„Darom 2012“ Klišabalės kaime

Talkininkai.

Talkininkai.

Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos iniciatyva, mano gimtajame Klišabalės kaime buvo suorganizuota talka „Darom 2012“.

Buvo sakoma: „Reikia tvarkyti Klišabalės kaimo sąvartyną“. Ginčijausi, kad tokio nėra ir negali būti. Klydau. Pasirodo, kad už 300 metrų nuo kaimo, miške, vos ne „Kazokiškės“, ir visa tai – valstybiniame rezervate. Jaučiau gėdą dėl mūsų kaimo šiukšlintojų. Bet apie viską nuo pradžių.

Šeštadienį 10 val. susirinko talkininkai: muziejaus darbuotojai, archeologai Aleksejus ir Daiva Luchtanai, aš ir mano kaimynė Larisa Jankuvienė. Deja, tik dviese iš viso kaimo, bet ir talka įvyko pirmą kartą. Vieni – nežinojo, kiti – negalėjo. Tikiuosi, kad kitą kartą mūsų susirinks daugiau.

Per laukus, lydimi traktoriaus su priekaba, artėjome prie tikslo. Oras – lyg pagal užsakymą. Visų nuotaika – puiki. Miškas, lyg nujausdamas, kad ateiname jam padėti, pasitiko mus žydinčiomis žibutėmis, raudonais „gegutės bateliais“… Kvepėjo gaiviu pavasariu.

O gilioje gilioje griovoje riogsojo trijų dešimtmečių „turtas“ (radome dar 1982 m. tarybinių silkių skardinę!). Apie „turto“ turinį nerašysiu, bet jo buvo daug ir įvairaus. Dirbome išsijuosę, džiaugėmės, kad „darom“ ir padarėm. Sutvarkytas tik vienas sąvartynas, bet jų rezervate yra daugiau. Kviečiu nelaukti kitos akcijos po metų, o pasodinę daržus, vėl organizuokime talką.

Susivienykime ir švarinkime nacionalinį paveldą – vardan tos Kernavės, o tiems, kurie šiukšlina, sakau: „gėda pelėda, gėda pelėda“.

Elena Daugėlienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+