„Sidabriniai berniukai“ su juodais maišeliais, valykitės ne tik savo kiemą, bet ir sąžinę!

Ciniškas, nepateisinamas ir netgi chuliganiškas jauno tėvelio elgesys, kai į juodus maišelius supakuotos „dovanėlės“ mėtomos į svetimus šiukšlių konteinerius.

Ciniškas, nepateisinamas ir netgi chuliganiškas jauno tėvelio elgesys, kai į juodus maišelius supakuotos „dovanėlės“ mėtomos į svetimus šiukšlių konteinerius.

Mielas „Širvintų krašte“! Tu padėjai ne vienam kaime gyvenančiam žmogui, išklausyk ir mus, laikraščio skaitytojus! Jau ne vieną kartą skaitėme šiame leidinyje, kad rajone nerasime gyventojo, kuris nebūtų susidūręs su buityje susikaupusių šiukšlių tvarkymo problema. Atrodo, kad čia viskas visiems aišku: turi prie savo nuosavų namų šiukšlių konteinerį, meti į jį atliekas, nurodytu laiku išstumi jį ant pagrindinio kelio, atvažiuoja šiukšliavežė mašina, konteinerį išpila, palieka tuščią, susimoki pinigus už paslaugą ir vėl viskas iš naujo… Deja, ne visuomet taip būna. 

Pas mus, Zibalų seniūnijoje, vyksta tiesiog „stebuklai“: ištuštinusi konteinerį, šiukšliavežė išvažiuoja, tačiau konteineris staiga vėl kažkokiu fantastišku būdu „prisipildo“ šiukšlių, jeigu nespėji jo parsitraukti iki namų. Girdėjau kaltinimus vežėjams, kad jie neatsakingi, kad neišveža… Galima tuo tikėti, galima netikėti. Kai pirmą kartą po šiukšlių išvežimo konteineris buvo pilnutėlis juodų maišelių, tuo labai stebėjomės. Juo labiau, kad prieš tai šiukšlės konteineryje atrodė kitaip. Antrą kartą ištiko šokas! O situacija labai žemiška, bet tikrai nekasdieniška.

Zibalų seniūnijoje šiukšles paskutinį kartą pagal grafiką išvežė rugpjūčio 20-osios vakare. Pagarba paslaugos teikėjams! Deja, kitą dieną konteineris buvo pilnutėlis. Pasirodo, kad kažkur šalia (iš Širvintų miesto ar iš kitos rajono seniūnijos tikrai niekas į Zibalų seniūnijos kaimą su šiukšlėmis nevažiuos!) yra sumanių ir labai taupių tautiečių, kurie savo šiukšles „padovanoja“, kad tik patiems mokėti už paslaugas nereikėtų. Tikriausiai yra taupumo virtuozai, nes net iš š… stengiasi išspausti vašką! Jie be jokios sąžinės graužaties, važiuodami pro šalį sidabrinės spalvos automobiliu, sustojo, atsidarė bagažinę ir sumetė į svetimą konteinerį savo šiukšles, supakuotas į 6 juodus maišelius. Faktas tas, kad jie tai jau padarė nebe pirmą kartą!

Tokius niekadėjus ir svetimų konteinerių čiupinėtojus pavadinome „sidabriniais berniukais“, nes buvo du jauni vaikinai, važiavę sidabro spalvos mašina. Bent vienas iš jų, tikėtina, yra jaunas tėvelis, turi neseniai gimusį kūdikį, nes pilną konteinerį prikrovė nešvarių sauskelnių, kauptų ne vieną savaitę. Ciniškas, nepateisinamas ir netgi chuliganiškas jauno tėvelio elgesys! Kiek turi būti pridergta žmogaus dvasia, kad galvon šautų tokia mintis? Kodėl kitas kaimo gyventojas turi mokėti dvigubus mokesčius už šių papildomų „dovanėlių“ išvežimą? Kodėl kažkas kitas turi rūpintis pridergtų sauskelnių „realizacija“? Negi tokį „lobį“ prie namų dar vieną mėnesį laikysi?

Turbūt akylam ir jautriam skaitytojui kyla klausimas, ar galima apsisaugoti nuo tokių ciniškų teršėjų, kur turėtume kreiptis norėdami, kad piktavaliai būtų nubausti.

Žinome, kad už aukščiau išvardytų veiksmų atlikimą atsakomybė yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 161 straipsnyje. Pažeidėjams gresia piniginė bauda iki 579 eurų. Žinome, kad pažeidėjai privalėtų atlyginti ir visus nuostolius, kurie buvo jų tyčia padaryti.

Atsigavę po šoko, prisižadame, kad fotografuosime pažeidėją, filmuosime, pasitelksime į pagalbą liudytojus ir perduosime informaciją savivaldybei bei policijai. Galbūt skeptikams bus sunku patikėti, bet drauge su kaimynais mes galime paversti savo kiemą ciniškiems šiukšlintojams nepatrauklia vieta. Tegul tas jaunas tėvelis, važinėjantis sidabrinės spalvos automobiliu ir turintis valstybiniame numeryje skaičių 0, ramiai nemiega, atsargiau ir atsakingiau elgiasi su savo kūdikio pridergtais „pampersais“. Tavo, jaunasis tėveli, pareiga pačiam pasirūpinti savo vaiko „dovanėlėmis“! Neužkrauk savo problemėlių ir rūpestėlių kitiems!

