prie savo kompozicinės dalies, kol gimė bendras paveikslas.
Suprantama, Rudenėlio šventė neapsiribojo vien mandalos kūrimu. Mažieji buvo įtraukti į rudeninį spektaklį, kurio veikėjas Dėdė Derlius su savo pagalbininkais, kuriais tapo ežiukai, kiškučiai, daržovės ar kiti personažai, vaikus pakvietė parungtyniauti įvairiuose atrakcionuose. Pasikeisdami, mažieji ieškojo kelio ilgame tunelyje, varžydamiesi tarp grupių „nešė morkas į rūsį“ ar tiesiog dūko bei žarstė rudeninius lapus. Paskui visi apžiūrėjo iš daržovių bei vaisių sukurtų įdomybių parodą ir net dalyvavo simboliniame bėgime, kuris buvo skirtas paremti vargstančius Zambijos ir Lietuvos vaikus. Bendrą šventę vainikavo čia pat, gryname ore, su didžiuliu apetitu sušveistos minkštos bandelės su karšta arbata…
ŠK informacija
2393 ar 2405 Vaikai apžiūrėjo mandalą.
2397 Linksmoji mandalos detalė.
2398 Mandala moka šypsotis…
2472 Kas tą maišą turi?
2489 Vaikai neša morkas į „rūsį“…
2498 Moliūgų ridenimo varžybos.
2512 Linksmoji estafetė su morkomis.
2513 Smagu dūkti tarp lapų su „ežiuku“.
2557 Įveikus ilgą kaip šimtakojis tunelį…
2618 Rudens įdomybių parodėlė.
2627 Gal čia Dėdės Derliaus žmona?
2628 Kiekviena cukinija svajoja pavirsti banginiu…
2664 Visur – bėgte…
2655 Kokia gardi bandelė…
Vaikai apžiūrėjo mandalą.

Vaikai apžiūrėjo mandalą.

Vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ jau susiklostė tradicija gaminti rudenines mandalas. Sanskrito kalboje, tai reiškia ratą – paprastai apskritimo formos geometrinę kompoziciją, simboliškai vaizduojančią tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Mandaloje simboliškai atsispindi visos visatos arba atskirų jos dalių pilnatvė. Skaityti daugiau »

Pusantrų metų – vien tik pažadai

Gatvė prie „Buratino“ - lopas ant lopo, duobė prie duobės ir... automobilis prie automobilio.

Prie „Buratino“ - automobilis prie automobilio.

Tie, kam tenka apie 8 val. ryto ar apie 17 val. vakaro važiuoti Jaunimo gatve palei „Buratino“ lopšelį-darželį, žiemą – vasarą keiksnoja rajono valdžią, jau kelintus metus neprisiruošiančią pasirūpinti šios vietos saugumu, t.y. automobilių stovėjimo aikštelės įrengimu.

Dar 2011 metais rajono Savivaldybės tarybos Investicijų, vietinio ūkio ir kaimo reikalų komiteto išvažiuojamojo posėdžio (rugsėjo 7 dieną) metu lankantis lopšelyje-darželyje „Buratinas“ ši problema buvo keliama, tikintis, kad rajono vadovai išgirs ir sureaguos. Vaikų darželio direktorės Vaclavos Vaskelienės išsakyta problema dėl mažo įstaigos kiemo susilaukė audringų diskusijų. Rajono tarybos nariai atkreipė dėmesį, kad Jaunimo gatvė gana siaura, o kai joje sustatomi tėvų, atvežančių vaikus, ar atvažiuojančių jų pasiimti, automobiliai, itin nesaugu prasilenkti, susidaro netgi kamščiai, o iš ankšto įstaigos kiemo išvažiuojantys automobiliai gali susidurti su gatve važiuojančiais ir t.t. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos