„Atradau savo svajonių darbą“

Močiutė Diana ir jos anūkė Urtė...

Močiutė Diana ir jos anūkė Urtė...

Jauniūnų seniūnijoje nuo rugpjūčio mėnesio raštvede dirba Diana Jacyno. Per tokį trumpą laiką specialistė užsirekomendavo tik iš teigiamos pusės, tapo seniūno dešiniąja ranka, tačiau, bene svarbiausia, – Diana yra gerbiama ir mylima seniūnijos gyventojų. Diana Jacyno sutiko pasidalyti savo mintimis apie darbą seniūnijoje, papasakoti apie save. 

– Skaitytojams įdomu, ką gali gero nuveikti raštvedė seniūnijoje? Pagal pareigybės pavadinimą suprantama, kad reikia tvarkyti įvairius raštus…

– Savaime suprantama, jog raštus reikia tvarkyti. Deklaruojame gyvenamąją vietą naujiems gyventojams, išduodame pažymas giminaičiams apie jų šeimos nario mirtį, išduodame leidimą laidojimo vietai kapinėse. Jeigu gimsta vaikas, jis taip pat registruojamas seniūnijoje, deklaruojama jo gyvenamoji vieta. Išvažiuoja į užsienį ar grįžta iš užsienio, registruojami taip pat čia. Gatvės pavadinimai iš pradžių teikiami mums, o mes jau perduodame į savivaldybę. Vien sėdėjimu prie kompiuterio mano darbas neapsiriboja. Būna įvairių prašymų, skundų: ar kieme išvirto medis ir sulaužė tvorą, ar kaimyno gyvuliai ištrypė daržą, apgraužė runkelius ir t.t. Tenka važinėti po visą seniūniją. Visi seniūnijos gyventojams rūpimi klausimai sprendžiami pas mus.

– Užlipęs į antrą aukštą jau nuo laiptų pastebėjau jūsų kabineto atvertas duris…

– Mano kabineto durys visada atviros ir yra tiesiai prieš laiptus, todėl žmogus tiesiai ir keliauja pas mane. Po to jau kartu išsiaiškiname, pas ką reikia toliau kreiptis, palydžiu į reikiamą kabinetą. Nė vienas nepraeina nepastebėtas. Jauniūnuose gyvena labai geri žmonės. Per tris darbo mėnesius galiu tvirtinti, kad jau turiu labai gerų pažįstamų. Senyvo amžiaus žmonės labai džiaugiasi, kad moku lenkų kalbą. Viena močiutė labai pykdavo, kad su ja niekas nenorėdavo kalbėtis. Jinai iš pirmo žvilgsnio atrodo pikta, tačiau iš tiesų yra geras žmogus. Atėjusi į seniūniją norėdavo pašnekėti, o čia niekas nekalba, nes nesupranta. Tai dabar su ja dažnai bendraujame, išsiveda mane stende esamus raštus, skelbimus paskaityti ir išversti į lenkų kalbą.

– Ar daug jūsų seniūnijoje gyventojų?

– Seniūnijoje gyvena 1823 žmogus. Ir pagal gyventojų skaičių, ir pagal teritoriją Jauniūnų seniūnija yra pati didžiausia. Gyventojų šiais metais nepadaugėjo. Tiesa, daug žmonių statosi sodybas Diržioniškėse, tačiau dar nedeklaruoja gyvenamosios vietos, nors laikui bėgant turės tai padaryti. Yra net dvi mokyklos – Barskūnuose ir Bartkuškyje, tačiau ir jose vaikų labai smarkiai mažėja. Pavyzdžiui, Barskūnuose jau visos pradinės klasės ugdomos vieno mokytojo. Tam labai „padeda“ ir mokykliniai autobusiukai. Nuveža, parveža. Tiems, kuriems mokslai nelabai rūpi, važiuoja ten, kur linksmiau, kur daugiau vaikų. Turime daug gerų ūkininkų, kurie mums padeda rengiamoms šventėms. Mučinis, Žygis, Emužytė, Kasia Jankun.

Diana Jacino atostogauja Bulgarijoje.

Diana Jacyno atostogauja Bulgarijoje.

– Šiauliečiai geru žodžiu prisimena neseniai Širvintų kultūros centro Šiaulių filiale vykusią Jauniūnų seniūnijos „Rudens šventę“.

