Sėmenų aliejus – sveikatos šaltinis

“Širvintų krašto” interviu

Nuo seno mūsų krašte žinomas ir vertinamas sėmenų aliejus. Tai tradicinis lietuvių produktas, kuris šaltą žiemą sušildydavo ir kraują, ir sielą. Aliejaus žmonės pildavo į košes, norėdami jas paskaninti, į raugintų kopūstų, sūdytų grybų, virtų bulvių, pupelių ir žirnių, morkų ir burokėlių salotas, kad organizmas geriau absorbuotų riebaluose tirpius vitaminus. Jau mūsų protėviai žinojo ir stebuklingas lino gydomąsias galias. Kaip yra iš tikrųjų? Bagaslaviškietis ūkininkas Liubomiras Vošteris jau daug metų spaudžia ir parduoda linų sėmenų aliejų. Liubomiras sutiko pasidalyti savo žiniomis apie aliejaus gydomąsias savybes su “Širvintų krašto” skaitytojais.

- Gerbiamas, Liubomirai, o iš kur jūs žinote, kad būtent sėmenų aliejus yra žmogaus organizmui labai naudingas?

- Geriausias įrodymas – tai žmonių, kasdien vartojančių sėmenų aliejų, atsiliepimai. Apie jo naudingumą šneka ne tik ligoniai, tačiau ir sveiki, profilaktiškai vartojantys sėmenų aliejų žmonės. Be to, skirtingose šalyse atlikti moksliniai tyrimai konstatuoja tą patį faktą: “Sėmenų aliejus yra labai naudingas!” 

- Nejaugi sėmenų aliejus yra lyg panacėja – vaistas nuo visų ligų?

- Gal ir ne panacėja, tačiau padeda išgydyti daug susirgimų. Nors nesu nei gydytojas, nei koks žiniuonis, tačiau apie sėmenų aliejaus galias žinau nemažai. Žinau, kad skirtingose pasaulio šalyse atliekant mokslinius tyrimus buvo nustatyta, kad linų sėmenyse esančios medžiagos sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. JAV buvo pastebėta, kad tie žmonės, kurie kasdien suvalgydavo po 2-6 šaukštus linų sėmenų, cholesterolio kiekis kraujyje per 4 savaites sumažėjo apie 15 procentų. Be to, pasiekiamas toks kraujagyslių būklės pagerėjimas, koks paprastai įmanomas tik kasdien sportuojant.

- Ar tiesa, kad ir “storuliams” patartina vartoti sėmenų aliejų?

- Taip. Pastebėta, kad kasdien vartojant linų sėmenų produktų, galima lengviau kontroliuoti apetitą. Svarbiausia, kad sėmenys aktyvina greitesnį žarnyno turinio pasišalinimą, todėl žmogus dažniau tuštinasi, ir taip organizmas mažiau įsisavina maisto. Linų sėmenų aliejuje yra tam tikrų omega-3 riebalų rūgščių. Būtent jos ne tik padeda apsisaugoti nuo aterosklerozės, aukšto kraujospūdžio, bet ir skatina susikaupusių riebalų sudeginimą.

- Daugelis žmonių skundžiasi, kad juos nuolat “ėda” rėmuo. Gal jiems taip pat gali padėti sėmenų aliejus?

- Linų sėmenyse yra medžiagų (gleivių), kurios apsaugo virškinimo traktą nuo dirginimo ir mažina skrandžio rūgštingumą. Taip pat sėmenų aliejus sušvelnina opų sukeltus skausmus ir neleidžia joms toliau plėstis. Taigi, nuolat vartojant sėmenų aliejų, niekas jūsų skrandžio “nebeės”

- Ar padeda sėmenų aliejus plaukų stiprinimui, esant odos susirgimams?

