„Bočiai“

„Bočių“ viešnagė Kaune

Širvintų bočiai Kauno botanikos sode

Širvintų bočiai Kauno botanikos sode

Vasara bėga greitai, nešdama mums, senjorams, poilsį, ramybę ir džiaugsmą. O greta to, pasaulyje, Lietuvoje ir mūsų rajone, verda bei kunkuliuoja įvykiais gyvenimas. Ar jis turi gilią prasmę? Šis klausimas iškyla daugeliui. Kad ir kaip žmonės žiūrėtų į savo būtį, beprasmybės jausmo dažnas, deja, neišvengia. Taigi psichologiškai tvirti ir aktyvūs 49 rajono „bočeliai“ liepos 26-ąją, Šv. Onos dieną, vadovaujami bendrijos pirmininko pavaduotojos, puikios organizatorės Genovaitės Abromavičienės, išvykome į Kauną. Mūsų dienotvarkėje – 3 lankytini objektai: Pažaislio kamaldulių vienuolynas, Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodas ir Kauno Prisikėlimo bažnyčia.  Skaityti daugiau »

Su daina, gera nuotaika brandus amžius – ne našta

Vasario 1 dieną Širvintų kultūros centre vyko Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Širvintų bendrijos šventė. Bendrija užregistruota prieš 15 metų – 1999 metų vasario 5 dieną. Ta proga širvintiškius „bočelius“ linksmino Vilniaus miesto Kirtimų kultūros centro folkloro ansamblis „Rasoda“. Įdomu, kad ansamblis buvo įkurtas tais pačiais 1999 metais. „Tegu žvaigždė sužibus aukštybėj neša meilę, džiaugsmą ir ramybę, o metai nauji būna sveikatos ir gėrio pilni“, – širvintiškiams palinkėjo ansamblis „Rasoda“. Vilniečiai nustebino ne tik gražiais žodžiais, tačiau ir skambiomis lietuvių liaudies dainomis bei įmantriais šokiais. Širvintų „Bočiai“ šeštadienio popietę tikėjosi ramiai paklausyti svečių koncerto. Nepavyko… Mat po svečių muzikanto žodžių: „Šokantieji kviečia nešokančiuosius“, vilniečiai „nusitaikė“ į žiūrovus. Paėmę už rankos jiems patikusį asmenį, nori nenori vesdavosi į salės vidurį. O ten juk nestovėsi… Net 90-ies metų Stasė Jarmalavičiūtė smagiai sukosi bendrame ratelyje. Ką jau kalbėti apie jaunesnius „bočelius“…

Buvo labai linksma suktis bendrame „bočelių“ ratelyje.

Buvo labai linksma suktis bendrame „bočelių“ ratelyje.

Po šventinio koncerto „Bočių“ draugijos nariai susirinko prie šventinio stalo su vaišėmis. Skanumynų buvo daug, tačiau ypatingą gardėsį – didžiulį kalakutą su obuoliais iškepė naujoji „Bočių“ draugijos narė Genovaitė Ališauskienė. Širvintų „Bočių“ pirmininkė Zina Stonienė perdavė garbės pirmininkės Skolastikos Jasiukevičienės įteiktą pašventintą duoną su rankšluosčiu ir perskaitė sveikinimo žodžius: „Visus „bočelius“ apkabinu ir sveikinu su gražia sukaktimi. Linkiu geros sveikatos, ilgų ir laimingų metų. Mylėkime žemę ir savo namus, mylėkime, gerbkime vieni kitus, branginkime duoną, Dievulio mums duotą… Su duona sutinkam garbingus svečius, su duona išleidžiam vaikus į kelius, pašventinta duona mūs saugo namus.“ Širvintiškius su jubiliejumi pasveikino Ukmergės rajono „Bočių“ delegacija, vadovaujama buvusios kraštietės Valerijos Naraškevičienės. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

  • Kasyba.com
  • VSA

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas

  
Statistika
Dabar svetainėje: 11 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.