– Taip, ji vadinosi „Po rudens darbų“. Renginį organizavo Jauniūnų seniūnija, savivaldybės kultūros centro Šiaulių filialas ir Šiaulių kaimo bendruomenė. Vakaronės metu scenoje dainavo Šiaulių kaimo bendruomenės duetas Austėja Pumputytė ir Marius Stungys, Širvintų kultūros centro Šiaulių filialo folkloro grupė „Linksmosios močiutės“ ir vokalinis ansamblis „Ringė“, Jauniūnų lenkų liaudies ansamblis „Czerwone Maki“ ir Musninkų liaudiškos muzikos kapela. Šventėje dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, tarybos narės Daiva Puzinienė ir Rasa Tamošiūnienė.

– Jūs labai gražiai, be jokio akcento kalbate lietuviškai, nors jūsų pavardė nelietuviška…

– Esu lenkė, todėl ir pavardė tokia – Jacyno. Kilusi iš Pabradės, o nuo dviejų metukų gyvenau Nemenčinėje. Kalbu švariai lietuviškai, nes baigiau lietuvišką mokyklą. Tėvai buvo kitokie, nei tipiški to krašto žmonės. Už tai, kad vaiką leido į lietuvišką mokyklą, mūsų kaimynai nemėgo. Mokyklą baigiau Nemenčinėje.

– Jūs anksčiau gyvenote Vilniuje. Kokiais keliais atkeliavote į Širvintas?

– Dirbau Vilniuje J. Jasučio vairavimo mokykloje administratore. Kartu dirbo ir vyras. Kada Širvintose atsidarė filialas, čia vairavimo instruktoriumi pradėjo dirbti vyras, o aš pasilikau Vilniuje, nes buvau direktoriaus dešinioji ranka. Po kiek laiko nusprendėme abu persikraustyti į Širvintas, Kalnalaukio gatvėje nusipirkome butą. Džiaugiamės gražėjančiu miestu, nekantriai laukiame pagrindinių darbų pabaigos… Gyvename šalia statomo baseino, labai laukiame jo atidarymo.

– Darbą Vilniuje pakeitėte į darbą Jauniūnuose…

– Per 15 metų dirbau vairavimo mokykloje ir nusprendžiau, kad atėjo laikas pokyčiams. Kadangi buvusio darbo specifika nesiskyrė su darbu seniūnijoje, išėjus iš darbo buvusiai seniūnijos raštvedei, įsidarbinau čia. Juo labiau kad važinėti į namus iš Jauniūnų daug arčiau nei iš Vilniaus.

Raštvedė Diana Jacino savo kabinete Jauniūnų seniūnijoje.

Raštvedė Diana Jacyno savo kabinete Jauniūnų seniūnijoje.

– Iš jūsų atsakymų susidariau įspūdį, jog jums šis darbas patinka?

– Labai patinka. Atrodo, jog atradau savo svajonių darbą. Čia bendrauju su žmonėmis, nes nėra tos dienos, kad neateitų nė vienas žmogus. Tenka ir nuvažiuoti, dalinti maisto produktus ar kitokią labdarą. Mūsų seniūnijos žmonės paskambina ir klausia, ar priimsite rūbus, žaislus. Dirbu tik tris mėnesius, tačiau jeigu būčiau žinojusi, kad taip patiks, būčiau seniai ieškojusi būtent tokio darbo.

– Jūsų duktė ir anūkė taip pat gyvena Širvintose?

– Duktė (Joana Matulė) gyveno Anglijoje ir į Lietuvą grįžo, kada mes buvome jau persikraustę į Širvintas. Pagyvenusi Nemenčinėje tris mėnesius, nusprendė, kad jai geriau bus Širvintose, nes miestas gražesnis, arčiau mama, čia ir darželis, ir mokykla vietoje. Nusipirko butą ir šiuo metu dirba „Boružėlės“ vaikų darželyje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “„Atradau savo svajonių darbą“”

  1. Dianai parašė:

    Jūs kažkas suklaidino, tikrai ne vie mokytoja dirba pradinėse klasėse Barskūnų pagrindintje mokykloje. Mokykloje pradinėse klasėse mokiniai yra ugdomi lenkų ir lietuvių kalbomis.

  2. sirvintiete parašė:

    Labai maloni moteris.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+