O „Širvintų krašto“ prašome paviešinti „dovanėlių“ nuotrauką. Gal jaunam tėveliui, sūpuojančiam savo kūdikį, paskaičius populiarų rajono laikraštį, atsakomybės jausmas prabus? Gal kaimynai, bendradarbiai bei giminaičiai iš situacijos aprašymo atpažins „herojų“, sugėdys, pamokys, sąžinę išdezinfekuos ir nereikės kreiptis į jėgos struktūras. Atminkite, „sidabriniai berniukai“, jūsų sąžinė bus juoda, kol mėtysite juodus maišelius, atminkite, kad veiksmingiausių rezultatų prieš tokius nedorėlius galime pasiekti tik veikdami išvien su savo kaimynais! Pasistenkite neužkibti ant meškerės!

C. N.

     
Naujausi komentarai
 • bravo    2018-09-03 20:54         

  kazkas rase apie svente, ji buvo fantastiska, tobula, aciu aciu aciu merei ir jos komandai bei kulturos centrui

 • reikia    2018-09-03 20:52         

  reikia akmeras atsukti ir grieztai bausti niekadejus

 • vladzė    2018-09-03 20:33         

  Bet taip akiplėsiskai metyti siuksles yra negrazu.

 • to ne    2018-09-02 20:23         

  Taigi cia ne kokie nors skundikai, ko cia ramintis? Buvę sventeje tiesiog dziaugiasi, tik straipsnis cia ne i tema. Juk nori sirvintiskiai savo ispudziais pasidalyti.

 • ne    2018-09-02 19:56         

  ne mere organizuoja tad biski apsiraminkit.

 • to Anile    2018-09-02 18:44         

  Superinis komentaras. 10 balų.

 • Anile    2018-09-02 17:12         

  As irgi ne i tema. Sventes lygis ultra aukstas. Kaunui ir Vilniuj reiktu pasimokyti is meres organizuojamu tokio auksto lygio renginiu. Tai buvo kazkas nepakartojamo, subtilu, o svarbiausia parodyta pagarba zmogui. Kazkas teisingai parase. Zmones vertina mere ir susirinko visi atsiimti apdovanojimo. Net saule sypsojosi merei. Taip. Teisingieji is kn tyli, taip galimai tiketasi fiasko del sventes. Vakarykste svente parode, kad zmones myli ir vertina mere.

 • sparnuotosios sūpynės    2018-09-02 12:53         

  Čia aš ne į temą, bet būtinai turiu pasisakyti.
  Vakar buvo surengta nuostabi šventė, parodyta pagarba žmonėms, daugelį metų kūrusiems Širvintas. Ačiū Merei už parodytą dėmesį ir pagarbą. Tokie renginiai labai puošia miestą ir suteikia teigiamų emocijų ne tik čia gyvenantiems, bet ir atvykusiems po daugelio nebuvimo metų.

 • f-f    2018-09-02 12:18         

  Kad tik vel negriztume i stagnaciją, kai nieko nebuvo ir nieko nereikejo? Per kadencija kiek atsigavome, bet purvinant merę ir jos grazius darbus vel norima sugrizti atgal.

 • To manau    2018-09-02 10:17         

  Tai kad nelabai kas skaito tuos purvasklaidos “viduriavimus”. Patys para6o,manau,kad keli tie patys “pakomentuoja”. Patys ir murkdosi tame savo purve.

 • manau    2018-09-02 08:51         

  i svente susirinke zmones parode, kad jiems i smeiziku smeiztą ir juodinimus nusispajut. O mere saunuole, kad surenge tokia svente. Sirvintiskiai liko labai patenkinti. Pagarba zmogui yra svarbiausia, kas anksciau nebudavo rodoma.

 • Ne į temą    2018-09-02 08:31         

  Nuostabi šventė visiems, ir nominantams, ir žiūrovams. O pavydu springstantys kada nors “pasprings”…

 • chi chi    2018-09-01 20:34         

  Ale gi kaip prase “teisingieji” ignoruoti simtmecio apdovanojiomu svente, o ji ivyko ir apdovanojimus paeme nominuotijei. O svente buvo superine. Ale kaip liudna :) , kai amsinčiu balsas i dangu nenuejo :) ir svente ivyko. Uzsividuriuos nabagai besmeizdami.

 • Anonimas    2018-09-01 14:27         

  !

 • va taip    2018-09-01 12:39         

  Seniunija tikrai zino, kiek vystyklinių kudikiu yra jų seniūnijoje, todel tikrai is karto gali pasakyti, kas taip elgiasi.

 • neringa    2018-09-01 11:18         

  Nemanau, kad etikos destymas cia padės, nes nuo tikybos destymo jaunu tikinciuju baznyciose nedaugeja.

 • to?    2018-09-01 11:17         

  Įdomus požiūris – į miesta vežti ir išmesti galima! Pasaulio pabaiga!

 • chamai    2018-09-01 11:13         

  jie chamai ir tiek. tas pats kas nueiti ir nusis… kaimyno tualete ar pasilauzyti malku is kito zmogaus tvoros. bet jie ne is dangaus nukrito, ne is kitur atvyko. musu visuomenes dalis. musu mokyklas baige. kas rodo kad su etikos destymu yra apverktina situacija o seimose jokiu vertybiu.

 • ?    2018-09-01 07:28         

  Kai veze 2x per menesi, tai buvo raudos, kad reikia brengiai moketi ir siuksliu nera. Dabar vel negerai. O is trecios puses tegul veza tokie teveliai siuksles i miesta, o ne kitiems kaimynams i konteinerius. Cia nepateisinamas elgesys.

 • Idomu    2018-09-01 07:24         

  O is kitos puses pagalvokime, kodel yra kitur vezamos ir metamos zmoniu??? Isvezynetu dazniau ekoservizas siuksles..o ne karta i menesi!!!

 • tikrai    2018-08-31 19:15         

  Chamui kultura neegzistuoja !!!

 • jane    2018-08-31 15:09         

  Bet kaip tokie sazines neturi ir jokios sarmatos.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar leidote fejerverkus Naujųjų Metų naktį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.