Ar vogtos gėlės tikrai papuoš artimojo kapą?

Mintys ne tik sau

Kapinės – ta vieta, kur ramybės, atrodo, niekas neturėtų drumsti. Čia norisi susikaupti, pabūti tyloje, prisiminti išėjusius Anapilin artimuosius, pamąstyti apie būties trapumą, buvimo šioje žemėje laikinumą ir prasmę. Deja, dažną atvykusįjį į kapines aplankyti artimųjų kapų ištinka šokas, kai pamato suniokotą kapavietę: pavogtas gėles, išvartytas žvakides, išmindžiotą juodžemį.

Sekmadienio vidurdienį Kiauklių kapinėse artimųjų kapus tvarkė kelios dešimtys žmonių: vieni grėbė lapus, kiti pureno žemę ir artėjančių Vėlinių proga sodino gėles. Sutiktos moterys piktinosi, kad vėl apsilankė vagys ir išrovė augalus.

– Praėjusią savaitę neradau šešių geltonų našlaičių kerelių, – braukė ašaras iš Ukmergės atvykusi ponia Aldona, – šeštadienį turguje nupirkau kitas ir šiandien su šeima atvažiavome atsodinti. Nustėrau, nes buvo pavogtos dar aštuonios.

Moteris pasakojo, kad anksčiau vagių kapinėse nebūdavo. Suįžūlėjo tik šiemet. Pasak pašnekovės, ne materialinę žalą patyrusi, bet didžiulę moralinę, išleistų pinigų negaila, bet pajutusi pažeminimą, palaidotų artimųjų atminimo išniekinimą. Ponios Aldonos nuomone, tegu žmogus paprašo kokio augalėlio, negi gaila, bet vagiliauti tikrai žema. Kita moteris – ponia Irena – sakė, jog negalinti sodinti gražių gėlių, nes tuoj pat kažkas „pasiskolina“. Jau žmonės visai prarado sąžinę, kad vagia viską, ką gali parduoti ar išmainyti. Gal jie neturi mirusių artimųjų, o gal mano, kad gyvens amžinai.

Kiauklių kapinėse dažniausiai vagiliaujama nuo upelio pusėje esančių kapų. Ten nuošalu, toliau nuo smalsių akių, vietoje mašinų stovėjimo aikštelė, tvora. Sutvarko artimieji kapą, papuošia žiedais, žiūrėk – po dienos kitos gėlių nelikę, tik batų pėdos ant kapo. Yra buvę kurioziškų atvejų: vagys net palaisto augalus, kad būtų patogiau išrauti. Ar žmonės iš to uždarbiauja, ar toks verslas?

Sunku patikėti, kad vogtos gėlės tikrai papuoš artimojo kapą. Vargiai suvokiama, kaip tokie žmonės, kurie vagia gėles nuo mirusiųjų amžinojo poilsio vietų, gali ramiai jaustis ar miegoti. Tai kultūros problema. Tikėtina, kad prieš Vėlines geros valios žmonės, pastebėję kapinėse įtarimą keliančius asmenis, bus budrūs – nors sugėdins siautėjančius piktavalius.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

11 Atsakymų į “Ar vogtos gėlės tikrai papuoš artimojo kapą?”

 1. Rytė parašė:

  ohooo!!!!

  stai cia jau is tiesu problema….

  BAISU

  Zmogiskumo ribos perziangiamos!!!

  neneigiu, kad man irgi labiau patiktu jeigu kapai butu kaip kai kuriose uzsienio salyse…antkapiai – kryziai! nedideli, vienodi, skiriasi tik pavardes, gal vietom ir spalvos, o maketai vienodi…

  taciau juk dabar Lietuvoje neismesi visu tu antkapiu, kuriuos kazkas kazkada pirko, state, nes taip iprasta is senu laiku…

  PRIVALOMA GERBTI – PPPRRRIIIVVVAAALLLOOOMMMAAA!!!!!!!-sventa ramybes vieta – kapines…

  sio straipsnio pavadinimas laaabai teisingas retorinis klausimas!!!

  zmones, (jeigu galeciau i jus taip kreiptis) argi praturtesite pavoge gele nuo svetimo kapo???
  juk kazkas, kas dejo ta gele ant kapo tai visa savo sirdi i ja sutalpino??? jau geriau gal is viso NIEKO nedeti/nesodinti, negu deti/sodinti vogta gele, zvake ir tuo paciu netikra siluma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Širvintiškė

 2. pranė parašė:

  Komentuojat nesamones, ypac tas ar ta zz. Mano reikalas kaip puost kapus ir niekas neturi teises manes mokyt ar mano geles raut ar vogt. Pazistu cia keleta tokiu kurie karta per 3 metus atvaziuoja ,dilgeles nurauna, krumus iskapoja ir vel isvaziuoja. Negi as turiu teise juos mokyt? O sitas(a) zz irgi su kompleksais, nes savo apsileidimui pateisinimu iesko ir kitus kaltina.

 3. zz parašė:

  asmeniska nepuosiu. Kelis kartus metuose apsilankom, pasodinam kokia gelyte, uzdegam zvake ir viskas. Pora kartu geles pavoge. Nepuolem i asaras. Naujai pasodinom paprastesnes. Mirusiajam tas pats kas ant jo kapo zydi. Visas veiksmas del gyvuju ir savo kompleksu, kaltes jausmo.

 4. juozas parašė:

  dar negime toks koki isivaizduoja/virsune/imt svetima…ne svetima,o is kapu imti uz proto ribos,nemanau,kad /virsune/angelas…kam lyginti nepalydinamus dalykus…is kapu kazka imti,tai yra nesuvokiama,lietuvoje net kapai nepaliekami ramybeje…

 5. virsune parašė:

  Puosiam kiekvienas savaip, o vagys vagia vienodai. Visokiu vagiu yra- ir uz proto ribos,bet imt svetima tai jau virsune.

 6. juozas parašė:

  dar karta,o kodel nieko nerasote apie vagys,kurie yra uz proto ribos…kam nepatinka tas ir israuna,atseit aukleja…

 7. juozas parašė:

  gal ir absurdas pone zz,bet tai yra kiekvieno zmogaus reikalas,kaip jis ismano taip ir puosia,negi begs pas tamsta klaustis,tikrai absurdas…

 8. nuomone parašė:

  tai jeigu tiesiami kilimai tai gal ir sofkeles reikia. Nesuvulgarinkim zemisku dalyku. Turi buti kuklu ir svaru. zeme ir augalai. bet yra brudu kurie ir augalus iskasa.

 9. Meska parašė:

  Sutinku su ZZ:tikrai, kada baigsis tie darzai ant kapu???
  Mes kaimo kapinese patiesem kilima-zole,vis geriau nei darzas 😀

 10. kal parašė:

  Ir Sirvintose vagia. Paskui gal parduoda . Turbut visur ta pati problema.

 11. zz parašė:

  kai baigsis sita nesamone su rutadarziu darymais is kapu, tai nebevogs. Kuo toliau, tuo baisiau uzeit i kapus – kiciniai antkapiai, lenkiskos plastikines geles, zvakes su sventuju abrozdeliais, 3 rusiu dirvos uzpildai tarp splastikiniu dailylenciu bordiureliu. Absurdas.

Comments are closed.

scroll to top
+