Paramos gavėjai šturmuoja „Maximą“

Trijų vaikų mama Inga neslepia, kad naujoji tvarka kelia nemažai nepatogumų.

Trijų vaikų mama Inga neslepia, kad naujoji tvarka kelia nemažai nepatogumų.

Artėjanti rugsėjo pirmoji sukelia nemažą chaosą daugelyje šeimų. Nenuostabu, juk tėveliams reikia savo vaikus tinkamai paruošti mokyklai, supirkti aibę reikalingų daiktų. O pinigų kartais ir pritrūksta. Todėl valstybė skiria paramą vaikams, kuriems labiausiai to reikia. Nuo liepos pirmosios buvo galima teikti prašymus socialinei paramai mokiniams (nemokamam maitinimui ir aprūpinimui mokinio reikmenimis) gauti.

2010-2011 mokslo metais socialinė parama buvo suteikta 1099 mokiniams (t.y. 660 šeimų). Remiantis Savivaldybės duomenimis, iki šių metų rugpjūčio 1 d. buvo gauta 313 prašymų socialinei paramai mokiniams gauti.

Parama jau pasiekė širvintiškius: visi, kam ji buvo suteikta, gauna specialias korteles su atitinkama pinigų suma.

Tačiau ar tos paramos iš tiesų pakanka ir ar pagal naują tvarką, kuri galioja jau antrus metus, prekėms įsigyti išduodamos specialios kortelės tikrai geriau nei grynieji pinigai?

Su kokiomis problemomis susiduriama, kai parama, kuri siekia 156 Lt, yra specialioje kortelėje, sutiko papasakoti Inga, auginanti tris mokyklinio amžiaus sulaukusius vaikus.

„Blogiausia yra tai, kad su tokiomis kortelėmis galima atsiskaityti tik savo rajono „Maximoje“. Širvintose esanti parduotuvė nėra tokia didelė, kad joje būtų galima rasti visus reikalingus daiktus mokyklai. Be to, vaikai nelaimingi, kad pusė daiktų yra vienodi: kiekvienas juk nori turėti geresnį, įdomesnį ar gražesnį daiktą, o išeina taip, kad ką randam parduotuvėje, tą ir perkam. Vaikai skundžiasi, kad nenori būti vienodi kaip kareiviai. Mano dukra pareiškė, kad jau geriau į mokyklą vaikščios su parduotuvės krepšeliu nei su naująja kuprine, nes tokią pačią jau turi jos kelios draugės. Daugeliui tai sukeltų šypseną, o vaikui – tragedija,“ – pasakoja Inga.

Jos teigimu, kanceliarinėms prekėms pinigų gal ir užtektų, žinoma, jei į kainą nebūtų skaičiuojami pratybų sąsiuviniai, sportinė apranga, kuprinė.

„Mokytojai pateikė sąrašus, kokių pratybų vaikams reikės, tačiau daugelio iš jų Širvintose kol kas rasti nepavyko. Gal dar atveš?“ – viliasi moteris.

Ji prisimena, kaip prieš porą metų parama buvo teikiama grynaisiais pinigais, o apsipirkti kartu su vaikais ar mamomis eidavo socialinės darbuotojos arba auklėtojos.

Pasak Ingos, tuomet buvo galima daugiau reikalingų daiktų nupirkti, nes buvo galima eiti į visas parduotuves, ieškoti, kur pigiau, kur geriau.

Kortelėmis galima naaudotis visą rugsėjį, todėl daugelis paramą gaunančių tėvų vis dar laukia naujų prekių siuntos „Maximoje“.

Naujoji tvarka, kai pinigai specialioje kortelėje, esą turi užkirsti kelią visiems galimiems sukčiavimams. Tačiau tuo pačiu tai apriboja ir tėvų bei vaikų galimybes rinktis.

„Tokios sumos tikrai neužtenka, bet gerai, kad bent tiek gaunam. Labiausiai norėčiau, kad pinigai vėl būtų patikimi socialinėms darbuotojoms ar auklėtojoms. Nesuprantu, ko taip bijoma, juk ir tuomet niekas sukčiauti negalėdavo, ir pinigai tikrai pasiekdavo vaiką,“ – sako Inga.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Paramos gavėjai šturmuoja „Maximą“”

 1. Prosper parašė:

  Romas TGruodis 17, 2010 10:28Gerb. A.L., aš ir negaliu atsykati į šitą klausimą. Būtent dėl šito jūs ir turite SUSITARTI. Jei pasakysiu aš arba nutars direktorius, tai nebus JŪSŲ sprendimas.Žinau, kad tokiu klausimu beprotiškai sunku surasti visiems tinkamą sprendimą. Žinau, kad pasiekus kompromisą paprastai nukenčia visi. Žinau, kad dauguma gali užkapoti kokią baltą varną. Žinau ir realią situaciją.Bet tuo mes ir skiriamės nuo gyvūnų, kad galime susitarti, neperkąsdami viens kitam gerklės bei lemti savo likimą, neatiduodant jo į piemens rankas.

 2. chi chi parašė:

  Lapkritis turi 31 diena????????????????????????????

 3. kibernetika parašė:

  Kam taisyti tuos neatikimus. Kam reikia tas zino. As pvz. neturiu jokiu koreteliu ir man niekas paramos niekada neteikia. Todel cia pateikta informacija neaktualai ir jos taisyti tikrai nereikia.

 4. skaitytoja parašė:

  Prieš rašant straipsnį autorei reikėtų pasidomėti, kam ir kokiu tikslu teikiamos tokios kortelės. Straipsnyje daug neatitikimų, kurie klaidina gyventojus. Pirkti prekes galima ne tik Širvintų Maximoje, apsiprekinti su kortele galima iki lapkričio 31 d., be to ši tvarka galioja ne antrus metus. Straipsnio autorei būtų pravartu atitaisyti neatitikimus. O šiaip, kiek žmogus begautų paramos, vis tiek jam pasirodys maža (kaip animaciniame filme „Auksinė antilopė“.

 5. keista parašė:

  tikrovė
  kiek žinau, apsiprekinti galima bet kurioje maximoje, net bazėje, nes ten pirkausi ir jokių problemų.
  Yra geresnių atvejų: asocialios šeimos tuos pinigėlius iškeičia į pinigus, suradę pirkėją, kuriam nuperka prekių, o jis atiduoda pinigus, už kuriuos kažin ar nuperkama kas reikalinga vaikui.

 6. Man įdomu, parašė:

  Kada Jūs žmonės būsit patenkinti?
  Duoda pinigus, jų net nereikia uždirbt ir Jūs nelaimingi, skundžiatės.
  Ėjau į mokyklą, buvo visiem vienodos uniformos, o ir portfelių pasirinkimas buvo 0. Ir mum buvo gerai.
  Jei visi mažiau dejuotų, o džiaugtųsi, tai ir gera Lietuvoje gyvent atrodytų 🙂

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+