Darydama gerus darbus, jaučiasi laiminga

Kernavėje gyvenanti Zofija Ražauskaitė daug skaito, daug meldžiasi ir moka užkalbėti rožę.

Kernavėje gyvenanti Zofija Ražauskaitė daug skaito, daug meldžiasi ir moka užkalbėti rožę.

Svečiuose pas Širvintų krašto žmones

Dažnas kernaviškis pažįsta Zofiją Ražauskaitę. Tai devintą dešimtį skaičiuoti įpusėjusi žolininkė, ligų užkalbėtoja, maldininkė, eilių kūrėja, nuolatinė katalikiškos spaudos bei ,“Širvintų krašto“ skaitytoja. Sveikata ir energija spinduliuojanti guvi močiutė stebina ne vieną aplinkinį.

– Dievulis davė akis, tai labai mėgstu skaityti, – pasakojo Zofija. – Skaitau be akinių, nors man jau 85 metai. Tik dabar jau kartais užsidedu. Visiems metams užsisakau ,“Širvintų kraštą“ ir katalikišką laikraštį. Labiausiai patinka skaityti apie ligas ir apie Dievulį, bet perskaitau viską. Aš ir pati rašau knygas, net 4 storus sąsiuvinius prirašiau ir atidaviau kunigams paskaityti, kad jie žmones pamokintų, kaip reikia gyventi, kad vargų šioje žemėje nebūtų.

Pašnekovė pasakojo, jog yra giliai tikinti, kiekvieną šventadienį einanti į Kernavės bažnyčią. Sako, kad tik kojos nelabai klauso. Laimė, kad vienuolės jai 80-ojo jubiliejaus proga padovanojo labai gražią lazdelę, tad ja pasiramsčiuodama lengvai bažnyčią pasiekia, dalyvauja Gyvojo Rožinio draugijos veikloje.

Parapijos namų muziejuje saugomi iš Zofijos Ražauskaitės tėvų namų atvežti senoviniai daiktai.

Parapijos namų muziejuje saugomi iš Zofijos Ražauskaitės tėvų namų atvežti senoviniai daiktai.

– Mano labai įdomus gyvenimas, – prisiminimais dalijosi Zofija. – Aš esu gimusi ir gyvenusi Semeniškių kaime. Pas tėvelius mes buvome 4 seserys ir brolis. Broliukas mažas mirė, tėvelis labai dėl to išgyveno, verkė ir bėgo skandintis į upę. Mama išgelbėjo, už rankos parsivedė. Dabar likau viena, visi mano artimieji Kernavės kapinėse ilsisi, jų kapelius lankau ir meldžiuosi. Aš sapnavau sapną, kad reikės namus palikti. Taip ir atsitiko.

Moteris pasakojo, jog iš savo tėvų namų surinko visus senovinius daiktus, knygas, sukrovė į roges ir atvežė į Kernavės parapijos namų muziejų. Čia dabar yra daug iš Zofijos namų atgabentų senienų, turinčių istorinę vertę. Muziejuje saugoma netgi lovelė, kurioje mama supo Zofiją.

Pašnekovė džiaugiasi padariusi gerą darbą: tegul žmonės žiūri, domisi senove, mokosi, susipažįsta su nematytais daiktais. O ir pati Zofija labai mėgo mokytis, baigė 4 klases Kernavės mokykloje. Ir šiandien tik gražiu žodžiu mini savo mokytojus Šiaučiūną ir Šiaučiūnienę. Sako, tai labai geri ir pamaldūs mokytojai buvę, drauge su mokiniais melsdavęsi prieš klasėje kabėjusį kryžių, prašydavę Dievo palaimos. Pasak Zofijos, tik mokytojų dėka ji išmokusi skaityti ir rašyti lietuviškai ir lenkiškai, netgi rusiškai suprantanti.

Dabar visą laisvalaikį Zofija Ražauskaitė skiria vaistažolėms, labai mėgsta rinkti rugiagėles, jonažoles, takažoles ir kitokias žoleles, kurių net pavadinimų nežino. Pašnekovė sakė puikiai išmananti, koks augalas nuo kokios ligos gelbsti, kaip paruošti vaistą, kad jis žmogui tikrai pagelbėtų. Surinktas vaistažoles moteris džiovinanti, paskui dalijanti žmonėms. Lai sveiksta. Guvi žolininkė pataria seniems žmonėms nepiktnaudžiauti mėsos gaminiais, nes kenkia sveikatai. Senoliams geriau maistą ruošti iš daržovių, tuomet senas žmogus bus sveikas ir stiprus.

Zofija Ražauskaitė atskleidė dar vieną savo talentą. Ji moka užkalbėti rožę – sunkią odos ligą. Užkalbėjimo galių ją kažkada pamokė senutė. Taip ir gelbstinti Zofija vargo prispaustus žmones.

– Užkalbinėju lenkiškai, moku labai gražią maldelę. Tik per maldą galima padėti žmogui, – tvirtai įsitikinusi Zofija. – Viešpats Dievas mokė už gerus darbus pinigų neimti. Aš ir neimu. Štai ir vakar buvo užsukusi moteris, kuriai reikėjo užkalbėti rožę. Tikiu malda ir žmogui tai padeda.

Sakoma, kad rikiuoti gerus darbus vieną šalia kito yra didelis menas. Tik tuomet žmogus jaučiasi laimingas. Zofija Ražauskaitė tai moka ir jaučiasi esanti laiminga darydama gera kitiems.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)

2 Atsakymai į “Darydama gerus darbus, jaučiasi laiminga”

  1. oi oi parašė:

    Reikia važiuoti į Kernavę ir ieškoti. Jeigu dar jinai gyva.

  2. juste parašė:

    kaip galima butu susisiekti su sia mociute?

Comments are closed.

scroll to top
+