- Jau sakiau, kad aliejuje yra omega-3 rūgščių. Jos skatina plaukų augimą. Jei šių rūgščių trūksta, plaukai tampa sausi ir ima lūžinėti. Aliejumi tepant odos nudegimus, oda žymiai greičiau atsinaujina. Šios rūgštys naikina veido riebalų, kurie užkemša poras, perteklių, todėl aliejus gelbsti norint išnaikinti jaunatvinius spuogus. Galima drąsiai teigti, kad, naudojant linų sėmenų produktus, plaukai sustiprėja, tampa gražūs bei žvilgantys, o oda švelni ir lygi it aksomas.

- Kokias dar ligas padeda įveikti sėmenų aliejus?

- Sunku visas ir išvardyti… Padeda esant sąnarių, nervų sistemos, kvėpavimo sistemos, įvairiems moterų ir vyrų ir net onkologiniams susirgimams. Apie tai kiekvienas tuo besidomintis žmogus gali pasiskaityti įvairioje literatūroje.

- Taigi, grįžkim prie pokalbio pradžios. Pasirodo, kad sėmenų aliejus vis dėlto yra panacėja?

- Kiek suprantu, panacėja, tai toks išsvajotas vaistas, kurio išgėręs žmogus pasveiksta nuo bet kokios ligos. Nereikia manyti, kad susirgęs, pavyzdžiui, kokia nors širdies ar kitokia liga ir išgėręs šaukštą aliejaus, imsi ir pasveiksi. Tvirtai galiu pasakyti, kad nuolat vartojant linų sėmenų produktų, sveikatos sutrikimų bus gerokai mažiau.

- Ko norėtumėte palinkėti “Širvintų krašto” skaitytojams švenčių proga?

- Šiuo sunkmečiu linkiu neprarasti vilties, linkiu daug džiugių akimirkų. Tegu nors per Kalėdas pasimiršta kasdieniai vargai. Žinoma, linkiu ir geros sveikatos! O geros sveikatos, kaip patys jau galėjote suprasti, be sveikatos eliksyro – sėmenų aliejaus, bus gerokai mažiau. Šio pamokymo išvada peršasi pati…

Remigijus Bonikatas

Naujausi komentarai
 • kfjgjbjkg    2014-05-13 10:44         

  jkbnbbnmv,fjhf132
  3
  64545656

  fdhdfhhg10
  .

 • Anonimas    2014-05-13 10:43         

  fgjvh b ch gxbdx bndjbcvbycvjd
  bhhgbjhgb

  gf fjkff
  kjlkljkjkjljhjhjgkohg

 • lili    2014-01-29 19:25         

  Pastoviai perku salto spaudimo svieziai isspaustu semenu aliejaus Kalvariju turguje. Nekartus( kartus buna, kaip pasensta) 0,5 ltr. 12 lt. Labai skanus.

 • vida    2013-07-26 21:47         

  Kai isbandysiu, tada ir parasysiu.

 • ale    2011-02-14 17:21         

  kazlų Rūdoje turguje rasite daug ir šviezio :)

 • dalia    2010-12-09 15:54         

  kaune tikrai sunku ji nusipirkti nes minejo jog linu derlius prastas.

 • vilnius    2010-12-08 14:37         

  dideli kieki aliejiniu semenu parduodu po 3lt/kg, 868332321, maisai po 40kg

 • vilnius    2010-12-08 14:36         

  semenu aliejus ir semenys kalvariju turguje yra

 • ceslovas    2010-01-08 22:02         

  Pirkau Kauno centriniame turguje (urmo baze) buteliuka sito aliejaus Aliejus sviezias ir skanus. Uz 350 gr. sumokejau 8 litus. Kai pabaigsiu, tai vel pirksiu.

 • silvija    2009-07-29 14:31         

  kiek kainuoja tas aliejus?

 • Algis    2009-02-10 17:33         

  Sveiki,
  Gal galite pasakyti, ar įmanoma Vilniuje nusipirkti tikro, gero šaltai spausto linų sėmenų aliejaus ir pačių sėmenų maistui?
  Ačiū

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip turi būti pasielgta su posėdžių nelankančiais tarybos nariais?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 9 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.