Mokyklai, mokiniams ir sportui atiduoti gyvenimo dešimtmečiai

Su mokiniais turistiniame žygyje. Apie 1998 m.

Raudoniu nusidažę klevai ir virš galvos nutįsusios tolimai kelionei susiruošusių paukščių virtinės primena, jog jau spalio pradžia. Spalio 5-ąją gražiausių rudens gėlių žiedai – kaip padėkos ženklas – Mokytojų dienos proga bus skiriami ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos fizinio ugdymo mokytojai metodininkei Astai Čatrauskaitei už šilumą, už rūpestį, už vaikams parodytą kelią į šviesą ir tiesą.

Pedagoginio darbo pradžia buvusi Širvintų sporto mokykloje

Sunku patikėti, kad mokytoja Asta mokyklai ir mokiniams atidavė beveik tris savo gyvenimo dešimtmečius. Anot pedagogės, 2022-ųjų balandžio mėnesį bus jubiliejus – lygiai 30 metų. Auklėta, mokyta daugybė mokinių, tačiau energijos ir dvasinės šilumos pakankamai likę, kad dažnas pradedantysis pedagogas pavydėtų Astai. Tai darni gyvenimo brandos ir amžinos jaunystės – buvimo tarp vaikų – dermė. O visa ko pradžia buvo 1992 metais, kai jaunutė Asta pradėjo dirbti Širvintų sporto mokykloje.

Pasak mokytojos Astos, pedagoginio darbo pradžia Sporto mokykloje buvo labai graži. Jaunai pedagogei labai patiko darbas su vaikais. Kai 1994 metais atsirado fizinio ugdymo mokytojo vieta Širvintų „Atžalyno“ vidurinėje mokykloje, Asta net nedvejojo. Iš karto sutiko pereiti. Tiesa, iš karto buvo vos 8 pamokos, todėl visus metus dar važinėjo dirbti ir į Bagaslaviškio vidurinę mokyklą. Darbas Širvintose ir Bagaslaviškyje, studijos Kauno kūno kultūros institute, sportas, žolės riedulio treniruotės tapo gyvenimo kasdienybe.

-Nuo 1995-ųjų aš esu „Atžalyno“ mokyklos mokytoja. Tuo labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi, – šypsojosi mokytoja Asta. – Čia aš mokiausi profesinio meistriškumo iš savo buvusių mokytojų ir kolegų. Čia įgijau daug patirties, čia su mokiniais pasiekėme svarių rezultatų. Labai daug nuoširdumu ir vertingais patarimais padėjo mokyklos direktorė Helena Vaicekauskienė, mokytojai Leonas Vaicekauskas, Jadvyga Apavičienė, Palmira Puzinaitė, Marytė Gulbinienė ir kiti. Mūsų, kūno kultūros mokytojų, bendravimas ir bendradarbiavimas visada buvo šiltas ir malonus. Visada mes vieni kitiems padedame, visada kuo geriausiai sutariame.

Moko ir auklėja buvusių auklėtinių vaikus

Mokytojos Astos teigimu, per kelis dešimtmečius mokykloje įvyko įvairių pokyčių, anksčiau, kai dar buvo „Atžalyno“ vidurinė mokykla, labai dažnai užsukdavo buvę mokiniai pasikalbėti, pasidalyti džiugiomis ir liūdnomis žiniomis, dabar viskas kitaip, vieni išvykę ir gyvena svetur, kiti paskendę darbuose ir šeimyniniuose rūpesčiuose, dabar visai kitoks gyvenimas.

Mokytoja Asta Čatrauskaitė su pirmaisiais auklėtiniais. 1998-1999 m. m.

-Pati brangiausia liko pirmoji auklėtinių klasė, kurią gavau 1998 metais, – mintimis apie mokytojo darbą dalijosi Asta. – Po mokyklų reformos jie buvo perkelti į miestos gimnazijos X klasę. Buvo labai liūdna. Dabar jie jau tėčiai ir mamos. Dabartinėje auklėtinių klasėje turiu dvi buvusių auklėtinių atžalas. Mokytojo profesija yra tuo ir išskirtinė. Mokytojas vienus išlydi, o kitus pasitinka, ne tik fizinio ugdymo pamokas veda, bet moko ir mąstyti, ir gyventi. Mokytojas turi būti teisingas ir visą laiką ieškantis išeities iš bet kokios situacijos.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš mokytojos Astos Čatrauskaitės asmeninio albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.6 (10 įvert.)
scroll to top